Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gyermektartásdíj, tudnátok...

Gyermektartásdíj, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__1085..


Ezt a kérdést korábban írtam ki, azóta valamennyire változott a helyzet.

Az alapvető tényezők természetesen ugyanazok, ezeket most nem írom le.

Édesanyám nem hajlandó odaadni/elküldeni nekem a gyermektartás rám eső részét. Idén összesen nagyjából 25-30 ezer Ft-ot juttatott el hozzám (rokonon keresztül, január-február hónapra).

Néhány napja felhívtam, hogy legyen szíves, küldje el a rám eső részt.

Ezután édesapámmal is telefonáltam, kértem tőle, hogy küldje el, pontosan mennyit vonnak le a fizetéséből édesanyám részére, mint gyermektartásdíjat. Küldött egy dokumentumot, amin 120 ezer Ft szerepelt (ezt most kerekítettem, így egyszerűbb számolni, hogy egy gyermekre havonta nagyjából 40 ezer Ft-ot kap édesanyám).

Édesanyám azt állítja, hogy ő évek óta odaadja nekem még a szintén nagykorú testvérem részét is.

Néhány nappal ezután ismét felhívtam, mondtam neki a számokat. Itt viszont már azzal jött, hogy akkor ők miből éljenek? Illetve, hogy amit ő odaad (tehát havonta 0-20 ezer Ft közötti összeget), az szerinte bőségesen fedezi minden költségemet. Azt nem tudom, hogy ezt hogyan gondolhatja komolyan. Azóta már a telefont sem veszi fel nekem. Édesapám semmit nem kíván tenni az ügy érdekében, azt javasolta, hogy én forduljak bírósághoz az ügy érdekében. Közben kérdezi, hogy mikor végzek az egyetemmel, de nem azért, mert annyira érdekelné, csak mert megszüntetné a gyermektartás kifizetését. Sajnos részéről ezek is csak szavak, a nagykorú testvérem évek óta dolgozik, nem tanul, de még őt sem "mondta vissza", így az ő részét is megkapja édesanyám.

Sajnos mindkettőjük komoly alkoholproblémákkal küzd, saját magukról ezt nem ismerik be, csak a másikról állítják folyamatosan, hogy "állandóan iszik".

Az az igazság, hogy édesanyám sajnos még mindig a gyermekeiből próbál megélni, a kapott pénzt nem ránk fordítja (kivéve a kiskorú testvéremet).

Közben a házban, ahol laknak, áldatlan állapotok vannak.

Remélem senki nem jön azzal, hogy én az édesanyámat szeretném kifosztani. Sajnos ezt ő teszi meg a gyermekeivel most már legalább öt éve. Közben sajnos ilyen kifogásokkal is él, hogy ő nem fogja utalni, mert nem is tudja, hogyan kell, és fél, hogy elrontja.

Én azt javasoltam neki, hogy ha nekem nem is adja oda az összeget, akkor adja vissza édesapámnak, mert még ez is korrektebb, mint hogy abból az összegből él meg.

Mindent összegezve, teljesen tanácstalan vagyok, mit lehet tenni annak érdekében, hogy rendeződjön ez a helyzet?



2021. márc. 22. 13:42
A kérdező szavazást indított:
Csak jogi úton érvényesíthető
Édesanyám megfelelően jár el
Édesapámnak kell megoldania
A helyzet kilátástalan, ha eddig nem volt változás, ezután sem valószínű
7 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, itt neked kell fordulnod a családvédelmi szolgálathoz majd a segítségükkel a hatóságokhoz, hogy állapítsák meg a gyerektartásdíj helyett számodra a rokontartást mindkét szülődtől.

Az édesapád ugyanannyit fog fizetni, csak amikor levonják, akkor hozzád fog jutni és nem anyád számlájára. Hogy anyád oldaláról sikerül-e bármi rokontartás elérned az kérdéses, de elvileg lehetséges.

