Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van példa olyan esetre, hogy...

Van példa olyan esetre, hogy valakit elsőfokon elítélnek, majd meghatalmaz egy ügyvédet, hogy másodfokon képviselje és olyan megdönthetetlen ügyes ügyvéd, hogy az ügyfelét másodfokon felmentik?

Figyelt kérdés
Nagyobb ügyekre gondolok. Nagy értékű csalás, pénzmosás, kábítószer, fegyveres rablás ilyenek. Nem kis tyúktolvajokra, mert azért börtönt sem adnak.

2021. febr. 21. 18:02
 1/10 anonim ***** válasza:
49%
Nem, mert a másodfok nem szokott bizonyítást felvenni, így nem lenne az ügyvédnek hol megnyilvánulnia Levike.
2021. febr. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Levike, Te tyúktolvaj se vagy. mégis böri lesz a vége.
2021. febr. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Miről beszéltek ti? Milyen Levike? Valamivel kevertek vagy mittudomén mit ittatok. Első kommentelő! Szoktak néha bizonyítást felvenni másodfokon is. Arra kérem a kommentelőket, hogy olyan kommenteljen, aki ért is hozzá, nem vagyok kíváncsi unatkozó semmitnemtudó válaszokra.
2021. febr. 21. 18:25
 4/10 Fsms ***** válasza:

Nem fogják felmenteni.

Másodfokon már nincsenek új bizonyítékok, abból kell élni ami az első fokon elhangzott.

2021. febr. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Mégis több ügyben olvastam, hogy másodfokon felmentettek valakit. Csak megkérdeztem, mert mi az ami miatt mégis felmentés születik néha másodfokon. Az előbb olvastam, hogy másodfokon is van néha bizonyítás, csak ritkább. Akkor miért is vagyok itt gyakorin, ahol nem hozzáértő, nem témában jártas és nem jogászok vannak? Itt nincs hiteles információ. Azért kössz a válaszokat.
2021. febr. 21. 18:59
 6/10 anonim ***** válasza:

Fogalmam sincs, másodfokon lehet-e bizonyítás, de a médiából is értesülök nem egy, nem kettő olyan esetről, amikor másodfokon felmentették a vádlottat, akit első fokon elítéltek. Persze az ellenkezőjére is van példa.

És a bulvár média nem a piti ügyeket szokta felkapni, hanem pl. fehérgalléros bűnözés eseteit, vagy pl. a gyilkosságokat.

Tehát a kérdező kérdésére a válasz: igen, lehet ilyen. Olyan esetről nem tudok, hogy közben pont ügyvédet váltott volna az illető, de lehet, hogy volt ilyen, csak ezt nem írták meg róla.

2021. febr. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

2017. évi XC. törvény 594.§


A másodfokú bírósági eljárásban bizonyítás felvételének a részbeni megalapozatlanság, az eljárási szabálysértés kiküszöbölése érdekében, vagy akkor van helye, ha a fellebbezésben új tényt állítottak, vagy új bizonyítékra hivatkoztak.


(2) A másodfokú bíróság mellőzi a bizonyítás felvételét olyan tényre nézve, amely a bűnösség megállapítását, a felmentést, az eljárás megszüntetését, a bűncselekmény minősítését, a büntetés kiszabását, illetve az intézkedés alkalmazását nem befolyásolta.

2021. febr. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ne reménykedj felmentésben, annyi a lényeg kérdező.
2021. febr. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem én vagyok vádlott, hanem apu. Nem szeretném, ha 10 évre itt hagyna.
2021. febr. 21. 23:22
 10/10 anonim ***** válasza:
62%
Hát azt már nem ilyenkor kell nemakarni...tettekért vállalni kell a felelősséget.
2021. febr. 22. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!