Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Életveszélyes fenyegetés...

Életveszélyes fenyegetés esetén érdemes feljelentést tenni, ha nem volt mellette zaklatás?

Figyelt kérdés

Az exem elkezdett zsarolni, hogy fizessek neki 100000Ft-ot különben feltesz szexoldalakra. 50 ezer forintot adott nekem hozzáteszem önszántából egy műtétre, amit nem kértem, de mondta, hogy csináltassam meg, most összejött egy másik nővel és mondta, hogy kell a pénz, mert el akarja vinni a csajt nyaralni.

Emiatt felhívtam, hogy beszéljük meg, hogy az 50ezret visszautalom, feldühödött, és mondta, hogy meg fog várni a lakásom előtt, kiveri a fogamat, elvágja a torkomat, bemegy a munkahelyemre ott is kirugat.

Pár napig utána nem volt kontakt, majd hívott egy 70-es szám, hogy én vagyok e aki gazdag férfiaknak nyújt szolgáltatásokat pénzért.

Odaadta a számom egy haverjának és ezzel szórakoztak.

Megijedtem, felhívtam, hogy megkérjem, hogy álljon le, erre újra elkezdett fenyegetni, hogy megöli az egész családom, velem kezdi, hoz egy kést elvágja a torkom stb.. közben meg kiderült, hogy elég alapos lejárató kampányt indított ellenem.

Igen félek, főleg, hogy egy volt barátnőjét is megverte anno. Viszont a legnagyobb félelmem, hogy mivel más városban lakunk, ha feljelentem és el kell jönnie kihallgatásra, akkor valóban megkeres.

De mivel telefonon keresztül történtek ezek a fenyegetések lehet, hogy nem is kezd vele semmit a rendőrség, viszont, az is a félelmem, ha tudomására jut, hogy feljelentettem akkor mégjobban bedühödik.

Nem tudom, hogy kell e ezzel foglalkoznom, mit tanácsoltok?

Köszönöm a válaszokat előre is!


2021. jún. 6. 08:21
 1/5 anonim ***** válasza:
32%
Ha átvágja a torkod azzal a munkaviszonyod is megszüntetésre kerül és nem tud utána már kirúgatni, szóval ez csak egy kamu duma.
2021. jún. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
26%
Tipikus "nők a bunkókra buknak" eset. Teljesen megérdemelt, illetve ha a purdé beváltja a fenyegetést, az talán intő jel lesz a jövő nemzedék számára.
2021. jún. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Rögzítsd ezeket a hívásokat, azzal már lehet valamit kezdeni. Persze ne mondd el neki.
2021. jún. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Btk 222. Közveszèllyel fenyegetve elkövetett zaklatás...


Tegyèl a telódre hívásrögzítőt, olyat ami rögzíti a telefonszámot, időpontot, teszteld is le próbahívásokkal.


Ha ez rendben van, legközelebb ha hív ès megint megfenyeget akkor a hangfelvètellel betipegsz a lakóhelyedhez illetèkes rendőrsègre, magánindítványt teszel ellene, ha indokolt akkor őrizetbe is veszik ès akkor nem kell tőle tartanod...

2021. jún. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
vedd fel a fenyegeteseket es jeletsd fel. ha meg feltesz szexoldalra, buncselekmenyt kovet el, szinten feljelentheted. de elso korben tiltsd le a szamat, hatha abbahagyja.
2021. jún. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!