Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mást nem ijeszt meg ez a...

Mást nem ijeszt meg ez a rendőrállam ami itt kialakulóban van?

Figyelt kérdés

Miközben mindenki azon vitatkozik, hogy káros-e a vakcina vagy sem, veszélyes-e a vírus vagy sem, észreveszi valaki hogy amúgy mi folyik? Aki a kötelező oltásnak a híve, talán még az is egyetérthet azzal hogy az ezt betartató rendszer nagyon veszélyes lehet, ha rossz kezekbe kerül. Bármikor központilag kikapcsolhatják valakinek a kártyáját pl. Persze egyelőre nincsenek szigorú büntetések a kártyátlanoknak, hiszen először hozzá kell szoktatni a populációt, de honnan tudjuk mi jön még?


Valószínűleg jön az indiai mutáns pár hónap múlva, utána pedig egyre szigorúbb lesz a diszkrimináció a kártyások és kártyátlanok közt. És ki tudja hol a határ? Egyenes út a kínai szociális pontozásos rendszerhez. Pl. az UK kormánya is kötött szerződést informatikai cégekkel, hogy dolgozzanak ki arcfelismerős rendszert az oltásigazolvány ellenőrzésére. Az már most rebesgetve van, hogy évente oltás kell, akkor nyilván a kártyát is évente érvényesítik. Valószínűleg még évekig csak ehhez kötik. Oké, hogy biztonságos az oltás, de ne tegyük egy megszokott rendszerré, hogy az állam évente azt fecskedez belénk amit akar, különben tönkreteszi a mindennapjainkat.


Értem, hogy félünk a covidtól, de félelmükben ne szaladjunk már egy diktatúra karjaiba! Ugyanolyan veszélyes, a 20. században is több embert ölt meg az államhatalom mint a spanyolnátha. Úgy gondolom, hogy ez túl nagy hatalom az állam kezébe. Hívjatok paranoiásnak de ez a történelemben sosem sült el jól, és nem kéne kockáztatnunk.


Én ezért is nem oltatom be magam, hiszen minél kevesebben oltakoznak annál kevésbé tudják ezt keresztülverni. Szerintem jogom van egy orvosi beavatkozást visszautasítani, akkor is ha ez másokra káros lehet. Például jogom van valakinek nem odaadni a vesémet, akkor is ha az illető meg fog halni. Vagy egy nőnek is joga van egy orvosi beavatkozáshoz, akkor is ha ezzel potenciálisan megöl valakit (abortusz). Akkor nekem is szabadjon legalább visszautasítani, én úgy gondolom. De most nem erről szeretnék főként vitatkozni, hanem a fentiekről.



2021. ápr. 29. 15:00
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/83 anonim ***** válasza:
15%

Kicsit próbáljunk a fekete-fehér tündérmesékből lejönni egy picit, és reálisabban elemezni.


Képzeljük el, hogy az állam hatalmának az ereje olyan, mint egy hangerőszabályzó. Ha teljesen lehalkítjuk, anarchiát kapunk, ha tökig felcsavarjuk, akkor észak-koreai diktatúrát. Könnyű belátni, hogy mindkettő szélsőség szar, de nem is kell ebben gondolkodni. Ha lecsavarjuk a potit, akkor szabadabbak vagyunk, de jobban magunkra vagyunk utalva, ha feljebb, akkor jobban vezetve vagyunk, de kisebb a szabadságunk.


Mi azt gondoljuk, hogy a liberális, demokratikus rendszer minden helyzetben a lehető legjobb, az autokratikus kormányzás pedig szükségszerűen rossz. A valóság ennél árnyaltabb, és helyzetfüggő, hogy melyik működik jobban. Békeidőben a liberálisabb rendszer a hatékonyabb, krízisben a diktatórikus, nem kell részletezni miért.


