Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha elmegyek túrázni és viszek...

Ha elmegyek túrázni és viszek magammal fokost és egy kutya rám támad és fejbe vágom vele, de úgy, hogy meghal, akkor elovehetnek?

Figyelt kérdés
Azért érdekel, mert manapság nagyon sokan sétáltatják póráz nélkül a kutyákat és előfordult már, hogy rám támadt... Ezért fokossal járok túrázni.

2021. márc. 25. 09:15
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Az önvédelem jogosságát nem befolyásolja a védelemre használt eszköz.
2021. márc. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

Akkor sem, ha megfenyeget a gazda?

Csak nem értem, hogy a sok idióta gazda ilyenkor mit hisz, hogy hagyom magam szettepni?

Vagy majd O megakadályozza? A saját kutyája sz@rik a szolongatasara.

2021. márc. 25. 09:21
 3/29 anonim ***** válasza:
9%
Ha a kutya gazdája meg késsel jár neked annyi.
2021. márc. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
12%
Nehéz elhinni, hogy valaki olyan kutyát enged szabadon szándékosan emberek közelébe, akik szét akarnák tépni azt, aki épp arra jár.
2021. márc. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Hát nem hiszem, hogy fokossal a kezemben mennyi esélye lenne de ok.


Pedig sok ilyen van, azért is kezdtem el fokossal járni, mert amerre lakok nagyon megszaporodtak a kutyatamadasok.

Én rendelőben dolgozom és mostanában nagyon sok ilyen beteg esik be, eljárást is indítani kell, ha fennáll H veszettség ellen a kedves gazda nem olt. Ilyenkor még potenciális életveszélybe kerül az áldozat.

2021. márc. 25. 09:30
 6/29 anonim ***** válasza:
82%

1. Csak egy kutya, akár ki is nyírhatod, ha sikerül.


2. #3 Mit fenyegetőzöl, joga van az önvédelemre!

2021. márc. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
0%
Nekem is.
2021. márc. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

6, nem is értem amúgy, erdőben kutyát alapjáraton se lehetne szabadon engedni, ahogy én tudom.

Ha ennyire féltik a kutyát miért nem tartják pórázon és kajak hagyjam magam, hogy szettepjen? Ráadásul a legtöbb gazda nem is oltatja rendesen a kutyáját...

2021. márc. 25. 09:38
 9/29 anonim ***** válasza:
24%
6, azért ilyet ne írj, hogy "csak egy kutya". Nyilván egy vad kutya ellen természetesen normális dolog védekezni, de azért ne szóld már le ennyire a kutyákat, mert nem minden kutya ilyen.
2021. márc. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

#8


Magyarázd meg ezeknek a harcikutyás tizenéveseknek!...

2021. márc. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!