Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Legális az hogy a suli nem...

Legális az hogy a suli nem adja ki a bizonyítványt mert nem tudom visszaadni a diák igazolványt?

Figyelt kérdés

OKJ-s képzést végeztem, és októberben amikor megjöttek a diák igazolványok a suliba én kb aznap elvesztettem, 1x szóltam az ofőnek annyit kérdezett igényeljünk-e újat, mondtam nem kell mert dolgozok és a munkahely amúgy is veszi a felnőtt busz bérletet nekem.


Most pedig nem adják ide a bizonyítványomat mert nincs meg a diák.

Érdekes gimiben nem is vették el tőlem, mai napig megvan, mondjuk általános suliba tényleg elszedték anno.


Mit tudok csinálni? De tényleg ilyenkor kihez fordulhatok? Azzal viccelnek a barátaim és osztálytársaim hogy perre kell vinni xD De gondolom csak lehet előtte valahova írni.


2021. máj. 30. 12:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Illegális.
2021. máj. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Legális
2021. máj. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Oké de mit tudok kezdeni ezzel? Nem segítőkészek, azt hiszik csak meg akarom tartani.
2021. máj. 30. 12:33
 4/8 anonim ***** válasza:
Ezzel semmit. Viszont a diákigazolványnak nincs köze a bizonyítványhoz, joguk sincs visszatartani azt.
2021. máj. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Valamit szerintem félreértettél.

A szabály szerint "Hallgatói jogviszony lezárása esetén a diákigazolványt be kell vonni és egy igazolást kell kiállítania az oktatási intézménynek, ami október 31. napjáig érvényes."

vagyis valóban le kellene adnod a diákigazolványodat - ahhoz hogy ők lezárhassák az ügyedet és kiadhassák neked ezt a papírt. Amennyiben neked kiadják a bizonyítványodat akkor te már nem fogsz többet visszamenni az intézménybe bármit is intézni, így ők nem tudják a törvénynek megfelelően lezárni a képzésedet. Emiatt nem adják ki a bizonyítványodat, nem azért mert meg akarják tagadni a kiadását.

Hivatalos formában kell bejelentened a diákigazolványod elvesztését. Ezt megteheted úgy is hogy leírod egy papírra (Tisztelt .... Iskola! Belejentem hogy diákigazolványom ... napon elveszett. Dátum, aláírás - vagy valami hasonló) de talán elektronikusan is bejelentheted, vagyis hasonló módon küldesz egy email-t róla. meg kell kérdezned hogy a kormányablaknál neked kell-e ezt lejelentened vagy az iskola maga is elvégzi - ez még az egyetemeken is változó, van ahol a diáknak magának kell intézni és van ahol a Tanulmányi Osztály csinálja meg.

Ha így hivatalos formában megtetted a bejelentésedet, akkor nekik van mire hivatkozva lezárni az ügyedet úgy is ha nincs visszaadni való igazolványod. Akkor majd ki tudják adni a bizonyítványod.

Az a baj hogy ezt nem mondták el neked, hogy a szóbeli jelzés nem volt elég - vagy ha elég lett volna akkor ezt nem jelezték a hivatal felé még akkor ők maguk.

[link]

2021. máj. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi most írok egy emailt, holnap telefon és megyek be egy ilyen papírt leadni, akár a kormányablakba is ha kell, legyen mindenük.


Amúgy nem én értettem félre, egyszerűen "nincs diák vissza, nincs bizonyítvány"-t mondtak nekem, nem fejtették ki. Meg gyanusítgattak hogy csak meg akarom tartani.

2021. máj. 30. 13:30
 7/8 anonim ***** válasza:
#6 Biztosan van rossz tapasztalatuk másoktól, ne ítéld el emiatt őket. Rendesen el kellett volna magyarázniuk. Ne kezdj el velük veszekedni mert akkor nem fognak segíteni! Mondd azt, hogy utánanéztél a dolognak és most már tudod hogy le kell jelentened hivatalosan az igazolvány eltűnését, azt mondják meg neked hogy ezt hogyan és hol tedd meg hogy nekik - az iskolának és személy szerint nekik is segíteni tudd a munkájukat. Nem árt ha beteszel némi szöveget arról hogy megérted őket, biztos volt akivel ilyen gondjuk akadt és hogy teljesen érted hogy őket kötik a szabályok, csak hát te meg nem tudod mit is tegyél most. Ha megmondják akkor azonnal megteszed blablabla. ha kedvesen fordulsz a másikhoz általában normálisan fognak reagálni - még akkor is ha egyébként ők tévedtek és neked van igazad. Csak ezt nem szívesen ismeri be senki. Mondd hogy szeretnéd ha minél kevesebb gondjuk lenne az ügyeddel mert hát tuti nagyon sok a munkájuk stb.
2021. máj. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem. A kettőnek nincs köze egymáshoz. Nagyon sokan elvesztették, emiatt nem tarthatják vissza. Panaszt kell tenni és ha emiatt hátrány ér kártérítést kell kérni.
2021. máj. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!