Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mást nem ijeszt meg ez a...

Mást nem ijeszt meg ez a rendőrállam ami itt kialakulóban van?

Figyelt kérdés

Miközben mindenki azon vitatkozik, hogy káros-e a vakcina vagy sem, veszélyes-e a vírus vagy sem, észreveszi valaki hogy amúgy mi folyik? Aki a kötelező oltásnak a híve, talán még az is egyetérthet azzal hogy az ezt betartató rendszer nagyon veszélyes lehet, ha rossz kezekbe kerül. Bármikor központilag kikapcsolhatják valakinek a kártyáját pl. Persze egyelőre nincsenek szigorú büntetések a kártyátlanoknak, hiszen először hozzá kell szoktatni a populációt, de honnan tudjuk mi jön még?


Valószínűleg jön az indiai mutáns pár hónap múlva, utána pedig egyre szigorúbb lesz a diszkrimináció a kártyások és kártyátlanok közt. És ki tudja hol a határ? Egyenes út a kínai szociális pontozásos rendszerhez. Pl. az UK kormánya is kötött szerződést informatikai cégekkel, hogy dolgozzanak ki arcfelismerős rendszert az oltásigazolvány ellenőrzésére. Az már most rebesgetve van, hogy évente oltás kell, akkor nyilván a kártyát is évente érvényesítik. Valószínűleg még évekig csak ehhez kötik. Oké, hogy biztonságos az oltás, de ne tegyük egy megszokott rendszerré, hogy az állam évente azt fecskedez belénk amit akar, különben tönkreteszi a mindennapjainkat.


Értem, hogy félünk a covidtól, de félelmükben ne szaladjunk már egy diktatúra karjaiba! Ugyanolyan veszélyes, a 20. században is több embert ölt meg az államhatalom mint a spanyolnátha. Úgy gondolom, hogy ez túl nagy hatalom az állam kezébe. Hívjatok paranoiásnak de ez a történelemben sosem sült el jól, és nem kéne kockáztatnunk.


Én ezért is nem oltatom be magam, hiszen minél kevesebben oltakoznak annál kevésbé tudják ezt keresztülverni. Szerintem jogom van egy orvosi beavatkozást visszautasítani, akkor is ha ez másokra káros lehet. Például jogom van valakinek nem odaadni a vesémet, akkor is ha az illető meg fog halni. Vagy egy nőnek is joga van egy orvosi beavatkozáshoz, akkor is ha ezzel potenciálisan megöl valakit (abortusz). Akkor nekem is szabadjon legalább visszautasítani, én úgy gondolom. De most nem erről szeretnék főként vitatkozni, hanem a fentiekről.



2021. ápr. 29. 15:00
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/83 anonim ***** válasza:
18%

"Szerintem egyértelműen nem annyira veszélyes a covid hogy ilyen mértékben eldobjunk magunktól minden szabadságot."


Egyrészt megjártam 1-2 temetést, meghallgattam 1-2 orvost: és szerintem eléggé veszélyes ahhoz, hogy rendkívüli intézkedéseket tegyünk.


Másrészt meg attól, hogy nem mehetsz uszodába, már eldobtad a szabadságodat?


Lepontozhattok, de akkor sem értem, hogy jön ez a rendőrállamhoz. Ezek a majmok egyetemekt üldöznek el, ami vérlázító. Vadállat módjára, baltával szabják az egészségügyet, többet költenek focira, mint oktatásra, undorodom tőlükt.


De baszki, ez az igazolványosdi nekik nettó szopás. Nem értem, miből gondoljátok, hogy ebből lesz a rendőrállam.

2021. ápr. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/83 A kérdező kommentje:

#15

"Amikor gyereked születik, egy valag oltást kapsz kötelező jelleggel, azt sem döntheted el, hogy megkapod e."

Szerintem felnőtt ember döntse el maga, hogy milyen beavatkozást vállal. Olvasd el az utolsó bekezdést. De nekem nem is ezzel van komoly bajom, hanem az egész ezt betartató rendszerrel (a kártyás rendszer).