Ami miatt joggal lehet aggódni, hogy amikor olyan krízishelyzetek állnak elő, mint amilyen a covid, akkor a diktatórikus rendszerek gyakran jobban teljesítenek, mint a punnyadt (azaz rossz fajta) demokráciák, ez pedig a diktátorok malmára hajtja a politikai vizet. Pl ha megerősödik a terrorveszély, akkor a kormányzatok jobban meg tudják indokolni az erősebb rendőri fellépést, a lehallgatásokat stb.


Ami számomra röhelyes, hogy ezt tök gyakran pontosan a magukat okosnak gondoló lázadók szolgáltatják az eszközt a diktatórikus fellépésre. Erre utaltam korábban az oltással kapcsolatban: ha én egy diktátor vagyok, és szép lassan mindenféle ellenőrzést akarok bevezetni, akkor a járványintézkedések ellen lázadozó emberek kitűnő ürügyet szolgáltatnak nekem.


Ha mindenki beoltatja magát, akkor kb semmi értelme az egész hajcihőnek, de erre te bejelented, hogy te ezért nem fogsz oltatni. Hm...

2021. ápr. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/83 anonim ***** válasza:
13%
Amúgy kérdező én sem értelek. Mármint a félelmedet, hogy diktatorizálódnak a rendszerek, azt igen, azzal egyetértek és engem is aggaszt. De hogy ennek mi a bánat köze van az igazolványhoz, meg az oltáshoz...
2021. ápr. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/83 A kérdező kommentje:
Jókat írsz. Viszont kockázatos. Ha a népesség 50%-a támogat csak egy rendszert, azt elég nehéz keresztülvinni. Viszont ha 90%, akkor egy 90%-os többség van egy 10%-os kisebbség ellen. Kérdés, hogy a nagy hisztériában mekkora az az oltottság ami elég ahhoz hogy illegitim legyen az embereknek egy ilyen rendszer. De ahogy a médiát ismerjük, amíg van oltatlan ember, addig lehet hisztéria.
2021. ápr. 29. 21:53
 64/83 A kérdező kommentje:
Egyébként önzősééég??? Semmi köze nincs az önzőséghez. Az lenne az önzőség a részemről, hogyha beadatnám a vakcinát, szereznék egy oltási igazolványt aztán mehetnék ahova akarok. Én is ugyanúgy a közösség érdekében cselekszem, csak én ezt érzem nagyobb veszélynek a közösségre nézve. Főleg miután látom hogy mennyire nem fogják fel miről beszélek, ha legalább kicsit tudatában lennének kevésbé aggódnék. De azok meg is érdemlik ami jöhet. De azokért akkor is ki kell állnom, akik nem szeretnének bevenni egy kísérleti gyógyszert, aminek nem ismerjük a hosszú távú hatásait. Mindjárt jön hogy én vagyok az anti-science, pedig a tudomány ott kezdődik, hogy elismerjük ha valamit nem tudunk. Én nagyon megköszönöm, ha ti ezt letesztelitek nekem, de én köszönöm nem szeretném. A vírus pedig úgyis elmúlik ha mindenki átesett rajta. Azon miért nem aggódunk egyébként hogy az influenzának mikor jön egy halálos mutánsa?
2021. ápr. 30. 22:35
 65/83 anonim ***** válasza:
61%
#59! Meghalnak? Azt vágod, hogy ennek a vírusnak a mortalitása LEGFELJEBB 3%??? Igen, tudom, hogy az is sok, ha pont beleesel abba a 3-ba, de basszus, a "covidban" elhunytak(hivatalos koronavírus honlapon néztem, ahol tudjuk, hogy mindenki covid halottnak számít, ha volt valaha +) átlagéletkora 75 év! Igen, sok fiatal is belehalt már, és egy is sok, ezt értem. De miért kell mindig azt vízionálni, hogy MINDENKI belehal??? Nem, a fertőzöttek legalább 97% százaléka NEM hal bele, kb.80% meg észre se veszi.
2021. máj. 1. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/83 anonim ***** válasza:
58%

"Én nagyon megköszönöm, ha ti ezt letesztelitek nekem, de én köszönöm nem szeretném."


