Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bizonyítvány-hamisítás?

Bizonyítvány-hamisítás?

Figyelt kérdés

Középiskolai tanuló vagyok, és vagy két éve művelem azt, hogy meghamisítom a bizonyítványomat. Lehet ostoba ok, de azért teszem, mert itthon lehetetlent kérnek tőlem... Igen, tudom, tanulnod kell, piszkos kölyök, ésatöbbi szentszöveg, de kérlek, olvassátok tovább!

Tehát lehetetlent kérnek tőlem. Egyszer voltam kitűnő tanuló, de a szüleim nem vették figyelembe, hogy az egy kis létszámú, gyengített osztály volt. Azóta fejükbe vették, hogy mindig kitűnőnek kell lennem, és punktum. Én meg hiába izzadok vért, hiába szakadok meg, nem tudom kipréselni magamból azt a bizonyítványt. Egyébként is úgy gondolom, hogy a 4-es, 5-ös bizonyítvány egy darab hármassal igenis jó. És mégse elég nekik. Ha nem felelek meg, az még hagyján, hogy megvernek, de olyan rideg, lenéző, lekezelő hanggal beszélnek velem, mintha egy utolsó senki lennék. Igazából azért csinálják, mert azt remélik, egyszer komoly pénzeket hozok a házhoz, más nem érdekli őket. Hogy én mit akarok, az meg főleg nem. Ezért végső elkeseredettségemben fordultam a hamisításhoz, saját kezűleg, amit be is vettek. De ettől kezdve mindig próbálom őket távol tartani a szülői értekezletektől, kisebb-nagyobb sikerrel. Nem, nem vagyok egy elkényeztetett kis perszóna, aki mindent megkap amit akar. Hanem egy olyan valaki, akinek túl gyengék az idegei, ahhoz, hogy megbirkózzon ilyenekkel (asszem papírom is van róla.). Úgy érzem, már nem sokáig bírom magamban tartani, mert elegem volt a hazugságokból. Valahogy az az érzésem, hogy el kell mondanom osztályfőnökömnek, holott tudom, a kicsapás és a törvény keze fenyeget. Szerintetek mit tegyek? Kitől kérjek segítséget, kinek mondjam el?

Elnézést a regényért, és köszönöm a türelmeteket.


Egy elkeseredett lány


2011. okt. 24. 21:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Mit jelent, hogy bizonyítványt hamisítasz? Az év végi bizonyítványodat átírod? Vagy hogy?
2011. okt. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Akkor is okirathamisítás, ha ilyen okból teszed.

Olyan embernek mondd el, akiben megbízol.


Illetve félmegoldás, hogy iskola végén bejelented, hogy elvesztetted az bizonyítványt, és kérsz egy újat a jegyzőkönyv alapján. Amit már senkinek nem kell megmutatni.

2011. okt. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
elektronikus naplót felhasználva... de ha nem bánod, többet nem mondok, max. privátban
2011. okt. 24. 21:56
 4/20 A kérdező kommentje:
ez az elsőnek szólt
2011. okt. 24. 21:57
 5/20 anonim ***** válasza:

Írtam privátot.


első

2011. okt. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
hány éves vagy?
2011. okt. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
17
2011. okt. 24. 22:12
 8/20 A kérdező kommentje:
elküldtem az üzenetet
2011. okt. 24. 22:19
 9/20 anonim ***** válasza:

szia!


nagyon sajnállak, hogy ilyen szülők gyerekeként kellet felnőnöd. általában ezek mögött a dolgok mögött mindig az van, hogy a szülők szeretnék, hogy a gyerekeik többre vigyék, mint ők.

én is átérzem a helyzetedet. nem vagyok hülye matekból, de az osztály éltanulói közé sem tartozom, mégis, állandóan hallgatnom kell, hogy ha más ötöst tud írni, akkor én is... ráadásul a matek nem is olyan tantárgy, hogy akkor írsz rosszat, ha nem tanultál meg x oldalt...


ezt a dolgot olyasvalakinek mondd el, akiben megbízol, vagy aki nem adja tovább a dolgot.

van az iskolátokban pszichológus? próbálj vele beszélgetni, lehet, hogy tudna tanácsot adni a bizonyítvány ügyében is.


szeretnél tovább tanulni? ha igen, akkor győzd meg a szüleidet, még 1x, utoljára, hogy miért az adott egyetemre/főiskolára mész. utána már azt tanulod, amihez kedved van, nem otthon fogsz lakni, ha 3.5-ös lesz az átlagod, jónak fog számítani.

később elmész dolgozni, elszabadulsz otthonról. Kitartás!


remélem, rendbe jönnek a dolgok... :)

2011. okt. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Biztos lehetsz benne, hogy ezért kicsapnak, és ha még feljelentést is tesznek még nagyobb bajba kerülsz.

A szüleid próbáld ignorálni, érettségizz le, a hamisítást meg hagyd abba, ha eddig nem derült ki, talán már nem fog, ha nem folytatod.

Megértelek és sajnállak is, de sajnos ez NEM mentség arra, amit elkövettél. Az élet bizony nem habos torta, ennél még jóval nagyobb problémáid is lesznek valószínű. Nem kioktatni akarlak, és tényleg sajnálom a helyzeted, hogy ilyen dologra vetemedtél, de egyet tanulj meg, és most a lelkiismeret-furdalásod, ill. esetleges félelemed a lebukástól vésd nagyon jól az emlékeidbe és jegyezd meg soha nem a törvénytelen dolgoktól és a csalástól kell a megoldást várni!!!!

2011. okt. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!