Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mást nem ijeszt meg ez a...

Mást nem ijeszt meg ez a rendőrállam ami itt kialakulóban van?

Figyelt kérdés

Miközben mindenki azon vitatkozik, hogy káros-e a vakcina vagy sem, veszélyes-e a vírus vagy sem, észreveszi valaki hogy amúgy mi folyik? Aki a kötelező oltásnak a híve, talán még az is egyetérthet azzal hogy az ezt betartató rendszer nagyon veszélyes lehet, ha rossz kezekbe kerül. Bármikor központilag kikapcsolhatják valakinek a kártyáját pl. Persze egyelőre nincsenek szigorú büntetések a kártyátlanoknak, hiszen először hozzá kell szoktatni a populációt, de honnan tudjuk mi jön még?


Valószínűleg jön az indiai mutáns pár hónap múlva, utána pedig egyre szigorúbb lesz a diszkrimináció a kártyások és kártyátlanok közt. És ki tudja hol a határ? Egyenes út a kínai szociális pontozásos rendszerhez. Pl. az UK kormánya is kötött szerződést informatikai cégekkel, hogy dolgozzanak ki arcfelismerős rendszert az oltásigazolvány ellenőrzésére. Az már most rebesgetve van, hogy évente oltás kell, akkor nyilván a kártyát is évente érvényesítik. Valószínűleg még évekig csak ehhez kötik. Oké, hogy biztonságos az oltás, de ne tegyük egy megszokott rendszerré, hogy az állam évente azt fecskedez belénk amit akar, különben tönkreteszi a mindennapjainkat.


Értem, hogy félünk a covidtól, de félelmükben ne szaladjunk már egy diktatúra karjaiba! Ugyanolyan veszélyes, a 20. században is több embert ölt meg az államhatalom mint a spanyolnátha. Úgy gondolom, hogy ez túl nagy hatalom az állam kezébe. Hívjatok paranoiásnak de ez a történelemben sosem sült el jól, és nem kéne kockáztatnunk.


Én ezért is nem oltatom be magam, hiszen minél kevesebben oltakoznak annál kevésbé tudják ezt keresztülverni. Szerintem jogom van egy orvosi beavatkozást visszautasítani, akkor is ha ez másokra káros lehet. Például jogom van valakinek nem odaadni a vesémet, akkor is ha az illető meg fog halni. Vagy egy nőnek is joga van egy orvosi beavatkozáshoz, akkor is ha ezzel potenciálisan megöl valakit (abortusz). Akkor nekem is szabadjon legalább visszautasítani, én úgy gondolom. De most nem erről szeretnék főként vitatkozni, hanem a fentiekről.



2021. ápr. 29. 15:00
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/83 A kérdező kommentje:
Ember, nézz utána milyen az a kínai társadalmi pontozásos rendszer. Ha ebből nem érted meg mi a bajom akkor nem is fogod, vagy nem is akarod.
2021. ápr. 29. 17:51
 52/83 anonim ***** válasza:
26%
paranoia rulez! :-D
2021. ápr. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/83 anonim ***** válasza:
20%

Tudom, milyen a kínai pontozásos rendszer. Azt is tudtad, hogy Japánban, akinek 48 centinél szélesebb a csípője, azt kirúgják?

Egyébként akkor nézzük csak... Most itt van egy járvány. Kik győzték le leghamarabb a vírust?

- Kína, ahol nem demokratikus a rendszer, mindenki beállt a sorba

- Izrael, ahol demokratikus a rendszer, de értelmesek, beálltak a sorba

- Ausztrália, ahol demokratikus, liberális a rendszer, de értelmesek, beálltak a sorba

- Indonézia, akol nincs demokratikus vezetés, beálltak a sorba.


Nos. Túl sok filmet nézel. Most azok győznek, akik képesek beállni a sorba, és oltatnak, kussolna, aztán hamarabb szabadulnak, és nem halnak meg.

Aki most lázadozik, tüntet, bohóckodik, az meghal, megbetegszik, évekig elhúzza a mizériát, és évek után is maszkban nézi otthon a mozit.


A begyűjtött adatokkal, ha visszaél egy rendszer, az villámgyorsan kiderül. Ez EU-n belül nem is lesz lehetőség diktatúrát kialakítani, mert nem fogják engedni szerencsére. Minden 4. évben ott lesz az ikszelős papír, ahol megválaszthatod, hogy a begyűjtött adatokat kinek a kezébe adod.

Én úgy gondolom, hogy olyan dolgoktól félsz, amiről csak romantikus elképzeléseid vannak, és nem tudod az egyes dolgok következményeit, határait. Én attól ikább félnék, hogy az EU mit fog tenni a begyűjtött adatokkal, mert őket nem lehet leváltani. Az nem bántja a bögyöd? Ott csücsül egy csomó szervezet, akiket senki nem választott meg, és senki nem tudja megmondani, hoyg kik legyenek benne, és mit csináljanak. Ők viszont csicskáztatják az összes EU tagállamot. Engem ez sokkal jobban zavar. Az 1984-re az a rendszer sokkal jobban hasonlít.

