Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Internetes véleménynyilvánítás...

Internetes véleménynyilvánításnál le szabad írni például egy ügyintéző nevét?

Figyelt kérdés

Egy elég nagy cég ügyfélszolgálatáról szeretnék egy elég tanulságos negatív véleményt leírni, hogy mások ilyesmibe ne fussanak bele. A véleményben az intézkedő ügyfélszolgálatos/szervizes vagy bármilyen ott dolgozó nevét le szabad írni? Google-ön és a Panaszok.com-on szeretném megosztani.

Illetve egy kapott SMS/E-mail tartalmát mennyire szabad szó szerint idézni? Vagy jobban járok, ha teljesen magam fogalmazom meg nevek említése nélkül?



2021. aug. 6. 08:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%

A név személyes adat, de minek írnád le a nevét? Elvégre a céget képviselte, nem saját magát. Írd meg úgy, hogy a cégre panaszkodsz általában.


Az ember nevét meg a cégnek írd meg panaszban, mert konkrét emberre ott lehet panaszt tenni, és velük oszd meg a privát infókat a munkavállalójukról.

2021. aug. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszi, én is így gondoltam. Csak azért merült fel bennem, hogy leírom a nevét néhány alkalmazottnak, hogy ha valaki kifogja őket, inkább kérjenek mást. De sejtettem, hogy ezt így nem lehet.

A cégnek a panasz már elment, onnan a választ várom.

2021. aug. 6. 08:51
 3/12 anonim ***** válasza:
95%
Teljes nevet nem írhatsz le nyilvánosan. Ha csak a keresztnevét írod, az belefér (legalábbis olyan panaszlevelet már láttam).
2021. aug. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

Az első hozzászóló hülyeséget ír.

Nyugodtan leírhatod a nevét. Véleményt lehet róla nyilvánítani, éppen azért, mert egy cég képviseletében járt el. Az SMS tartalmát is megoszthatod, nem kell, hogy engedélyt adjon rá.

2021. aug. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%

#4 olvasd el a becsületsértés törvényünket. Igaz dolgok állítása is becsületsértés hazánkban, sokan nem tudják. Jobb ezzel nem kísérletezni, főleg hogy a becsületsértés pont a munkára van kihegyezve, ha nem munka akkor meg rágalmazás lenne (ami szintén igaz dolgok állítása is lehet rágalmazás).


Btk 227.

2021. aug. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%
Olvasd el a btk-t! Teljesen igaz amit leírtam. Illetve jelentve lettél.
2021. aug. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A valóság bizonyítása


229. § (1) A 226-228. §-ban meghatározott bűncselekmény miatt nem büntethető az elkövető, ha a becsület csorbítására alkalmas tény valónak bizonyul.


(2) A valóság bizonyításának akkor van helye, ha a tény állítását, híresztelését, illetve az arra közvetlenül utaló kifejezés használatát a közérdek vagy bárkinek a jogos érdeke indokolta.

2021. aug. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
47%

227. § (1) Aki a 226. §-ban meghatározottakon kívül mással szemben

a) a sértett munkakörének ellátásával, közmegbízatásának teljesítésével vagy közérdekű tevékenységével összefüggésben vagy

b) nagy nyilvánosság előtt

a becsület csorbítására alkalmas kifejezést használ, vagy egyéb ilyen cselekményt követ el, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


----------------


Az illető neve mióta alkalmas becsület csorbítására?


Ha én kihívom kovács lajos vízvezeték szerelőt és az kontár munkát végez nálam, kárt okoz, akkor én nem mondhatom el a barátaimnak, ismerőseimnek, hogy kovács lajos szar munkát végzett?


Te egy idióta, tanulatlan, tudatlan ember vagy, aki kárt okoz azzal, hogy félrevezeti a kérdezőket a maga személyes hülyeségével, képzelgésével, jogi ügyekben való kontárkodásával.

2021. aug. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
92%

"Ha én kihívom kovács lajos vízvezeték szerelőt"


De akkor ő nyújtja a szolgáltatást. Az ügyfélszolgálat esetében a cég nyújtja a szolgáltatást, vagyis az ügyfélszolgálat minőségével kapcsolatban a céget kell kritizálni, és az az ő dolguk, hogy ebből milyen személyes konzekvenciákat vonnak le.


Amikor ügyfélszolgálatra megyek, akkor nem úgy megyek, hogy Kovács János ügyfélszolgálatoshoz megyek, hanem a cég ügyfélszolgálatára megyek, és ahhoz az ügyintézőhöz, akinél sorra kerül. Szolgáltatást veszek igénybe, ami az ügyfélszolgálat.

2021. aug. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
2 emberrel beszélsz amúgy. Én megint jelentettelek, előbb mással beszéltél.
2021. aug. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!