Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a véleményetek arról, aki...

Mi a véleményetek arról, aki teljesen szabályosan betartja az utcai maszkviselést?

Figyelt kérdés
Tehát kihalt utcán is teljesen szabályosan stb. Szerintem ez a szolgalelkűség netovábbja.

#maszk #maszkiviselés #utcai maszk
2021. márc. 20. 19:41
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:
Értelek. Csak azt sejtem az ilyen mögött, hogy tényleg szolgaian, gondolkodás nélkül betart valaki dolgokat, és ez mennyire nem jó. Erre megy a hatalom. Tipikus ugorj a kútba esete.
2021. márc. 20. 20:18
 22/33 A kérdező kommentje:
Én mondtam, és azt is én mondtam, hogy ha indokolt, akkor felveszem. :)
2021. márc. 20. 20:18
 23/33 anonim ***** válasza:
48%
Az általad említett ember szabálykövető magatartást tanúsít. Ha ilyen emberek élnének pl. Budapest belvárosában, akkor nem lenne szükség arra, hogy élő adásban kelljen végig menniük az embereknek az utcán, de mivel tele van a város emberkedő gyökerekkel, szükségesek az ilyen és ehhez hasonló megoldásoknak az alkalmazása - attól elvonatkoztatva is, hogy a felvételeket, ki, milyen rendszerességgel és milyen okból elemzi ki vagy használja fel.
2021. márc. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
78%
Én is csak ott hordom, ahol muszáj. Figyelem is a környezetemet, kertvárosban élünk, sokan nem hordják a napi sétához, mivel nincs tömeg. Édesanyám falujában a kocsiból ma egy emberen sem láttam maszkot. Úgy gondolom, ez nem volt egy értelmes szabály, mert a zárt téri maszkviselést a többség tényleg betartja, megérti, miért fontos, de az utcai látvány alapján sokan érzik, hogy a közterületre való kiterjesztés már teljesen felesleges lépés volt, csak a zsúfoltabb városrészeken lenne értelme.
2021. márc. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
86%
Semmi. Mindenkinek a saját maga dolga.
2021. márc. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
77%
#25-nek igaza van. Nekem sem mások maszkjával van bajom, hanem az enyémmel.
2021. márc. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
78%
Én se veszem le kényelmi(!) okokból. Most még nincs meleg, rendesen kapok levegőt maszkban is, minek nyúlkáljak az arcomhoz. Szemüveges is vagyok, azt is be kell igazítani, amikor felhúzom a maszkot, hogy ne párásodjon. Egyszerűen kényelmesebb felvenni, amikor elindulok és levenni, amikor hazaérek. Ennyi.
2021. márc. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
80%

Mi bajom lenne egy minimális visszalélegzett széndioxidtól?

Szakmám miatt napi 8-10 órát viselem az FFP2-es maszkot (pre-COVID időkben is) és semmi problémát nem tapasztaltam.

2021. márc. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
80%
Semmi. Sose értettem hogy miért kell mindig a melások dolgával foglalkozni. Ha nem akarod ne vedd fel. De aki felveszi azt hagyd békén, gyakorlatilag semmi közöd hozzá. Mellesleg mivel jobb állandóan le és fel venni amikor egyik üzletből bemész a másikba? Nekem egyszerűbb ha le sem veszem, nem kell állandóan tologatni se magamon.
2021. márc. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 everlight ***** válasza:
32%
Nem tudnak minden utcára 0-24 be rendőrt állítani,így felesleges az egész.Eleve nem ér semmit,1 év eltelt és nem változott semmi,csak az állam csődöt hozták el a felesleges korlátozások.
2021. márc. 26. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!