Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen következménye lehet...

Milyen következménye lehet egy munkáltatóra nézve ha feljelentem őt okirathamisításért (munkaszerződés kapcsán)?

Figyelt kérdés

A munkáltató egyoldalúan lecsökkentette a munkabéremet. Mikor jeleztem hogy ezt nem teheti mert van egy munkaszerződés, 10 percen belül hozott egy új általam soha alá nem írt szerződést az új bérrel, egy macskakaparással az aláírásom helyén. Odahamisította az aláírásomat.

Benn voltam a rendőrségen és azt mondták ez aláírással való visszaélés és okirathamisítás.

Nyugodtan tegyek feljelentést a munkáltató ellen. Ők kivizsgálják, ha tényleg nem az én aláírásom akkor továbbítják az ügyészségnek, és büntetőügy a munkáltató ellen.


Egyelőre nem tettem feljelentést. Mindazt amit a rendőrségen elmondtam, elmondtam benn a cégnél. Gyakorlatilag kiröhögtek. Azt mondták mehetek ahova akarok, nyugodtan menjek a rendőrségre, jelentsem fel a céget. Vagy nagyon jó színész a főnök, vagy tényleg marhára nem érdekli az egész.

Láthatóan leszarja.


Ezért megkérdem: egy ilyen rendőrségi feljelentésnek milyen súlya-következménye lehet a cégre és azon belül is a felelős munkáltatóra (a főnök...) nézve?


és itt nem a munkaügyi hanem egyéb következményekre gondolok.


2021. júl. 27. 13:28
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
Jól mondod, öcsisajt, csináld, ahogy akarod! :D
2021. aug. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!