Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kirúghat azért az iskola ha...

Kirúghat azért az iskola ha nem járulunk hozzá hogy képmás és hangfelvétel készüljön rólam amit felhasználhatnak?

Figyelt kérdés

Nemrég volt egy kis cirkusz az iskolában (OKJ 14. évfolyam 24 éves vagyok munka mellett csinálom) elvileg valaki felnyomta őket az adatvédelmi hatóságnál mert egyáltalán nem tartották be az adatvédelmi törvényeket. Ezt most pótolták, a weboldalukra tettek adatvédelmi tájékoztatót a diákoknak, meg kinveztek egy adatbiztost, adatkezelőt, és megkértek minket hogy fáradjunk be aláírni egy ilyen papírt hogy felvételeket készíthessenek rólunk, a papír miatt (ha aláírnánk) legálisan.


Én nem járulok hozzá illetve az osztály nagy része sem, elegem van belőle hogy a facebook oldalukon kb 10 videóban szereplek, még olyan is van amiben engem feleltetnek. Sőt kértem hogy ezeket töröljék le, nem teszik meg. A papírt nem mentem be aláírni, felhívtak hogy ez kirúgással járhat.


Amúgy attól nem kell félnetek hogy megbuktatnak a vizsgán mert másik suliba vizsgázok, nem csak ott lehet jelentkezni a vizsgára ahol tanulsz. Év végi jegyemet sem tudják lerontani már mert 4,2 a legrosszabb, 10 egyeset beírhatnak sem megy 2-es alá, de nem hiszem hogy ilyet tennének.

Kvázi az osztály 75%-a rosszban van a sulival ezek miatt, jópofizni már nem fogunk hogy akkor aláírjuk, engedünk nekik, jobb a helyzet úgyse lesz már és már csak 25 nap van hátra a tanévből.


Tehát a kérdés: kirúghat az iskola ha nem írom alá a papírt hogy képmás és hangfelvétel készüljön rólam amit felhasználhatnak?


2021. ápr. 5. 12:30
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Természetesen ki.
2021. ápr. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Amúgy akartunk egyezkedni is hogy olyan papírt aláírunk hogy képmás és hangfelvétel készülhet, de nem használhatják fel. Természetesen ez nekik nem felel meg, az nem hozza a like-okat.
2021. ápr. 5. 12:32
 3/5 A kérdező kommentje:
#1 oké akkor kiegészítem a kérdést: Mi alapján? (Oktatási törvény, rendelet, bármi)
2021. ápr. 5. 12:37
 4/5 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Nem rúghatnak ki érte természetesen. A felvétel (megkötések nélküli) felhasználásához nem vagy köteles hozzájárulni. Ha pl kamera van a folyosón, akkor a felvétel nélkül nem tudod az iskolát használni, de a honlapon, közösségi médiában közzétételhez nem vagy köteles hozzájárulni.
2021. ápr. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Hisztis szfe szindrómás büfé okjs...
2021. ápr. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!