Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért kötelelező olyan lakott...

Miért kötelelező olyan lakott területen maszkot hordani, ahol szinte senki se járkál az utcán?

Figyelt kérdés
Van, hogy simán 5-10 percen át sétálok úgy az utcában, hogy nem látni másik gyalogost. Ha látni is, akkor vagy nem arra megy amerre én vagy, ha keresztezzük az utunkat, akkor könnyedén tartható a kb 10 méteres távolság is. Ilyen helyeken minek maszk? Tudom, egymást védjük a maszkkal, de nem kéne a ló túloldalára átesni.

2021. márc. 13. 14:29
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
65%

# 11


Te direkt nem érted a kérdést?

2021. márc. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Hord az álladon, ha jön rendőr vagy feltolod vagy azt mondod orrot fújni húztad le, csak legyen nálad zsepi.
2021. márc. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
93%
Én ma direkt figyeltem az embereket az utcán. Édesanyámnál vagyok, aki egy fővároshoz közeli faluban lakik. Nyugis, csendes hely, láttam is néhány biciklist, utcán autó mellett beszélgető szomszédokat, idős sétáló párt, senkin nem volt maszk a szinte kihalt utcán. Nem vagyok a korlátozás ellen, de a közterületi maszkviseléssel nagyon nem értek egyet. Csak a forgalmas helyekre korlátoznám.
2021. márc. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
89%
A nagyvárosokban még azt mondom, hogy lehet hogy véd valamit, de hogy a községekbe, falvakba mi értelme van azt már nem tudom (szerintem még azok se tudják akik kitalálták). Ez olyan, mint az este 8 és reggel 5 óra közötti kijárási tilalom....
2021. márc. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Az az értelme, hogy: sok fertőzött -> még keményebb szigorítás. Az már rég nem számít, hogy a kemény szigorítás tényleg a járvány megfékezését segíti, vagy csak valami hangzatos dolog. Nem maradt túl sok más a kormányzatnak, minthogy látszatintézkedéseket hoz. Most is indult egy harmadik hullám a lezárások közepén, de ésszerűen már nagyon nehéz szigorítani. (A "csak 2 hétig kell otthon maradni, hogy laposítsuk a görbét" mozgalom úgy 1 éve megbukott, bár tudom, hogy vannak még hívői, csak sajnos a 2 hetes full lezárás nem reális dolog.)
2021. márc. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
52%
Egyáltalán az utcán miért, ahol amúgy se fertőz?
2021. máj. 28. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!