Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Több mint 10 éve elírta az...

Több mint 10 éve elírta az ügyintéző anyukám nevét ezért az összes iratomon rosszul szerepel, lehet ebből valami bajom?

Figyelt kérdés
CZ helyett C-vel írta a nevét. Minden igazolványomon rosszul szerepel..
2021. ápr. 14. 19:32
 1/4 anonim ***** válasza:
55%
Nemigen van az ilyennek magas iskolája... legalább megkérdezte volna.
2021. ápr. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehet.
2021. ápr. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Neked nem lehet belőle bajod.

PROBLÉMÁD lehet belőle, ha pl. az anyukád ügyében kellene intézned valamit és ott magyarázkodnod kellene hogy ő mégis az anyukád, hiába másképp van írva a neve.

Ha legközelebb mész valamelyik iratodat cserélni akkor jelezd az ügyintéző felé, hogy korábban elírás történt és hogy hogyan kell helyesen írni édesanyád nevét. Az új igazolványodban majd már helyesen fog szerepelni.

2021. ápr. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Bőven lehet belőle kellemetlenséged, még ha utána tudod is bizonyítani, hogy márpedig te vagy az és ő az édesanyád. A születési anyakönyvi kivonatodon hogy szerepel?


Ha hibásan került kiállításra okmány, akkor annak cseréje elvileg díjmentes. Szerintem érdeklődj utána a kormányablaknál, hogy az esetedben mi a dolog menete és cseréld le az összes iratod!


Amikor anno a jogsimat csináltam, még volt külön műszaki-üzemeltetési vizsga, és kifogtam egy nagyon kekec vizsgabiztost. A személyimet a kezében tartva kérdezgette végig az adataimat, és az "Anyja neve?" kérdésre csak harmadszorra sikerült helyesen válaszolnom - anyukámnak van egy második keresztneve, amit soha, sehol nem használ (igazából akkor tudtam meg, hogy van, amikor kézhez kaptam az első személyimet), de ugye az igazolványban benne van. Csak két másik igazolvány bemutatásával és hosszas könyörgéssel sikerült rávennem, hogy ne dobjon ki. Na ha egy ilyen ember meglátja, hogy egy űrlapra máshogy írtad anyukád nevét mint ahogy az okiratban van... hát sok jóra ne számíts :)

2021. ápr. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!