Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogtalanul bejelentett egy...

Jogtalanul bejelentett egy névtelen illető a családsegitőnél. ez becsületsértésnek vagy rágalmazásnak számít? feljelentést szeretnék tenni.

Figyelt kérdés
valamelyik szomszédom bejelentett minket a családsegítőnél mert a gyerekem sírós. kivizsgálták azóta a bejelentést, semmi rossz dolgot nem találtak nálunk . viszont én nem nyugszom szeretném feljelenteni ezt a rohadékot ! rágalmazás vagy becsületsértés ez e amit elkövetett ellenünk ?

2021. jún. 18. 18:52
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Az adott esettől függetlenül: bejelented mi történt, és a rendőrség dönt, hogy felmerült-e bűncselekmény gyanúja. Ha igen, meghatározzák a megnevezést.

Én sikkasztás miatt tettem feljelentést, elutasították, mert nem történt sikkasztás. Megismételtem a feljelentést egy másik kerületben, csak tényeket írva, bűncselekmény megnevezése nélkül, megindították az eljárást.

2021. jún. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
Azzal bizonyítod a bejelentés alaptalanságát, jogy állsz a vizsgálat elébe és tudod is bizonyitani körülményeddel, hozzáállásoddal,annak valotlansagat. Amikor megkapod az eredmenyt ami remelhetoleg neked fog kedvezni.Felhívhatod a hatóságok figyelmét arra, hogy az a személy (akiről az adatvédelmi szabályzat miat információt nem adhatnak ki)szándékos befeketítés és lejáratas celjáboltette ellened a bejelentést ezért kéred hogy a felőle erkező feljelentéseket fogadják kritikusan mert bizonyithatóan személyeskedés vezeti hiszen kiderült hogy semmi alapja nincs. Ezzel neked kellemetlenséget , az államnak meg eljárási költséget sporólnak majd meg, illetve jelezd hogy az illetőt ellened nyilvánvaló rosszindulat vezerli, mely hajlamát az állam pénzén próbálja meg kiélni ezzel kárt okozva mindenkinek.
2021. okt. 24. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!