Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Akiknek van covid19 vírussal...

Akiknek van covid19 vírussal szembeni ellenanyag a szervezetükben a védettségi igazolványt kiváltva tudják magukat igazolni az applikációban?

Figyelt kérdés
Még nem jött le a kártya, azonban szükség lenne rá, tudom az applikációban igazolni magam? Letoltottem regisztráltam de azt írja, hogy nem vagyok beoltva, ami igaz is.

2021. jún. 22. 11:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Ha nem vagy beoltva, akkor mégis mit akarsz?

Mintha KRESZ vizsga nélkül várnád a jogsit....

2021. jún. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
tudják.
2021. jún. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Természetesen nem oltási igazolványt várok az applikációban, hanem védettségit, ami jár pozitív IgG után is.

Vajon mikor jelenhet meg a rendszerben? 18-án adtam be a kérelmet.

2021. jún. 22. 12:08
 4/11 anonim ***** válasza:
2021. jún. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


A védettséget az igazolványon túl applikációval is lehet igazolni. Az applikáció az érintett azonosítását követően – az EESZT-ből szerzett adatok alapján – igazolja az érintett oltottságát. Az applikáció az oltott nevét, az érintett TAJ számát, az oltás idejét, a védőoltás típusát, a fertőzéssel szembeni védettség tényét vagy annak hiányát jeleníti meg.



"Az applikáció az érintett azonosítását kovetően igazolja az érintett oltottságát."

Csakhogy én nem vagyok beoltva, csak pozitív ellenanyagszintem van. Kérdés, ilyenkor lehet magam igazolni így, ha igen mikortól?

2021. jún. 22. 12:19
 6/11 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Csakhogy én nem vagyok beoltva, csak pozitív ellenanyagszintem van. Kérdés, ilyenkor lehet magam igazolni így, ha igen mikortól?"


A linkelt oldalon rád ez vonatkozik:

"Ha valaki vélhetően átesett a fertőzésen, de nem tudott róla vagy nem készült róla teszt, akkor igazolhatja a fertőzésen való átesését ellenanyag-vizsgálattal is. Ebben az esetben a vizsgálat önköltséges, de hatósági áras lesz, amelynek összege 11 000 forint. Emellett ki kell fizetnie a védettségi igazolvány kiállításnak 3000 forintos összegét is. Ha az ellenanyag-vizsgálat igazolja, hogy korábban valóban fertőzött volt, akkor a védettségi igazolvány érvényessége 4 hónap. Ebben az esetben a védettségi igazolványt elektronikus úton (a fővárosi és megyei kormányhivatal által rendszeresített elektronikus űrlapon), vagy személyesen is lehet igényelni bármely kormányablakban."


Az utolsó mondatot ajánlom figyelmedbe... Értsd: attól, hogy készült egy teszted, még nem indult el a folyamat, hogy tudd igazolni a védettséged.

2021. jún. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Ahogy fentebb írtam a kártya iránti kérelmet 18-án a megyei kormányhivatalban megküldtem.

A kérdésem arra vonatkozott, hogy IgG-vel igazolt covid19 fertőzést követően a védettségi igazolvány megérkezéséig van-e lehetőség elektronikus igazolásra az applikáción keresztül ahogy a beoltottaknál. Szerintem logikus, hogy ha kapok védettségit, akkor legyen elektronikus igazolás is, de nem találtam ezt bizonyító írást.

2021. jún. 22. 12:41
 8/11 anonim ***** válasza:

7

Fene tudja mikor érkezik meg.Nem kértem.Nem tudom.Valószínű,hogy fel sem dolgozták még azt a kérelmet.Az ilyesmi általában elhúzódik...Ha az adót kell beszedni vagy büntetést fizetni az nem. Az pengén,pontosan megy.

2021. jún. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
8%
Remélem sosem kapod meg. Ha igeny, akkor már lejártat
2021. jún. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#9! Mekkora egy undormány vagy te! Ha nem kapja meg a JOGOSAN járó kártyáját, attól te nyugodtabban alszol?
2021. jún. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!