Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Erkölcsi bizonyítvány:/...

Erkölcsi bizonyítvány:/ biztos választ kérek, nem pedig olyat, ami "szerintem"-mel kezdődik. / Ha a felfüggesztett letelik, akkor másnap már kaphatok-e tiszta erkölcsit?

Figyelt kérdés
Munkábaállásom a tét, közlekedési baleset miatt most pénzügyi területen nem helyezkedhetek el. Viszont bő egy hónap és letelik a felfüggesztettem.Várok egy határozott választ, köszönöm.
2010. dec. 15. 14:19
 1/3 anonim ***** válasza:
A felfüggesztett nem számít, csak a letöltendő. Most is kaphatsz. Ha bizonytalan vagy, kérj egyet.
2010. dec. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

100. § (1) A mentesítés folytán az elítélt mentesül azon hátrányos következmények alól, amelyeket az elítéléshez jogszabály fűz.

(2) A mentesített személy büntetlen előéletűnek tekintendő, és nem tartozik számot adni olyan elítéltetésről, amelyre nézve mentesítésben részesült.


102. § (1) A törvény erejénél fogva áll be a mentesítés

b) felfüggesztett szabadságvesztés esetén a próbaidő leteltének napján;


121. § (1) A fiatalkorú elítélt a törvény erejénél fogva mentesül

a) az ítélet jogerőre emelkedésének napján, ha a kiszabott szabadságvesztés végrehajtását felfüggesztik

2010. dec. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló. Most kértem. Ugyan kaptam erkölcsit, de rajta van vastag betűkkel "BÜNTETETT ELŐÉLETŰ". Épp ez a baj, ezért kérdeztem. De köszönöm a kedvességed.
2010. dec. 15. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!