Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Férjem,akivel egy lakcímen...

Férjem,akivel egy lakcímen lakunk,átveheti az ajánlott levelem postán,vagy muszáj hozzá meghatalmazást írnunk?

Figyelt kérdés
2021. aug. 7. 09:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Pár hónapja volt ilyen nálunk. Akkor kérték a meghatalmazást. Nem is igazán értettük a dolgot, hiszen ha a postás hozza akkor át lehet venni. Ha meg bemegy az ember a postára, hogy ő X Yné és X Y levelét szeretné átvenni, akkor arra már nincs lehetőség. Hozzátenném, hogy kis falu, ismernek is minket jól, de a szabály attól még áll.
2021. aug. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
09:56 Azért adja oda, mert jóindulatú, ismer és nem akar bajlódni a leadásával mikor végzett. Még is gubanc lesz belőle, megütheti a bokáját a postás.
2021. aug. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Bár nem a férjemét, de apám ajánlottjait mindig én veszem át, mivel ő Pest másik felén él, csak ide van bejelentve. Sosem kértek meghatalmazást, csak személyit, plusz szóban és írásban nyilatkoznom kellett, hogy milyen rokoni kapcsolatban állunk egymással.
2021. aug. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

#2

Mikor a postás hozza akkor személyigazolvánnyal lehet átvenni, kell az igazolvány száma, amit be is visz a rendszerbe, hogy én vettem át, vagy mégis ki volt az aki átvette. Szóval nem szívességből adja oda és nem is üti meg semmijét.

2021. aug. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi csak élettársak vagyunk, de a páromnak és nekem is mindig odaadták a postán az ajánlott leveleket.
2021. aug. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat,kiadtak neki meghatalmazas nelkul. :)
2021. aug. 7. 14:11
 7/8 anonim ***** válasza:
Még a kis cetlin is rajtavan, hogy azonos címen lakó 14. évét betöltött átveheti
2021. aug. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ajánlott levelet többféle kézbesítéssel is lehet kérni, amik között valóban van olyan, hogy kizárólag a címzett veheti át, de azt az opciót alig használják. Általánosságban azt a verziót ikszelik be, amit a 7-es is ír, az az általános, mivel azon esetekben csak azért ajánlott, hogy nyoma maradjon az átvételnek.
2021. aug. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!