Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért akarja sok örökbefogadot...

Miért akarja sok örökbefogadott gyerek megkeresni az igazi szüleit?

Figyelt kérdés

Sokszor hallani, hogy szeretetben, rengeteg törődéssel, baba korától fogva felnevelt egy pár egy örökbefogadott gyereket, de amint a gyerek 18 lett és elmondták neki, kb az életét tette fel rá, hogy megkeresse az igazi szüleit.

Akik soha felé se néztek, soha egy lapot nem írtak. Sokan azután sem adják fel, hogy a vér szerinti szülő maga jelenti ki, nem kíváncsi a fiára/lányára, ne keresse többet.

A rokonságban is volt ilyen eset.

Örökbe fogadtak egy gyereket, mindent megadtak neki erőn felül, szeretetben, törődésben, de az anyuka egyszer anyukámnak panaszkodott, hogy fél attól, hogy egyszer el kell mondania, mert joga van tudni, és akkor a gyerek majd megkeresi az igazi szüleit, ne adj isten, otthagyja őket értük, ha azok azt szeretnék.


Én a saját szüleimmel nőttem fel, de nem éppen békében és szeretetben. Amikor felmerült, a szüleim válnak, anyunak nem adtak volna minket oda a tesómmal, mert nem tudott volna hová vinni sem, apunak nem kellettünk, a rokonságban meg senki nem vállalt, volt, aki a fülem hallatára mondta meg (nagyszülők), hogy nem kellünk, vagy max a tesóm, vigyenek, ahová jónak látnak.

Bármit megadtam volna akkor, ha valaki azt mondja, neki kellek. Mindegy, hogy rokon vagy ismerős, vagy idegen.

Végül nem váltak, de nem lett sokkal jobb így se.

18 után leléptem.


2019. febr. 15. 15:00
 1/10 A kérdező kommentje:
Nagyon kicsi voltam, amikor nem akart senki, alig 10 éves.
2019. febr. 15. 15:01
 2/10 Thispain ***** válasza:
98%
Az emberek általában kiváncsiak arra, hogy ki szülte őket.
2019. febr. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%

Elöször is a legtöbb örökbe adó szülö nem tudná tartani a gyerekkel a kapcsolatot, mert nem tudja, kikhez került a gyerek.

Másodszor sok esetleg a gyerek nem tudja, hogy akik nevelik, azok nem az igazi szülei, ezért ha netán akarna is a biológiai szülö a gyerekkel kontaktust tartani, nem engedik.

Harmadszor, az teljesen érthetö, ha valaki tudni szeretné, hogy kik a szülei, milyen adottságokat örökölhetet, és mire számíthat ezen a téren.

Negyedszer, sokakat érdekel, miért adták öket örökbe, mert van, akik egyszerüen meg akartak szabadulni a nem kívánt gyerektöl, meg vannak, akik a gyerek érdekében mondanak le róla, mert nincsenek megfelelö anyagi vagy egyéb helyzetben egy gyerek ellátásához, felneveléséhez, elvetetni meg nem akarták, mondván, hogy így a gyerek kap egy esélyt egy jobb életre.

2019. febr. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%

Van alapja annak, amit mondasz, ugyanakkor ha a gyerek szemszögéből nézzük, hiába adnak meg neki mindent az örökbefogadó szülők, a tudat, hogy a vér szerinti szüleinek nem kellett, egyfajta törés az életében, és az ember természeténél fogva meg akarja érteni, miért történnek a dolgok. A legtöbb gyereket kis korában vagy csecsemőként hagyják magára, sokan nem is emlékeznek a vér szerinti szüleikre, normális, hogy meg akarják ismerni őket, tudni, honnan származnak és valóban nem kellettek nekik, vagy egyszerűen csak olyan helyzetben voltak hogy nem tudták volna felnevelni (mert van sok ilyen is).

Amit neked meg kell látnod, az annyi, hogy a te élményeid és az általad leírt helyzet az örökbefogadott gyerekkel kapcsolatban köszönőviszonyban sincsenek, mert ő konkrétan nem ismeri a szüleit, így nem is élte át azt, amit te, mikor felmerült a válás.

2019. febr. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

Én úgy tudom, hogy az állami úton örökbeadott gyerekek esetén a vér szerinti szülőnek nem adják ki az örökbefogadó szülők adatait, a gyerek új lakcímét stb. Így ha akar, se tud írni egy lapot, vagy bármi. A gyereknek kiadják a vér szerinti szülő adatait, de csak akkor, ha elmúlt x éves (talán 12 vagy 14). Nyílt örökbeadás esetén sem tarthatják a kapcsolatot. Ha a gyerek nevelőotthonba vagy családotthonba kerül, és nem adják örökbe, mert a szülő nem mond le róla, akkor persze lehet tartani a kapcsolatot.