Szerintem pontosan erre utalt a kolléga önzőség címén. Letesztelt gyógyszert akarok kapni, de a tesztet csinálja más, ne én. Ellenben annak, aki megcsinálta helyettem, annak ne lehessen több mindent szabad csinálni, mint nekem, mert akkor lázadok. Meg akarok kapni mindent, de nem vállalok semmit.


Értem, hogy te úgy gondolod, hogy a közt szolgálod azzal, hogy ellenállsz a rendőrállamnak, de az én álláspontom pont fordított. Szerintem az oltás felvállalása a helyes álláspont, és te fenntartod a jelenlegi "rendőrállamot" azzal, hogy nem oltatod be magad, és okot adsz a rendkívüli jogrend fenntartására.


"miért kell mindig azt vízionálni, hogy MINDENKI belehal??? "


Személy szerint én nem vízionálom ezt, nekem alapvetően kettő félelmem van. Az egyik, hogy véletlen hazaviszem a fertőzést, és mondjuk a feleségem 80 éves nagymamáját megfertőzöm. A másik, hogy lesz valami betegségem, de nem vizsgálnak ki fél évig, mert az egész egészségügy a covidosok ellátására fókuszál.


Igazából a harmadik érdekesség, hogy láttam 42 éves, életerős, egészséges embert 0-24 órás szívritmus-szabályzóval járkálni, mert ugyan könnyeden átszaladt rajta a betegség, mégis maradt "némi" szövődménye.

2021. máj. 1. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/83 anonim ***** válasza:
18%

Megpróbálom az önzőség kérdését másik oldalról megközelíteni. Ahogy korábban is írtam, a liberalizmus és a teljes demokrácia a jólét és a békeidő privilégiuma. Mi abban a szerencsés helyzetbe születtünk, hogy számunkra ez a megszokott, és ez nagyon király. Van azonban olyan helyzet, amikor megborul a rend, és választani kell.


A nyugati válasz a járványra az, hogy a szabadságunk mindennél fontosabb még válsághelyzetben is. Ez a működés beszűkíti a vezetők lehetőségeit akkor is ha rosszat akarnak csinálni, de akkor is ha jót. Ez nagyon jól látszott az Egyesült Királyságban vagy az USA-ban, ahol nem igazán sikerült korlátozni a népet, egyúttal a járvány teljesen elszabadult.


A másik oldalon ott van Kína, ahol tökéletesen belefér kivezényelni a katonaságot és egy 15 milliós várost hermetikusan lezárni kérdés és bejelentés nélkül. Ez a mi világunkban alapvetően teljesen elképzelhetetlen, ott meg tök általános. Ezzel egyrészt a hatalom bármikor visszaélhet, másrészt viszont a járványkezelésük brutálisan hatékony.


Valamit valamiért. A paradox helyzet, hogy ha madártávlatból nézzük, akkor Kínában gyakorlatilag már tavaly nyáron helyreállt a rend, az emberek szabadon járnak kelnek, míg nekünk, akiknek a szabadság fontosabb, rendőrök mondják este 10-kor, hogy takarodjunk haza.


Én nem akarom azt mondani, hogy a kínai rendszer jobb, mert nem jobb. Azzal is egyetértek, hogy az ilyen helyzet kiszolgáltatottabbá tesz bennünket azokkal a vezetőkkel szemben, akik vissza akarnak élni a hatalmukkal. Amit mondani akarok az az, hogy ez a jó és a gonosz harca, hanem a valamit valamiért, a "melyik ujjamat harapjam" kérdése.


Amit korábban önzőségnek nevezett a kolléga az az, amikor valaki annyira ragaszkodik valamihez, hogy kompromisszumképtelen abban, ami neki fontos. Lehet neked baromira fontos a szabadságod - nekem is az -, de ennek ára van, amit szerintem te nem veszel figyelembe. Ez az ár ugyanis számodra talán kevésbé drága, mint azoknak, akik munka nélkül maradtak, a betegségnek kiszolgáltatottabbnak és akiket megfertőzhetsz.


