Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » AZ oltás miatti másnapi...

AZ oltás miatti másnapi tünetek miatt nem tudtam dolgozni (napi bejelentés) és azonnal hatállyal felmondtak , ez nagyon nem jogosan trötént ugye? mire hivatkozzak a Munkatörvénykönyvből , mit lehet tenni, vagy jogos a munkáltató lépése? (többi lent)

Figyelt kérdés
Napi bejelentéses munkavállalóként azonnal hatállyal elbocsátottak. Időben küzöltem, hogy COVID oltás felvétele miatt aznap nem tudok bemenni dolgozni , ezt jóvá is hagyták, másnap az oltás következtében láz és gyengeség miatt (normális immunreakciók) jeleztem, hogy nem tudok dolgozni. Amit szintén jelentettem is még előző nap (írában, telefonon). Választ azonban csak másnap kaptam , hogy kivagyok rugva. Szerintem felháborító, de jogilag mit tudok kezdeni a helyzettel, azon túl hogy forduljak ügyvédhez stb. Mire hivatkozhatok stb? KÖszöböm ha van aki segít.

2021. ápr. 9. 19:36
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a napi bejelentès ilyen, semmit nem tudsz tenni.


Nincs szabadság, nincs táppènz, hidd el, tudom, átèrzem. Hètfőn kezdek egy új helyen így, ma vettem fel az oltást, most 39 fokos lázzal írom ezt a kommentet ès remèlem, hogy hètfőig jobban leszek...


Ráadásul a hely csak kocsival megközelíthető, a kocsim meg hètfőn vszínű szerelőnèl lesz, tehá mehetek biciklivel oda vissza 20 km-t... Ha nem megyek, akkor oda többet nem hívnak.


Hiába mondják, hogy az efo jó, egy fos, csak szenvedsz vele, van olyan, hogy már úton vagy melózni mikor hívnak, hogy aznap mèg se menjèl...


Hidd el, èvekig nyomtam, egy xar fos, meg csak 15 napot mehetsz, pènzt se tudsz így keresni ès mellette mèg fizeted a tb-d...


Èn is csak addig nyomom amíg jár a munkanèlküli ès remèlem mire letelik akkor vagy felvesznek állandóra vagy keresek mást ami állandós...

2021. ápr. 10. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondtak fel, mivel nem volt munkaszerződésed, ennyi a sztori
2021. ápr. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

12# Jogviszony akkor is létesül:

"Ilyen foglalkoztatási forma esetén nem kötelező a munkaszerződés írásba foglalása, a munkaviszony szóban is létesíthető. Ennek okán a jogviszony az adóhatósághoz történő bejelentéssel jön létre."

2021. ápr. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Ebben az országban csak a bűnözőknek vannak jogaik, mehetsz a sóhivatalba sajnos!:(


A melóssal bármit megtehet a munkáltató és nem is kell, hogy oka legyen rá, majd kitalál egyet!

2021. ápr. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
KÖszi mindenkinek ! Felkéne már számolni ezt a bejelentgetős rendszert , nem tudom mire jó, ha közben ez a doglozó réteg kitehető mindenféle kiszolgáltatottságnak és közben semmi védelem, semmi jog , hát milyen ország ez?! Ezzel kéne foglalkozni nem a kitalált ellenségek hajkurászásával a kormánynak... Fizetek minden szart és de jogom az nulla ugye...
2021. ápr. 10. 13:51
 16/17 anonim ***** válasza:

#15: pontosan!


De nem is az a cél, hogy te jól érezd magad.


Azt kellene mindenkinek megérteni, hogy ez a világ nem az ő érdekeit szolgálja és nem neki akar jót!! Egy szűk réteg profitál mások kizsákmányolása, szenvedése, elnyomása árán.

2021. ápr. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Én 60 éves elmúltam, amikor a cég felmondott azzal az ürüggyel, hogy leépíti itteni csoportját. Van ugyebár a "védett kor", ami szerint a nyugdíj előtti 5 évben nem lehetne elküldeni az embert, és ha leépítenek, akkor sem velem kellene kezdeni. A céges jogásznő szinte a szemembe nevetve mondta, hogy akkor pereljem be a céget, állnak elébe. Megpróbáltam, az ügyvéd az mondta, reménytelen.
2021. ápr. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!