Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezért tényleg bíróságra és...

Ezért tényleg bíróságra és börtönbe kerülhetek?

Figyelt kérdés
A boltban véletlenül levertem egy drága bort aminek szét tört az üvegje és nem jelentkeztem hogy én voltam. Viszont itthon azt mondják, hogy ha feljelent a bolt akkor bíróságra kell járnom majd és ha az esküdtek úgy döntenek akár börtönbe is kerülhetek.
2021. jún. 29. 22:23
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
89%

Egy nagy áruháznak ez 0. Ott naponta simán milliós nagyságrend a lejárt szavatosságú áruk kidobása.


#7, #9

2021. jún. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
74%
Én is törtem már el véletlenül üveget. Inkább csodálkoztak, amikor kifizettem 😊
2021. jún. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ezzel foglalkozni. A bolt ezeket belekalkulálja, simán leírja "selejt"-nek, és pont nem foglalkoznak vele. Bíróságra meg ezzel az érték határral nem fognak semmit kezdeni. A boltnak is drágább ezzel foglalkozni mint a kár érték. Nyilván ha egy fél milliós plazma TV-t törtél volna össze az kicsit más lenne (egyébként a nagy üzleteknek erre van biztosításuk), de ott is max. a biztosító bepróbálkozik de aztán ők is egy idő után leállnak vele, mert nem nyerhető a per. Mert pl. olyankra hivatkozhatsz, hogy nem volt megfelelő a polc kialakítása, hogy egy véletlen mozdulattal le tudtad verni. stb. Felejtsd el az egészed, anyád meg jobb ha csöndbe marad és nem ZS kategóriás amerikai filmekből tanulja a magyar jogot. Esküdtszék a magyar jogban legalább 100 éve nincs (bár előtte is csak korlátozottan volt). A véletlen károkozás egy egészen más kategória. Amit fent írtak jelenleg 50 000 Ft az értékhatár ami alatt nem igazán foglalkoznak a véletlen károkozással (a szándékos bolti lopás az más kategória). Szépn magyarázd meg anyádnak, hogy foglalkozzon más értelmesebb dolgokkal. Te meg ne rágd ezen magad, mert ez sok emberrel megesik. Általában pont lesz*ja a bolt az ilyeneket. (Pont azért mert tudják, hogy ők is sárosak, mert nem olyan a polc kialakítása ami meggátolja azt, hogy véletlenül leverd, a polcra 3x annyi árut tesznek mint nromálisan elfér, és ezért már eleve félig lelóg az összes üveg és sorolhatnánk...).
2021. jún. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
19%
Nem kéne részegen vásárolni.
2021. jún. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 kovpet ***** válasza:
29%
Az esküdtek az Azkabanba fognak küldeni, ahol dementorok lakmároznak a lelkedből.
2021. jún. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!