Összefoglalva: Higgadj le, attől megnyugszol...

2021. ápr. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/83 A kérdező kommentje:

Elmondod hogy milyen jó az autoriterség, ahogy sokan mások mostanában, de el kellene hinnem hogy ez a tömeg majd leváltja a visszaélő kormányokat. Lassan azt is el tudom képzelni, hogy 2026-ban az éppen aktuális új mutáns miatt elmarad a választás, a tömeg pedig újong. Valamilyen tömeghisztériát mindig lehet kelteni ami miatt az emberek eldobják az összes jogukat, de meg is érdemlik a következményeket. De én remélem a legjobban hogy igazad lesz.

Igen, az EU-val is van bajom, ahogy leírtam már.

2021. ápr. 29. 18:24
 55/83 anonim ***** válasza:
29%

Mondom, túl sok filmet nézel. Sok dologtól félsz, amitől nem kell, másoktól meg nem, amitől meg kellene.

Nem jó az autoriter irányítás, mert békeidőben vezetésre van szükség, nem irányításra. De most nem békeidő van. Aki vészhelyzetben az egyéni szabadságjogaiért ordítozik, és nem az összetartásra koncentrál, az elveszett. Most is ez látszik, ezt akartam érzékeltetni.

Egy valódi tűzriadónál sem lehet nekiállni vitázni, hogy kinek a párja akarsz lenni. Amikor éppen élet-halál választási döntések vannak, akkor nincs helye ennek a hisztinek, mert az egész közösség boldogulását veszélyezteted.

Én éltem az előző rendszerben, pontosan tudom, mikor van diktatúra, meg elnyomás, de ami itt van, az káosz, nyafogás, és az elkényelmesedett társadalom önpusztítása.

Elhiheted, hogy ha a legelső jelét meglátnám a "cucilista" diktatúrának, én lennék az első a sorban az utcán, aki lelövi a diktátort. Ez most annyira nevetséges, hogy diktatúrának, meg rendőrállamnak nevezi valaki.

Azt írogathatsz mindenhova, amit akarsz. Azt mondasz nyilvánosan, amit csak akarsz. Akár Orbán szemébe is üvöltheted a frusztráltságodat, és semmi nem fog történni az ég világon. Gőzöd nincs, mi volt a diktatúra, amiben én és a nálam idősebbek éltek.

Jelenleg a jogszabályokat kell betartani, amik európai szinten gyenguszok. Most is látszik, hogy kinyitották a teraszokat, hömpölyögtek az emberek, tömegesen szegték meg a szabályokat, aztán mi is történt? Vízágyú? Büntetés hegyek? Gumibotozás? Ja, nem. Semmi nem történt. Tudomásul vettük, hogy két hét múlva megint tele lesznek a kórházak. Ennyi történt.

Jössz itt a rendőrállammal... Vicc... Ha az USÁra mondanád, még akkor sem közelítenéd meg a rendőrállamot. Nincs rendőr az istenke megáldjon... Hogyan lenne mégis rendőrállam egy olyan országban, ahol egy kapitányságon, ahol eddig 150 ember dolgozott, most van bent 17. Érted, a logikai csavart?

Gödényt sem verték meg (sajnos). Tessék-lássék bevitték egy beszélgetésre, kapott egy millás büntit, amit a követői lecsengettek helyette, és másnap kiment a plázába. Ezt nevezed te rendőrállamnak, meg diktatúrának? Ahol egy ön-, és közveszélyes elmebeteg szórakozhat, mint Gödény?

Az asztalra sz@rni nem lehet, de ha a szőnyegre tojsz, akkor is csak ejnye-bejnye, és nem több. Hajjaj... Rettentő félelmetesss...

Hát akkor félj csak tovább...

Esetleg költözz egy másik országba, ahol úgy godolod, hogy kolbászból van a kerítés. Majd küldj képeslapot...