Viszont ez azzal jár majd, hogy egyik szülődnél sem lesz maradásod, vagyis lakásod és onnantól ebből a pénzből meg a saját magad előteremtette pénzből kell majd megélned, hiszen rokontartást ha fizetnek neked, akkor te ott nem lakhatsz náluk, magadat kell eltartanod még nyáron is. Az egyetemen van lehetőség a HÖK-nél kérni segítséget pl. a kollégiumi ellátást a nyárra is kedvezményesen, meg szociális támogatást is kérhetsz.

Tehát keress először valakit aki pontosan tudja kihez kell fordulnod helyben, ez lehet a lakóhelyed szerinti családvédelmi szolgálat vagy gyermekvédelmi felelős, lehet az egyetemen az erre kijelölt ifjúságvédelmis, vagy ahol most vagy, ott is fordulhatsz a családvédelemhez. Az önkormányzatoknál van ingyenes jogsegély szolgálat is, de oda előre kell időpontot kérned. Most lehet hogy email-címet fognak neked adni és elektronikusan könnyebben kérhetsz segítséget, hogy hol és milyen dokumentumokat kell benyújtanod. Ez a jogsegély tulajdonképpen ingyenes ügyvédet jelent.

A szavazás amúgy butaság volt, ez az életed, ne a szavazás döntse már el hogy mit teszel vele! Ha az apád magától nem volt hajlandó változtatni azon hoyg kinek menjen a pénz akkor ezt csak jogi úton tudod te elintézni.

2021. márc. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

A lakhatással kapcsolatban, csak lakcímkártya szerint lakom még ott, de ténylegesen már évek óta nem. Szóval jelen pillanatban a lakhatásom meg van oldva.

Amiatt nem gondoltam, hogy én jogi úton tehetnék bármit, mert a szüleim között áll fenn ez a helyzet. Alapból gyermektartásdíjat sem kellene már kapnia utánunk, csak sajnos édesapám is eléggé félvállról veszi az egészet, valamiért nem érdekli, hogy 40 ezer Ft helyett a háromszorosát vonják le tőle, ami ráadásul így gyakorlatilag a volt felesége eltartására megy.

2021. márc. 22. 14:13
 3/5 anonim ***** válasza:

Neked kell mind a 2 szülődet rokontartásra perelni, a gyerektartás nem neked jár, hanem annak, akinek a bíróság ítélte, aki az anyád.


Kb 15-20 ezret fognak megítélni fejenként

2021. márc. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Az oké, hogy neki jár, de a gyerekekre. Nem arra, hogy ő abból éljen meg.

Vagy tévedek?

2021. márc. 22. 22:18
 5/5 A kérdező kommentje:

Jelenleg ott áll az ügy, hogy a családvédelmi szolgálat és a gyámhivatal szerint elegendő lenne egy hallgatói jogviszony igazolás tőlem, illetve a bankszámlaszámom, ezeket édesapámnak a munkáltatója felé be kell nyújtani, és innentől én kapom édesanyám helyett a rám eső részt.

Viszont mivel bírósági végzéssel zárták le az ügyet, emiatt sajnos mégsem ilyen egyszerű.

Felvettem a kapcsolatot az önkormányzati jogsegély-szolgálattal, jövő hétre kaptam időpontot.

Édesanyám viszont most ugyanúgy azt állítja, hogy ő eddig is odaadta az összeget, sőt, még most márciusban is odaadta. Ez nyilvánvalóan nem igaz, sem személyesen, sem postai úton, sem banki átutalással nem juttatta el ezt az összeget. Ráadásul megtiltotta, hogy bármelyikünk hazamenjen hozzá húsvétkor.

A végzés sajnos még nincs nálam, a napokban eljuttatja hozzám édesapám.

Illetve "kiderült" az is, hogy a végzésben szerepel az, hogy édesapám nem mehet oda, ahol édesanyám a kiskorú testvéremmel lakik. Ez ugyebár a családi ház, a szüleim fele-fele arányban rendelkeznek tulajdonrésszel.

Ez jogilag rendben van, hogy édesapám gyakorlatilag ki van onnan tiltva?

Főleg így, hogy édesanyám állandóan őt zaklatja, hogy menjen oda emiatt-amiatt, mert ő önmagában semmit sem tud elintézni.

2021. ápr. 2. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!