Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért kötelelező olyan lakott...

Miért kötelelező olyan lakott területen maszkot hordani, ahol szinte senki se járkál az utcán?

Figyelt kérdés
Van, hogy simán 5-10 percen át sétálok úgy az utcában, hogy nem látni másik gyalogost. Ha látni is, akkor vagy nem arra megy amerre én vagy, ha keresztezzük az utunkat, akkor könnyedén tartható a kb 10 méteres távolság is. Ilyen helyeken minek maszk? Tudom, egymást védjük a maszkkal, de nem kéne a ló túloldalára átesni.

2021. márc. 13. 14:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
64%
Mert nem lehet minden utcára külön törvényt hozni. A rendőrnek azért van mérlegelési lehetősége, hogy szituáció függően félrenézzen, figyelmeztessen vagy különböző súlyú büntetést alkalmazzon. Ha tényleg meg is büntettek olyan helyen, ahol a madár se jár, a maszk hiánya miatt, akkor visszatérhetünk a témára.
2021. márc. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
20%
Gondolj bele most egy utcában eltörlik a maszkviselést, akkor mindenki aki nem akarja hordani az ott fog sétálni, kész a tömeg.
2021. márc. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Ez nem egy utca. Rengeteg utca van, ahol alig mászkálnak.
2021. márc. 13. 14:50
 4/16 anonim ***** válasza:
89%
Semmi értelme az utcai maszkozásnak, látszatintézkedés.
2021. márc. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
63%
Először nem kellett a maszk sehol, néhányan azért viselték. Aztán kellett az üzletekben. Aztán kellett a bevásárlóközpontokban. Utána néhány településen kötelező lett közterületen. Először jó volt a sál is, most már csak az orvosi maszk stb. jó. Nyilván az orvosi maszk sokkal jobban véd, mint a tízszer olyan vastag sál. Aztán elérkezett a pillanat, hogy kötelező mindenhol közterületen, persze értelme semmi. Vagyis az emberek tűrőképességét fokozatosan tolták ki. Gondolom, ha nem lesz nagy ellenállás, akkor marad ez is.
2021. márc. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
93%
Ha úgy sincs senki a közeledben, meg belátod a teret és nincs rendőr, akkor vedd le, én is így szoktam. Szinte üres utcán eszembe nincs felvenni. Máshol betartom.
2021. márc. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
#6: Csak nehogy pont akkor forduljon be egy rendőr a sarkon... Még a végén észreveszik nincs rajtam maszk. Igazoltattak már azon a környéken pár hete. Továbbá sokakról hallani, hogy megbüntettek a rendőrök ezekben a kihalt utcákban.
2021. márc. 13. 17:25
 8/16 anonim ***** válasza:
85%

Mert Orbán ezt írta a rendeletbe.

Igazából sehol nincs értelme hordani. Alapvetően egy olyan vírus ellen hordasz maszkot, amit Kínában már a seggedből mutatnak ki, de itthon is minimum 5 centire bedugják a pálcikát az orrodba. Plusz szerintetek zárt térben is hova a rákba megy amit kilélegzel?

2021. márc. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
89%
A süllyedő hajót (a kontrollálhatlan növekvő számokat) próbálják menteni, a "sokk" következménye ez az átgondolatlan döntés. Én sem hordom utcán nagyrészt.
2021. márc. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
92%
Sporttevékenységhez nem kell hordani. Én rendszeresen végzek az edzési tervemnek megfelelően sétákat, úgyhogy nem is hordok ehhez maszkot.
2021. márc. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!