2021. ápr. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/83 anonim ***** válasza:
14%
56: 10pontos! Végig bólogattam.
2021. ápr. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/83 A kérdező kommentje:
Egy szóval sem állítottam hogy jelenleg az van, hanem hogy potenciális veszély a jövőre nézve. De ha el is olvasnád amiket írok nem kellene feleselegesen bekezdésnyiket gépelned.
2021. ápr. 29. 19:20
 58/83 A kérdező kommentje:
De egyebként legalább odáig lássunk már el, hogy mi fog történni, ha oltási igazolvány + indiai mutáns (4. hullám). Az oltás elméletileg megvéd az indiai mutáns ellen. Azaz sokkal szigorúbban meg fogják különböztetni az oltatlanokat (lehet arról vitatkozni hogy ez jó-e vagy rossz). Szerintem ez egyértelmű. Utána: évenkénti oltás kell, azaz valószínűleg marad az oltási igazolvány. Ez sem egy nagyon messzemenő következtetés. A többit pedig csak találgatni lehet, igen.
2021. ápr. 29. 19:34
 59/83 anonim ***** válasza:
21%

"Azaz sokkal szigorúbban meg fogják különböztetni az oltatlanokat "

Még ebben az évben el fogank fogyni az oltatlanok. Vagy azért, mert végül meggondolják magukat, beoltatják magukat, vagy azért, mert meghaltak.


"Utána: évenkénti oltás kell, azaz valószínűleg marad az oltási igazolvány."

Nem hinném, hogy örök életre maradna az "oltakozás", meg a védettségi kártya. Megmarad ajánlott oltásnak, és aki mégis megbetegszik, azt majd kezelik, de magának a járványnak mx 2 éven belül vége lesz. Vagy azért, mert az oltások miatt, korlátozó intézkedések következtében elcsitul mindenhol, vagy azért mert valóban lesz egy feketehimlő változat, ami ledarálja a fél emberiséget. Teljesen mindegy. Ha nem tökörészünk, hanem beoltjuk, akit lehet, a többi meg fertőződjön kedvére, akkor 2 éven belül (de szerintem akár 1 év is elég hozzá) lezárul a járvány.

Akkor már nem nagyon fog kelleni az oltási igazolvány, max a sima oltási könyvedet kell felmutatni bizonyos helyeken (orvosi egyetem, kórházi munka, ilyesmik)

Tudod, mit érzek potenciális veszélynek a jövőre nézve?

A magadfajta embert. Akit sajnos az én korosztályom kinevelt. Az én gyerekem nem ilyen, képes fegyelmezetten viselkedni, de a legtöbb 20-30 évesnek még a képessége sincs meg arra, hogy vészhelyzetben meg tudja csinálni. Sőt, még rúgdalózik is ellene.

A liberalizmusnak gúnyolt anarchizmus a civilizáció legpusztítóbb eszméje.

Semmi köze nincs a liberalizmusthoz, sem a szabadságjogokhoz. Az egyéni maximális önzőséghez van köze. Aki pedig egy társadalmat egyénekre szabdal fel, és megszünteti a társadalom lényegét (összetartás, összedolgozás), az szükségszerűen elpusztul. EZ a természet rendje.

Isten áldjon, én befejeztem veled a beszélgetést, mert még jobban lerombolod a hitemet az emberekben.

Menj el egy romkocsmába, és váltsátok meg a világot egy sör erejéig, azánt Pinky and the Brain osonjon vissza anyu lakásába, kapcsolja be az RPG-t, és játsszon hajnalig, elmélkedjen arról, hogy ő mekkora diktatórikus rendszerben él, és aggódjon az 5 év múlva bekövetkező rendőrállam miatt.

Sok szerencsét az életben!...

2021. ápr. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/83 A kérdező kommentje:

"vagy azért, mert meghaltak"

Ahh, ezt te sem gondolod komolyan. Nem kellene folyamatosan a clickbait cikkeket bújni. Én sosem fogom magam beoltani és semmit sem tehetsz ellene.


A sok személyeskedésnek pedig igazán semmi értelme nem volt. Te fegyelmezettségnek hívod, én inkább úgy látom mindenki reszket a félelemtől. Vagy örül annak hogy villoghat azzal, hogy otthon marad vagy beoltatta magát. Igazából semmi erőfeszítést nem tett de hősnek érezheti magát. Vagy olyan kisebbségi komplexusos emberek mint te, akik ilyenkor örülhetnek hogy beleszólhatnak mások életébe. Hát nem, semmi közöd nincs hozzá hogy mit viszek a szervezetembe. Meg kellene tanulnod tisztelni mások autonómiáját. A magyar nép sajnos ilyen rabszolga mentalitású embertípusból áll. Egyéni felelősség teljes hiánya, véletlenül sem lefogyni, ha 120 kg vagy, otthonmaradni, ha 70 éves vagy abbahagyni a dohányzást. Nem, csináljon mindent az állam, meg a társadalom, meg különben is ha nekem szar legyen másoknak is. A többi országban legalább egy rendes tüntetést össze tudtak hozni az igazolványos rendszer ellen. Nem, nem játszok, stb, a magyar politika sem érdekel nagyon behatóan. Sajnos ismerem a fajtádat, olyan vagy aki iszonyatosan képes belemászni mások életébe és kontrollálni. Istem mentse a családodat tőled.

2021. ápr. 29. 20:49
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!