Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha elmegyek túrázni és viszek...

Ha elmegyek túrázni és viszek magammal fokost és egy kutya rám támad és fejbe vágom vele, de úgy, hogy meghal, akkor elovehetnek?

Figyelt kérdés
Azért érdekel, mert manapság nagyon sokan sétáltatják póráz nélkül a kutyákat és előfordult már, hogy rám támadt... Ezért fokossal járok túrázni.

2021. márc. 25. 09:15
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
Ez egy fokos: [link]
2021. márc. 25. 11:42
 22/29 anonim ***** válasza:
Mi lett a vége, amikor legutóbb rád támadt?
2021. márc. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, nem láttam a kérdésedet.

Még rám nem tamadott, elméleti kérdés volt. De volt már olyan, hogy a kutyamnak nekiugrott, mert az idiótaja "jajj az csak játszik" odaengedte (enyém pórázon volt), többször megkértem, hogy tegye postázra, de "jajj az senkit nem bánt", végül megkapta a kutyám lábát, akkor viszont arcon rúgtam azt a kutyát. Persze én voltam a köcsög, de amikor megmutattam, hogy a kutyája mit csinált a kutyammal és mondtam, hogy akkor most rendőrség, akkor először nfenyegetozott, majd végül fülét farkát behúzva kifizette az állatorvosi ellátást, ami elég sokba került neki, mert mint kiderült a kutyája sem volt rendesen oltva.


A kérdés pedig annak apropóján született, hogy sokat kirandulok és benne vagyok egy csoportban, ahol élek, és kb minden héten van egy kutyatamadasos eset.


Szóval ez a sztori, ami miatt megszületett a kérdés és már a hocipom tele van az ilyen imbecil "jajj az nem bánt" gazdákkal.

2021. márc. 25. 12:01
 24/29 A kérdező kommentje:
Porazra* (lol elírtam bocsi)
2021. márc. 25. 12:01
 25/29 anonim ***** válasza:
77%

(A jogszabályos válaszoló vagyok)


Teljesn érthető az álláspontod.


A fokoshoz még annyit hozzátennék - mert közben még eszembe jutott-, hogyha a fokos fejrészének éle meghaladja a 8 cm-t, akkor igazságszerint nem is viheted magaddal szinte sehova, nem tarthatod magadnál (175/2003. Korm. rendelet - a közbiztonságra különösen veszélyes eszközökről).



Egyébként pár éve mikor még postás/futárként dolgoztam, én is jártam így, hogy egy mozgássérült hölgy beinvitált a teraszig, hogy "jöjjön csak, vagy egy kutya, de nem bánt senkit!". Amíg lepakoltam a csomagokat, és elrendeztük az adminisztrációt, addig tényleg szépen, okosan ült a kutyus (meg is dicsértem, hogy milyen szép kiállású Pitbull keverék :D). Majd mire a kapuhoz értem, az utolsó fél méteren lábon-fenéken harapott a kutya. Ennyit erről, hogy "nem bánt, meg okos kutya ám!". Leharapja a lábad, de eskü visszahozza.

Jó, itt javarészt én voltam a hülye, hogy bementem, azt is megtehettem volna, hogy visszaküldöm a feladónak a cuccot arra hivatkozva, hogy a címzett nem tud lejönni a teraszról mert kerekesszékes, én bemenni nem tudok hozzá, mert a kutya nincs megkötve. De én nem vagyok ilyen kőszívű, sőt 10-ből 7 címem kutyás cím volt (akkor ennyi helyen nem adtam volna le a küldeményt?), de hát 2 év alatt egyszer jött iyen is össze, hogy gond lett ebből. Levontam a tanulságot. :)

2021. márc. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 kovpet ***** válasza:

25: A KKVE közterületre vonatkozik, ha erdőben túrázik, akkor az Erdőtörvény vonatkozik rá, fél kilós fejű lehet nála, a 8cm meg nem számít.


Kérdező: kutya ellen gázspray, paprika, lehetőleg. Az megállítja, de humánus, mert nem lesz tőle maradandó baja a kutyának se. Plusz használni is egyszerűbb, egy támadó kutyát nem egyszerű eltalálni a fokossal.

2021. ápr. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 kretens ***** válasza:
79%
Nekem hentes a szakmám és van egy örökölt csontozó késem ami apáról fiúra száll.Engem is kergetett már meg kutya azóta mindig magamnál tartom.Nem érdekel ha megbüntetnek érte valaha is.Minden állatban ott van az ősi gyilkos ösztön és higgye el mindenki teljesen mindegy hogy hogyan van egy kutya nevelve mindig van rá pár százalék esély hogy még a leg jámborabb is egyszer csak támadni fog.Én sem vagyok egy Mohamed Ali hogy a puszta ökölcsapásaimmal leüssek akár egy rotvellert is.
2021. ápr. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
50%
Kedves hentes, kutya elleni gázspray kevésbé brutális, mint egy kés...
2021. ápr. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%
Erdőre kirándulva én is erős, német márkájú gázsprét viszek (Magyarországon nem teljesen legális), de kutya vagy vad ellen jó szolgálatot tesz és 10-20 perc múlva már jobban is van tőle az állat.
2021. ápr. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!