Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek nem kellenének...

Szerintetek nem kellenének ide is olyan tüntetések mint az USA-ban a BLM?

Figyelt kérdés
Létezik olyan a magyar börtönökben hogy sőtétzárka? Csak mert most olvastam egy 24.hu-cikkben olvasom hogy Weinszdor Róbertet a Móri Mészáros 2 hét sötét zárkát kapott csak mert mobil telefont találtak nála. Na most az hogy tiltják a börtönben már alapból elég diktatórikus függetlenül attól hogy más országokban hogy van mert a jogok előbbre valók a biztonságnál!Viszont mi az hogy sötét zárka? Ez a középkor vagy Észak-Korea? A magyar börtön körülmények alapból jogsértőek és alapból lázadni kéne... Na de ez... Ez persze csak egy újabb példa arra hogy miért diktatúra Magyarország mert még sok van de nagyon fel kellene lázadni!!! Az emberek miért fogadják el a diktatúrát?

2021. jún. 6. 16:08
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
2021. jún. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim válasza:
84%

Figyelj, ilyenkor én mindig azt szoktam mondani, hogy mondjál nekem egyetlen egy olyan történelmi időszakot, amikor szívesebben és jobban élnél, mint napjainkban. Teljesen igaz, hogy vannak erős hiányosságai a rendszernek, de feltételezem te törvénytisztelő állampolgár vagy és semmi félnivalód nincsen a magyar büntetés végrehajtás csápjaitól. Foglalkozz azzal, hogy előre haladj és gyarapodj az élet minden területén, de azt sosem fogod tudni kikerülni hogy lesznek olyan befolyásos hatalommal rendelkező emberek akik feletted állnak és ha szeretnék, azt is kiderítik, hogy ma hányszor vettél levegőt. Akik börtönben vannak okkal vannak ott. Javaslom nézz meg egy dokumentumfilmet a Madagaszkári vagy Kolumbiai börtönviszonyokról. Hozzájuk képest még a "sötét zárka" is 5 csillagos hotel. Akkor is így érdekelnének az elítéltek jogai, hogyha veled tettek volna szörnyűségeket, pl nemi erőszak, családtagjaid vagy szeretteid súlyos megrontása, megcsonkítása, fogyatékossá tétéle, esetleg meggyilkolása?


Mellesleg minden magyar büntetés-végrehajtási intézetben van lehetősége az elítélteknek művelődni, olvasni, szakmát tanulni és érettségit tenni, különböző személyiségfejlesztő foglalkozásokon részt venni, no meg persze dolgozni azt kötelező. Ez mind-mind a reintegrációt segíti elő. Az, hogy a cellákban farkastörvények uralkodnak az maga a büntetés része. Ez így megy. Hivatalosan a társadalomtól való elzárás és a reintegráció a cél, ami pedig vagy sikerül vagy nem. A legtöbb elítélten sajnos már nem lehet segíteni, pedig rengeteg pszichológus és egyéb szakember foglalkozik ezzel, hiszen minden társadalomnak fontos kérdése ez a téma.


Azt is hidd el nekem, hogy van a liberalizmusnak egy olyan szintje, amely a kontroll hiánya nélkül már-már rosszabb mint egy diktatúra. Azt meg gondolom te is sejted legbelül, hogy az előítéletek ( most mindegy melyik rasszal szemben ) nem ok nélkül alakultak ki. Modern társadalmunknak fő célja az lenne, hogy ezeket falakat lebontsa és mindenkit egyenlővé tegyen a reintegráció és a modern oktatás segítségével. Sajnos azonban ez még sosem sikerült, szinte mindig a generációkra visszanyúló, együgyűség és butaság szab ennek gátat. Hozzátenném, hogy NEM TEHETNEK RÓLA pl. a szegregált zsákfalukban élő cigányok, hogy ők buták lettek és ösztönlényként működnek. A rendszer hibája a dolog. Nem azt mondom, én is átmegyek az utca másik oldalára ha szembe jön velem egy csapat szétherbálozott cigány csorda, de nem azért, mert rájuk haragszom vagy őket hibáztatom, hanem mert féltem a saját biztonságomat.


A demokráciával detto ez a helyzet, sajnos egyre inkább kezd kimenni a divatból az olvasottság és a műveltség, már-már rossz ma átsétálni egy pénteki bulizós éjszakai helyen mert olyan egyszerű, együgyű és buta beszélgetések hangzanak el az ott lévők szájából, teljesen zéró egyedi gondolattal és tartalommal, hogy nekem lesz tőle szekunder szégyenérzetem. Mindig csak azt látják amit eléjük tár ilyen-olyan média, és a lexikális tudás teljes hiánya nélkül mennek bele mindenbe, mint például a nemrégi Fudan ellenes tüntetés. Én sem támogatom, de én teljesen más okok miatt mint a tüntetők nagy része. Azt már elfelejtették skandálni a Kossuth Téren, hogy cirka 470 hellyel van feljebb a rangsorban a Fudan mint a jelenlegi magyar egyetem. ( igen, az egykori CEU-tól is fényévekre van ). Mindegy, itt most nem ez a lényeg, hanem ha megkérdeznék egy tüntetőt arról, hogy miért rossz Kína, vagy hogy mit tud a történelméről, mit tud Mao-ról, mit tud Xi Jinping-ről és az ottani emberekről, nem nagyon hallanék korrekt válaszokat. Annyit megértenek, hogy " FúÚjJ, ChINa BAd" de mást nem. És ez tükröződik mindenben.


Lényeg a lényeg, annyit garantálok neked, hogy a helyzet amit kérdésedben írtál nem fog egyhamar változni sajnos. Én is szeretnék utópisztikus társadalomban élni de erre szimplán az emberek hataloméhsége és diverzitásból adódó gyerekcipőben járó teljes körű globalozációra való törekvése miatt még egyhamar nem kerül sor. A világ egy nagyon gonosz hely és én a helyedben inkább hálás lennék azért, hogy van tető a fejem felett, van tiszta vizem és élelmiszerem, autóm, internetem, családom, aztán kitudja kinek mi jutott még.


Szimpla materialista történet. Pár ezer kilométerrel arrébb születsz és 4 éves korodban a szemed láttára lefejezik anyád apád, elvisznek szexrabszolgának és 15 évesen felkötöd magad. Akármilyen durvának és szürreális tűnik, sokak számára ez jelenti az "életet" mint fogalom. Légy hálás és foglalkozz azzal, hogy azt az elenyésző időt, amit egy emberi szervezet képes eltölteni a Földön, töltsd békében és jólétben. Nem azt mondom, hogy legyél hedonista, de sajnos vannak olyan dolgok a Földön amikkel jelenleg nem lehet mit csinálni, és azzal nem segítesz magadon ha ezek miatt pattogsz.

2021. jún. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%

#22

Nagyon intelligens hozzászólás. Off topic, de te milyen okokból nem támogatod a Fudant? Azért kérdezlek, mert a válaszod alapján intelligensnek tartalak és én is hozzád hasonlóan látom az általad leírtakat. Akár privátban is válaszolhatsz.

2021. jún. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!