Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Erkölcsi bizonyítvány lehet...

Erkölcsi bizonyítvány lehet valaha tiszta felfüggesztett után?

Figyelt kérdés
Egyátalán bűntetés után lehet valaha is tiszta?
2010. aug. 20. 04:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, ki nézi. A büntetés után a Be. 102. vagy 103. § alapján mentesítenek, ezután a postán kért erkölcsiben már nem lesz benne, de a rendőrségi prioráló rendszer örökre mutatni fogja.
2010. aug. 20. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Kokas Lajos ***** válasza:
Ha letöltötted a büntetésed (vagy megfizetted a rád rótt terheket) és azóta becsületesen élsz, jogosult vagy ugyan azokra a jogokra mint bárki más! Amenyiben hátrány ér ezért, fordulj jogvédő szervezethez! Nem lehet egy fiatalkori botlás miatt egy egész életet hátrányokkal leélni! Az ember személyisége egyébként is rengeteget változik az idők során. Te megjavulsz, mások (bár bíztunk bennük és hatalmat adtunk a kezükbe) tolvajjá válnak! Lásd: Politikusok!!!
2010. aug. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Na igen, és ez egy nagyon durva rendszer sztem, mert ha egyszer azt mondjuk, hogy márpedig legyen tiszta, akkor ne legyen az, hogy a rendőrség legálisan vagy illegálisan, de őrizgeti a dolgot magának, hátha még jól jön alapon (csak mert ennek megsemmisítése úgyis teljesen ellenőrizhetetlen lenne, azaz nyilván tartogatnák, még akkor is ha nem lehetne).


Ezzel kapcsolatban nekem van egy nagyon kellemetlen élményem (eddig csak egy ...), és sztem itt a lényege annak, amit mondok:


Tanárként két kis hülye diákom pár éve kitalálta, hogy jól kitolnak velem, besétáltak és feljelentettek, hogy én állítólag arról beszélgettem velük, hogy menjenek qurvának :)


Na vicces lenne a dolog, csak éppen emiatt kerítés gyanújával eljárás indult, ahogy kell, fényképezkedés, ujjlenyomat, dns, minden.


Na aztán meg pár hónap múlva hiába szűntették meg a nyomozást, mert rájöttek, hogy egy baromság, és valóban csak szórakoznak velem, attól még a mai napig is ott vagyok valami nagy rendőrségi fotóalbumban, és enyhén szólva ciki, hogy az egyik diákom mondja nekem, hogy látott engem a fényképnyilvántartásban a rendőrségen, mert kerestek valakit, és az illető diák kezébe adták a fényképalbumokat valami lopás miatt azt hiszem, és mit ad isten, egyszer csak meglát engem, egy az egyben a bűnözők között.


Az ugye nincs a fényképem alá írva, hogy "jaj elnézést, de baromság volt", hanem örökre ott van nekik, és azért álljunk meg, ezzel örökre tönkre lehet tenni valakit.


Akár mint az én esetemben elég egy ilyen pletyka, és máris magyarázkodhatok, vajon miért is vagyok bent a rendőrségi fénykép-nyilvántartásban.


Azért nem durva ez így ??


Ha egyszer valaki ellen megszűntették, mert nem volt semmi, akkor miért nem törlik az összes vonzatát, hogy valóban semmi gyanúja se legyen annak, hogy esetéeg bűnözőnek tartsanak, és az esetem azt hiszem jól mutatja, mennyire kényes tud lenni, így tanárként.


Szóval nem elég a tiszta erkölcsi, mint látjátok!

2010. aug. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. aug. 20. 12:26
 5/9 A kérdező kommentje:
Hol "őrizgeti" a rendőrség?
2010. aug. 20. 22:20
 6/9 A kérdező kommentje:
10.44 es naon durva ai Veled történt. hogy élted túl???
2010. aug. 20. 22:31
 7/9 anonim ***** válasza:
Jaja ez télleg durva
2010. aug. 21. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Amiről szó van, az nem a fénykép-nyilvántartás, csak egy album. A rendőrségi fénykép-nyilvántartás elektronikus rendszer, mint ahogy a prioráló rendszer is, egy országos adatbázisról van szó.
2010. aug. 21. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2010. aug. 21. 06:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!