Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet tenni ebben az...

Mit lehet tenni ebben az esetben? Állítólag képek keringenek rólam ismerősi körben

Figyelt kérdés

Azért írom, hogy állítólag, mert én még nem láttam semmit, mert olyanhoz nem jutott el, aki nekem megmutatná. De egyre többet hallom, hogy nagyon nem publikus képeket küldözgetnek egymásnak leginkább a suliban rólam. Már elvileg más osztályokhoz is eljutott, de így hogy ősz óta itthon vagyunk, egyszerűen nem tudom kideríteni, hogy mi a helyzet.

A kérdésem az lenne, hogy mit tudok tenni abban az esetben, ha olyan képek keringenek rólam, amik nem lennének publikusak? (és őszintén szólva nem is tudom ki és hogyan juthatott hozzá olyan képhez, amit nem küldtem senkinek) Kezdek aggódni, mert úgy tűnik, hogy igaz, ráadásul aki megszerezte, valahogy kordában tartja, hogy hozzám ne jusson vissza, csak a hír. Segítsetek, mit tudok tenni ebben az esetben, hogy nem nyilvánosság elé tárják, egyszerűen csak néhányan egymás között mutatják? Ha kiderítem, ki kezdte el, azzal mit lehet csinálni? Ha esetleg valaki kiteszi nyilvánosan, azzal mit tudok csinálni?

Köszönöm a segítséget


2021. márc. 25. 17:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Mit tudnál kezdeni? Semmit. Ezért kár koptatnod a billentyűzetet. :)
2021. márc. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A billentyűzet kopása nem zavar, a sztori viszont igen, feltéve ha igaznak fog bizonyulni
2021. márc. 25. 18:02
 3/10 molnarmarcell21 ***** válasza:

Feltételezem, hogy a kimaradt lényeges infók: 18 alatti vagy és meztelen képek terjengenek rólad. Ha készült rólad ilyen, akkor nyilván tudod, hogy kikkel osztottad meg. Ha nem, az se baj.


Finoman jelezném az esetleges érintetteknél, hogy 18 alattiról készült meztelen képet tárolni, megosztani büntetendő.

2021. márc. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Küldtél magadról ilyen képet valakinek? Ez volt az alaphiba.
2021. márc. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hol tároltad azokat a képeket?
2021. márc. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igaz, részleteket nem írtam. Nem vagyok 18 alatt, tehát ez kilőve.

Küldtem-e valakinek ilyet? Igen, a jelenlegi barátomnak, de nem ő a képek forrása, ez biztos.

2021. márc. 25. 20:07
 7/10 A kérdező kommentje:
Igazából azért van ez a feltételes mód, mert nem tudom elképzelni, hogy kinek és honnan lenne olyan képe rólam, de már aggaszt a helyzet.
2021. márc. 25. 20:09
 8/10 anonim ***** válasza:
Először is ki kellene derítened, hogy valóban léteznek-e ezek a képek. Akiktől hallod, hogy van ilyen, ők látták?
2021. márc. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Küldtem-e valakinek ilyet? Igen, a jelenlegi barátomnak, de nem ő a képek forrása, ez biztos."


Ezek szerint a képek forrása vagy te lehetsz vagy ő. Más lehetőség nem nagyon van.

2021. márc. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azért kérdeztem, hogy hol tároltad a képeket, mert lehet, hogy valamilyen módon beléptek oda. Ha pl. facebookon küldted vagy ott tároltad, meg kellene nézni a bejelentkezett helyeket, sőt ha már ott vagy, a jelszavad is változtasd meg, és léptesd ki magad minden máshol bejelentkezett helyről. Az email fiókjaidban szintén meg kellene nézni az utolsó bejelentkezéseket és jelszót változtatni.
2021. márc. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!