Hidd el, engem is baromira feszélyez az, amit a vezetés politikailag csinál a járványkezelés alatt. Szerintem is kockázatos ennek a rendszernek többlet hatalmat adni. Egyszerűen én úgy gondolom, hogy hosszú távon sokkal nagyobb az ára annak, ha most nem működöm együtt, mert azzal olyan helyzetet teremtek, amivel igazából magamat hozom lehetetlen helyzetbe, és paradox módon esetleg még több hatalmat adok a rendszernek. Éppen ezért baromira feszélyez - és magam is önzőségnek tartom -, amikor valaki félelemből a legkisebb kompromisszumot sem hajlandó megkötni.

2021. máj. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/83 anonim ***** válasza:
14%
Elírtam: ez NEM a jó és a gonosz harca :)
2021. máj. 1. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/83 A kérdező kommentje:

Én nem AKAROK vakcinát, ők akarják hogy bevegyem, ezért cserébe pedig a hosszú távú kockázatokat sem ismerhetem. Ez nem hiszem hogy önzőség. Az FDA és az EMA sem engedélyezte rendesen, csak különleges, vészhelyzeti felhasználásra. Már eddig is többen haltak meg a vakcinába, mint az elmúlt 20 évben összesen vakcinkákba. Ráadásul az oltottak ugyanúgy terjeszthetik a betegséget, vagy még jobban is mivel kevésbé vannak tüneteik, jobban emberek közé mennek. Azaz jobban kellene félni egy halálos, vakcinaimmunis mutáns kialakulásától az oltottak miatt.


Azt sem értem, hogyha Kína már júniusban újra nyitott, miért nem terjedt el ott újra a betegség? Miért nem volt ott is 2., 3. hullám? Őszintén érdekel.


Egyébként mindezt elmondva, valamennyire meggyőztél, szóval kicsit kevésbé aggódom és remélem hamar vége lesz. Ha szó sem lenne a kártyás rendszerről nagyobb eséllyel beoltatnám magam egyébként. Igen, hozzám sokkal közelebb áll az amerikai szellem. De még ott is kevesebb mint minden 500. ember halt meg eddig.

2021. máj. 1. 09:28
 70/83 anonim ***** válasza:
62%

Kedves Kérdező!


Egy szó, mint száz: őszinte részvétem az itt olvasható kommentek miatt.

Kezdjük ott, hogy sokan már ekkora szöveget nem tudnak értelmezni, felreolvassák, odaképzelnek dolgokat, sokan el sem olvassák, mert egyszerűen nem bírják elolvasni. A legnagyobb gond talán mégis az, hogy most így váratlanul beütütt a 21. jóléti társadalomba ez a korona, és annyira hozzá vagyunk szokva a kényelemhez, a jóléthez, - minket "mindenki csak kiszolgál", ha fizetek érte-, hogy eszünk ágában sincs tájékozódni, fejleszteni magunkat (és itt nem az ilyen motivációs guruk követésére gondoltam, hanem képben lenni magával a világ működésével, konteo nélkül), így nem értik a jelen történéseket. Őszintén, ki az aki a vírus előtt is nézte a híreket, olvasott tudatosan politika vagy tudomány témában. Belecsöppentünk mindannyian ebbe a helyzetbe és sokan nulla ismerettel próbálnak okosok lenni, a mégnagyobb baj, ráerőszakolni másokra a saját meglátásukat.


De mit is várunk olyan társadalomtól, akik (karácsonykor) nem könyveket vásárolnak, hanem xboxot, óriástv-t, ráadásul hitelre, szörnyű volt látni mikor ilyen helyen dolgoztam...


Nincs több hozzáfűznivalóm, a kommenteket olvasva elég színes kép tárul elem, kérdező ezt csak neked írom, még akik értik a kérdezőt: én már ott leakadtam, hogy oltott-oltatlan. Valami elkezdődöt... Remélem meg lesz állítva időben.

2021. máj. 2. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!