Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha kiírom a kidőlőben lévő...

Ha kiírom a kidőlőben lévő kerítésünk mellé, hogy mellette parkolás csak saját felelősségre, az ér valamit?

Figyelt kérdés

Sorházban lakom, közös az udvar, a szomszéd nem hajlandó adni a kerítés megcsinálásába én meg helyette nem akarok fizetni, nem tudom mi tévő legyek, félek, hogy rádől egy autóra és más hülyesége miatt fizethetünk vagy ne adj Isten valakinek baja esik.


Egyáltalán van jogom kiírni rá, hogy omlásveszéles?


Ez mentesíthet minket a felelősség alól?


Én se örülök neki, hogy ilyenen kell gondolkodnom, de sajnos a szomszéd ránkcsapja az ajtót ha szóbahozzuk, pedig már azt is felajánlottam, hogy tulajdonhányaddal arányosan csak az anyagba szálljon be és én megcsinálom, ennél többet már lehetetlen engedni.



2021. márc. 22. 09:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Küldj neki hivatalos levelet az ügyben, várd meg az írásos válaszát, és a két dolumentummal menj el az önkormányzathoz/ügyvédhez.
2021. márc. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hazatokon kellene lenni biztositasnak, tehat a karterites nem a te gondod ... ellenben jelezheted az autosoknak, hogy kidolhet a kerites ... viszont ez nem mentesit a feleloseg alol, hiszen neked azonnal el kell harittatnod a veszelyes allapotot amennyiben a tudataban vagy vele.


Lezarhatod az utszakaszt ha kifizeted a teruletfoglalasi engedelyt az onkormanyzatnal ... mifelenk 500Ft/m2/ora.

2021. márc. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

2-re:

Lezárásnál egyszerűbb olyan tereptárgyakat odatenni, amik nem teszik lehetővé, hogy közel járjanak a kerítéshez. Pl. kövek, dézsás virágok. Habár azokat sajnálnám, ha rájuk dőlne a kerítés.

Kérdező, egyébként ha autóknak veszélyes ott parkolni, akkor gyalogosan ott elsétálni is az. Ha valakire rádől és komoly baja lesz, akkor abból neked is lesz komoly bajod más értelemben.

Azt nem értem, a szomszéd hogyan jön a képbe? Nem utcai kerítésről van szó? Ha igen, abba miért kéne a szomszédnak beszállnia? Ha meg kettőtök közötti kerítés, akkor meg valamelyikőtök dolga megcsináltatni, mert a másiknak a telke másik oldalán lesz majd kötelessége.

2021. márc. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az udvar közös a szomszéddal, elfelejtettem pontosan említeni, de ez egy társasház (a sorházzal akartam ezt kifejezni), a kerítés a közös udvart határolja.
2021. márc. 22. 15:36
 5/6 anonim ***** válasza:

Ja, értem. Szerintem járj utána, hogy ilyenkor mi a költség elosztásának módja, ill. annak is, hogy milyen módon lehet behajtani a költséget a másik tulajdonoson. Magyarán mondva: megcsináltatod a magad pénzén, mindenről legyen számla, és a rá eső részt ki kell fizetnie. Ha nem teszi meg szép szóra, akkor jogi lépéseket tegyél, legrosszabb esetben polgári pert indíts.

Az nem megoldás, hogy így hagyod, mert az anyagi kár (autóban) még a kisebb baj, de ha emberre dől rá, akkor büntetőjogi eljárás is indulhat mindkettőtök ellen, és akkor nem sokat fog számítani, hogy te meg akartad csináltatni, csak szomszédod nem volt hajlandó a részét kifizetni.

2021. márc. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A biztosító nem fog fizetni, ha a tulaj tudta, hogy nem jó a kerítés, de nem gondoskodott a javításról.

Ha pedig valaki megsérül, vagy meghal, akkor sitt lesz belőle

2021. márc. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!