Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A magánvádas eljárásban a...

A magánvádas eljárásban a vádlónak kell költségeket fizetnie?

Figyelt kérdés
És ha nyer, akkor egyébként milyen kártérítésre számíthat? Ha maga a kár nem is nagy, de az órabérét legalább ki kell fizesse a vádlott, amit az egész bírósági üggyel foglalkoznia kellett, lényegében a vádlott miatt?

2021. ápr. 13. 21:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Az eljárási illetéket kell a magánvádlónak megfizetni. Egyébként minden más költséget az állam előlegez meg. Ha a vádlott bűnösségét megállapítják, akkor később neki kell az eljárás során felmerült költségeket megfizetni. Ha megszüntetésre kerül az eljárás, vagy felmentés lesz, akkor pedig a magánvádlóra terhelik.

A kártérítés pedig egészen más. Nyilván senki nem fogja a magánvádló órabérét megfizetni és nem is fogja erre a vádlottat kötelezni senki sem. Esetleg jól meg kell gondolni, hogy megéri-e a pereskedni...

2021. ápr. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Miért???


Ha nekem pereskednem kell, meert valaki törvényt szeg velem szemben, akkor hogyhogy nem fizeti meg a végén a pereskedésem költségét, azzal az órabérrel együtt, amit miatta kellett pereskedésre fordítanom?? Ez tényleg így van? Akkor nagyon nem jogállam, nagyon nem igazságos jogállam, amiben élünk. Én ezt nem hiszem el. Ez mindennek az alapja kéne legyen. Akkor csak a gazdagoknak van jog, és a jogot megszegni apró dolgokkal még meg is éri.

2021. ápr. 16. 23:57
 3/3 anonim ***** válasza:
A magánvádas eljárások mind nagyon enyhe bűncselekményeknél folynak. Azért ne hasonlítsunk össze egy rablást azzal, hogy valaki azt mondta valakire, hogy h..lye k...rva vagy ad neki két pofont. Utóbbi esetén van az, hogy el kell gondolkodni azon, hogy megéri-e eljárást indítani. Mert bár nem szép dolog le..urváz..ni mást, meg pofozkodni, de azért mégsem késsel fenyegetett valaki, netán okozott sérülést, hogy elvegye a pénzed. Egyébként meg milyen költsége keletkezhet egy magánvádlónak? Ha munkahelye van, a tárgyalás napjára kérhet szabadságot, azt a munkáltató fizeti. Tehát az órabére rendezve van. Ha nincs munkahelye, akkor meg milyen órabérről beszélünk? Csak az eljárási illetéket kell megfizetni, mondom, egyébként pedig ügyvédet ezért fogadni nem kell, illetve minden más költség, ami keletkezik, mint mondtam, az állam előlegezi meg. Aztán azt is végig kell gondolni, hogy ha pereskedek, akkor tudom-e bizonyítani. Mert bizony még egy olyan nagy "cég", mint az ügyészség, ott is van, hogy nem sikerül. És akkor bizony az állam viseli a költséget...
2021. ápr. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!