Továbbá: az oltás nem gátolja meg a fertőzést, csak enyhébb lefolyást ad. Tehát az oltottak is ugyanúgy továbbadhatják. Ráadásul az oltalanok csak olyanokra veszélyesek (elméletileg) akik szintén oltalanok. Így nem értem, hogy saját felelősségükre miért nem mehetnek.


Igen, erre én is gondoltam , hogyha mindenki beoltatná magát ugyanúgy nem lenne jogosultsága a rendszernek. Remélem, hogy igazad van és tényleg nem áll érdekükben fenntartani.

2021. ápr. 29. 15:48
 23/83 anonim ***** válasza:
78%

"De baszki, ez az igazolványosdi nekik nettó szopás."


Kivéve,ha van egy felsőbb terv amit ők is végrehajtanak valami okból kifolyólag.Persze most jöhet,hogy laposföldhívő vagyok.

2021. ápr. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/83 anonim ***** válasza:
29%

"18.Erről beszélek.Elhitetik az emberrel,hogy ez így oké.És ezek szerint működik a dolog."


De ember, nem válaszoltál a kérdésre.


Döglődik a gazdaság --> nyitni kellene. Tombol a járvány --> szigorítani kellene. Nincs jó döntés, de eközben ott van úgy 3-4 millió ember, aki már mehetne akár indítani az életet, de maradjon otthon, mert aki félt az oltástól, ki van akadva.


Ne a konteós szöveggel gyertek, hanem akkor azt mondjátok, ti mit csinálnátok ilyen helyzetben?

2021. ápr. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/83 anonim ***** válasza:
13%

"Persze most jöhet,hogy laposföldhívő vagyok."


Egy kicsit valóban annak tartalak, de nem azért mert ne lehetne mögöttes terve a fidesznek. Azért tartalak laposföldhívőnek, mert amit valami kellemetlenség ér, azonnal keresel egy háttérhatalmat, és eljátszod a dörzsöltet, aki átlát a szitán.


A gyönyörűség benne, hogy éppen téged használnak majd fel, mert miközben téged az köt le, hogy csak igazolvánnyal lehet állatkertbe menni, ők mondjuk a saját alapítványaikba szervezik a közvagyont, oktatásostól mindenestől.

2021. ápr. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/83 anonim ***** válasza:
28%

" Ráadásul az oltalanok csak olyanokra veszélyesek (elméletileg) akik szintén oltalanok. Így nem értem, hogy saját felelősségükre miért nem mehetnek."


Azért, mert ez nem csak saját felelősséged, ugyanis ha elkapod, akkor leterheled az állami ellátórendszert, amivel kárt okozol.

2021. ápr. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/83 anonim ***** válasza:
71%
25. Ezzel én is tisztában voltam,hogy mit ügyködnek.
2021. ápr. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/83 anonim ***** válasza:
13%

"Szerintem felnőtt ember döntse el maga, hogy milyen beavatkozást vállal."


A gyerek helyett meg a szülője dönti el, a gyereken mit végezhetnek el, mégis vannak kötelező oltások, amikbe nem szólhat bele a szülő.


Hozzátéve, hogy a covid oltás - helyesen - nem kötelező, de egyúttal érthető, hogy addig, ameddig a számok nem süllyednek vissza, addig aki nem védett, az tartson távolságot.

2021. ápr. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/83 anonim ***** válasza:
31%

"

Azért, mert ez nem csak saját felelősséged, ugyanis ha elkapod, akkor leterheled az állami ellátórendszert, amivel kárt okozol."



Egyszerűen nem értem, hogy sokak számára ez miért nem világos és felfogható....

2021. ápr. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/83 anonim ***** válasza:
75%

"25. Ezzel én is tisztában voltam,hogy mit ügyködnek."


Nyilvánvalóan, nem is vonom kétségbe, de a fókusz, az indulat a kártyára irányul, ezen ölik most egymást az emberek.

2021. ápr. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!