Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az autósoknak miért van joguk...

Az autósoknak miért van joguk más egészségét veszélyeztetni?

Figyelt kérdés
2021. febr. 23. 13:43
1 2 3 4 5
 11/42 A kérdező kommentje:

"A kérdező a légszennyezettségre gondol szerintem."


Szerintem is. Jól tükrözi a GYK válaszolók értelmi színvonalát, hogy a gépjárművek egészséget veszélyeztető hatásai közül csak a gázolás jut eszükbe.

2021. febr. 23. 14:51
 12/42 anonim ***** válasza:

ja a légszennyezés!

ki mondta, hogy a Széna téren vegyél lakást.

vehetsz házat egy borsodi zsákfaluban is, ahol kocsigumival fűtenek az amígók.

mert nekik joguk van a meleg otthonhoz.

2021. febr. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
54%

Ugyanezen logika alapján neked miért van jogod mások életét veszélyeztetni? Hisz pl áramot használtál hogy kiírhasd a kérdésed.

Hogy ez önmagában még kisebb mennyiségű szennyezést jelent egy autónál, az egy dolog, de milyen jogod akarod te önkényesen pont az autóknál meghúzni a határt?

2021. febr. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 A kérdező kommentje:
Ugyanazon a jogon, amelyik alapján betiltották a buszmegállókban, illetve zárt terekben a dohányzást.
2021. febr. 23. 15:19
 15/42 anonim ***** válasza:
50%
A dohányzásnak és az autózásnak semmi köze egymáshoz.
2021. febr. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 A kérdező kommentje:

"Hogy ez önmagában még kisebb mennyiségű szennyezést jelent egy autónál, az egy dolog, de milyen jogod akarod te önkényesen pont az autóknál meghúzni a határt?"


Szerintem mindenkinek akkora környezetszennyezést kell elviselnie, amekkorát az életmódja okoz. Egy autósnak akkora légszennyezést kell elviselnie, amekkorát az okozna, ha mindenki autóval közlekedne. Nekem pedig akkorát, amekkorát az okozna, ha mindenki úgy élne, ahogy én.


Talán igazságtalannak tartod ezt?

2021. febr. 23. 15:24
 17/42 anonim ***** válasza:
54%

“ Szerintem mindenkinek akkora környezetszennyezést kell elviselnie, amekkorát az életmódja okoz. ”


Gondolom természetesen hideg vízben zuhanyzol. Mert a melegvíz is energia. De még ha napkollektorod lenne, ugye annak az előállítása is rettentő sok energia.

Feltételezem sem mosó sem mosogatógépet nem használsz, mert az is energia.

Egyáltalán vezetékes vizet sem használsz gondolom, mert az hogy hozzád eljusson, szintén energia.

Energia pedig = co2, mivel nincs 100%-osan semleges energia. Jó ha 60%-ot eléri egyes helyeken a megújuló energia.

2021. febr. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 A kérdező kommentje:
Nem tudom a válaszodnak mi köze az idézett mondathoz.
2021. febr. 23. 15:33
 19/42 anonim ***** válasza:

"Szerintem mindenkinek akkora környezetszennyezést kell elviselnie, amekkorát az életmódja okoz. Egy autósnak akkora légszennyezést kell elviselnie, amekkorát az okozna, ha mindenki autóval közlekedne. Nekem pedig akkorát, amekkorát az okozna, ha mindenki úgy élne, ahogy én.


Talán igazságtalannak tartod ezt?"


Nem, csak értelmetlen és megoldhatatlan hülyeségnek. Mivel ez maximum úgy lenne megoldható, ha minden egyes embert mindenki mástól egy életre izolálnál.

Hisz a logikád alapján ha valaki átlagosan napi egy másodperccel tovább zuhanyzik nálad, akkor te már az életben nem lehetsz vele egy légtérben.

2021. febr. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 A kérdező kommentje:
Oké, szóval te is ezt tartanád igazságosnak, csak szerinted megoldhatatlan. Akkor mondj valami javaslatot arra, hogy mégiscsak az igazság felé billenjen a törvény.
2021. febr. 23. 15:37
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!