Szerintem természetes a kíváncsiság, ami hajt egy örökbefogadott gyereket. Szülőként pedig ha arra kényszerülnék, hogy a megszületett gyermekemet örökbe adjam, akkor nagyon örülnék, ha felvenné velem a kapcsolatot később: nem azért, hogy a nevelőszüleitől eltávolítsam, hanem hogy megnyugodhassak, hogy végül jó helyre került.

2019. febr. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
98%

Én is örökbefogadott gyerek vagyok. Imádtam a nevelt szüleimet, és sosem titkolták, hogy nem a vér szerinti szüleim. Jó életem volt, de ennek ellenére mégis érdekelt, hogy a biológiai szüleim miért mondtak le rólam. Tudni akartam honnan jöttem, a gyökereimet. Mivel zárt örökbeadás volt, így a nevelőszüleim sem tudták kik a szüleim. De nevelőanyám a kapcsolatainak köszönhetősen megtalált egy 3 évvel idősebb lányt aki kiderült, hogy a nővérem. Ő vele felvettem a kapcsolatot. Ketten tovább kutattunk ( nevelőanyám továbbra is segített), és megtaláltuk az apánkat. Elmentünk hozzá. Meglepetés volt, mert neki nagy családja lett, ott is van 3 gyerek. A biológiai apám meglepődött, hogy megtaláltuk őt, és elmondta, hogy már nem is emlékszik arra, hogy régen gyerekeket csinált. A biológiai anyáról csak a nevére, a régi városra , és arra emlékezett, hogy 2 gyereket megszült, a harmadikat elvetette..Majd lelépett. Majd közölte, hogy rendben, élünk de nem akar az életünk része lenni.. Nővérem közölte, hogy ős sem akarja, csak remélte normális apja van.. tévedett. Pár hónapig leálltunk, de később felkerestük a biológiai anyánkat is. Nem kellett volna. Ő teljesen kiakadt, hogy felkerestük, ordított, hogy takarodjunk, semmi közünk egymáshoz. Elmentünk. Nővérem pár évvel később megtudta, hogy a biológiai anyánk mégsem vetette el a harmadik gyerekét sem, így van egy húgom is. Szóval mi három lány összejöttünk, és tartjuk a kapcsolatot.

Szülők nagy csalódás , de kaptam 2 testvért. A nevelő szüleim is mindig tárt karokkal várják. Anyukám mondta, hogy ha tudta volna, hogy van még 2 lány akkor őket is örökbe fogadta volna.

33/N

2019. febr. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Karena26 ***** válasza:
88%
Az embernek olyan a természete, hogy tudni akarja, ki ő, miért él, mi célja az életének. Ezekre a kérdésekre mindenki először a múltjában keresi a választ, ezért szeretné minden ember ismerni a származását.
2019. febr. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
97%

Engem is picibaba koromban örökbefogadtak. Imádom a szüleimet és hálás vagyok nekik, hogy felneveltek az ikertesómmal együtt.

7 éves korunkban mondták el, hogy intézetből hoztak ki minket. Engem nagyon megrendített a dolog. Most 27 éves vagyok és tavaly nyáron elindultam, hogy felkutatom az "igazi" szüleimet. Lakcímükre mentem, és tudták, hogy ki vagyok mert mondtam de az "anyám" élettársa pofám röhögött és letagadta, hogy bizony ott ilyen nevű nő nem lakik.

Ezt megismételtem még 1x és szintén nem jártam sikerrel. Nem baj én megtettem a lépést. Nem vagyont akartam tőle, csak a kérdéseimre választ kapni, és lássa, hogy miből lett a csrebogár akit ott hagyott.

2019. febr. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
62%
Ezt en sem ertem. Ha en orokbe fogadott lennek akkot nahany keppel a verszerinti szulokrol megelegednek.
2019. febr. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
50%
Mert például lehet olyan hogy az egyik szülő meghalt és a másik nem tudta volna egyedül ellátni.,Utána fogadták örökbe. Nem feltétlenül arról van szó hogy a szülők mocskok voltak amikor lemondtak a gyerekről. Ezért ha olyan a gyerek akkor már csak azért is megkeresné az anyját/apját hogy vigasztalja. Vagy nem tudom.
2021. jan. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!