Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Örökbefogadott gyerek vagyok....

Örökbefogadott gyerek vagyok. Örökölhetek a vérszerinti mamámtól és papámtól?

Figyelt kérdés
1 éves voltam amikor az édesapám meghalt. 5 éves voltam amikor anyu ujrahazasodott, és az új férje a örökbefogadott, apránként is szerettem egészen huszonéves koromig, amikor is anyával elváltak, mert össze vissza csalta. Nem tartottuk vele a kapcsolatot évekig, és ma jött a hír, hogy elhunyt. Igaz az, hogy jog szerint csak tőle örökölnék és nem a vérszerinti mamámtól és papámtól?

2021. jún. 11. 22:15
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
32%

Most a neveleoapad halt meg, ugye? Aki orokbe fogadott.


Hogy jon ide a mama meg a papa??

2021. jún. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Nem a nevelő apám halt meg, hanem a vér szerinti édesapám. És az új apukám nem "nevelő" mert örökbefogadott, és a "nevelő" szó jogilag mást jelent.

És azért érdekel a nagyszüleim, mert az elhunyt édesapám nagyszülei szeretnek és én is szeretem őket. Rám szeretnék hagyni majd a dolgaikat, de nem tudom hogy ez így lehetséges-e, mert ugye anyu újból házasodott, és nekem új apukám lett jogilag. Komolyan nem tudom ennél jobban elmagyarazni.

2021. jún. 11. 23:56
 13/21 A kérdező kommentje:
10-es. Ez a jogszabály 2015-elotti. Elavult sajnos. Már nincs két oldalú öröklés
2021. jún. 11. 23:58
 14/21 anonim ***** válasza:
80%

Az edesalaad 5 eves korodban halt meg, az orokbefogado apad (csak hogy ertsd) most.


Te ezt irtad le.

2021. jún. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Bocs. Apukad meghalt 1 eves korodban, nem 5.a masik apukad meg most.
2021. jún. 12. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha rád akarják hagyni a dolgaikat, annak semmi akadálya nincsen. Ha esetleg nem vagy automatikusan örökös, ami nekem elég hihetetlen, hiszen apukád nem lemondott rólad, hanem meghalt, akkor írnak egy végrendeletet, aminek te vagy a kedvezményezettje, és annyi.
2021. jún. 12. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
51%
Magyarul röviden: Örökölsz igen, ha csak nem rendelkeztek másként végrendeletben, pl mindent másra hagytak.
2021. jún. 12. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
24%
Bmeg én is mindjárt örökbe adatom magam, hogy 2 családtól is örököljek. Ez nem semmi.
2021. jún. 12. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
100%

A lenyeg h a nagyszuleid ugy irjanak vegrendeletet h egy kozjegyzo vagy ugyved segitde oket ebben,hogy tamadhatatlan legyen, hitelesitse a doksit es orizze, amikor ok elhunynak akkor kell megint hozza fordulni.


Ez nagyon fontos. Mamam a legjobb szandekkal hagyott ram es tesomra ingatlant de a datum nem volt teljes az iraton,hiaba irta ala, hiaba irta kezzel,hiaba stimmelt minden mas,a datum miatt hulye jogi hercehurcaba keveredtunk. Ez meg jo sok eve volt,de ilyen esetben tenyleg nem eri meg sproolni ugyveden. Csak megbizhatot keressetek.

2021. jún. 12. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Örökölsz.

Halálakor jogilag az örököse voltál, ezért a nagyszülők örököse vagy.

Ha a halála előtt mond le, és ad örökbe, akkor nem örökölsz sem utána, sem a szülei után.

2021. jún. 12. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!