Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Örökbefogadott gyerek vagyok....

Örökbefogadott gyerek vagyok. Örökölhetek a vérszerinti mamámtól és papámtól?

Figyelt kérdés
1 éves voltam amikor az édesapám meghalt. 5 éves voltam amikor anyu ujrahazasodott, és az új férje a örökbefogadott, apránként is szerettem egészen huszonéves koromig, amikor is anyával elváltak, mert össze vissza csalta. Nem tartottuk vele a kapcsolatot évekig, és ma jött a hír, hogy elhunyt. Igaz az, hogy jog szerint csak tőle örökölnék és nem a vérszerinti mamámtól és papámtól?

2021. jún. 11. 22:15
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
95%
Menj el egy ugyvedhez. Lehet orokolsz, nem tudom, es gyanitom a gyakori kozonsege sem naprakesz jogilag. Ha mast nem szerintem neked ajandekozzak egyenes agon meg eletukbe amit akarnak, azt meg elmondja az ugyved hogy kinek mi jar meg. Jobb lenne ha raszannad erre a penzt, jobb mint itt talalgatni.
2021. jún. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!