Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Garázdaság, mi az ára?

Garázdaság, mi az ára?

Figyelt kérdés

Üdvözletem!


Ittas állapotban egyszer szétrúgtam a szomszédom (autóbontójának területén) az egyik autó motorháztetejét, és az egyik lámpát, ami kitört, de már amúgy is forgalomból kivont gépjármű volt, nem tudom számít-e valamit.


Kihívták a rendőröket, (egy másik szomszéd hívta őket éjjel) majd előállítottak,(természetesen együttműködtem), még el is beszélgettünk az időt, még lefolyt úgymond a dolog, nagyon rendesek voltak.

Persze a rabosítás, és szondáztatás megtörtént, majd felvették a vallomásom, és elengedtek.



Most pedig kaptam a papírt postán, hogy garázdaság vétsége miatt, vádiratot nyújtottak be ellenem.



Egyszerűen hülye voltam, és segg.

Büntetlen előéletem van, és közel két évig a seregben is szolgáltam, ráadásul személyi sérülés nem valósult meg.

Van bejelentett lakcímem, és munkám, adófizető vendéglátós vagyok.


Mire lehet ilyenkor számítani, vagy hogy megy ez az egész?


A segítséget előre is köszönöm!



2021. jún. 3. 22:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Vetseg? - penzbuntetes
2021. jún. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az eset összes körülményeitől függ, de legnagyobb valószínűséggel pénzbüntetésre fognak ítélni, amit a kár megtérítésén felül kell majd megfizetned.
2021. jún. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet tudni így előre. Két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő, de letöltendő szabadságvesztést nem valószínű, hogy kapnál. Legvalószínűbb szerintem közérdekű munka, pénzbüntetés vagy próbára bocsátás stb
2021. jún. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors, és lényegretörő válaszokat, ment a zöld jel!
2021. jún. 3. 22:44
 5/7 anonim ***** válasza:
Vedekezesul eloadhatod, hogy valojaban nem a szomszednak akartal gondot okozni, csak tul nagy volt a feszko benned es ugy gondoltad azzal nem csinalsz tul nagy kart, ha egy kicsit szetrugdosol egy roncsot - te csak leakartad vezetni a covid jarvany miatt felhalmozodott feszulteseget.
2021. jún. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én 3 éve elvertem 2 cigányt a Szegedi Bíróságon, mert alaptalanul feljelentettek becsületsértésért, mellette volt még egy rágalmazásos ügyem is, ami megint alaptalan volt, összesen volt egy garázdaság 2 rendbeli könnyű testi sértéssel, + 2 másik ügy, így kaptam 100 ezer ft pénzbírságot meg a keletkezett bűnügyi költséget kellett kifizetni.. a 2 magánvádas ügyben pedig felmentett a Bíróság.


Nálad súlyosbító tényező, hogy ittas vtál, de sztem Te sem kapsz többet mint én.


Én nem bántam meg a cselekedetet, mert az a 2 szemét cigány módszeresen, kb. fél évente mindig próbálkozik vmivel, az ügyészség nagyon unja őket.

2021. jún. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jah, nálam az alapbüntetés közérdekű munka lett vna, de kértem a pénzbüntetésre módosítást.
2021. jún. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!