Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Átvehetem a férjemnek címzett...

Átvehetem a férjemnek címzett ajánlott levelet ha nincs meghatalmazásom?

Figyelt kérdés
A férjem heti 6 napot dolgozik reggel 6 tól este 7 ig( más településen mint a lakóhelye) tehát nincs postaközelben nyitvatartási időben hogy átvehesse a neki szóló levelet.rajta kívül ki veheti át a levelet? Személyi igazolvánnyal bemehetek e átvenni mint feleség? Elég szögletesek a postán a dolgozók a településemen.
2015. szept. 7. 17:05
 1/6 anonim ***** válasza:
6%
Meghatalmazás kell még akkor is ha a férjed. Bár vidéken ahol mindenki ismer mindenkit nem igazán szoktak a postások ragaszkodni a szabályzathoz.
2015. szept. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%

Feltételezem, hogy azonos címen laktok. Így át veheted meghatalmazás nélkül, csak legyen nálad a lakcímkártyád.

Amúgy ha megnézed a postai értesítő hátoldalát, arra is rá van írva, hogy azonos címen lakó közeli hozzátartozó átveheti (kivéve ha saját kézbe jelöléssel jött).

2015. szept. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
az értesítő hátoldala üres. remélem igaza van a 2. válaszolónak és nekem is ideadják.
2015. szept. 7. 19:08
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, igaza van.
2015. szept. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm, hogy biztattatok, de nem lett szerencsém. Elég szőrös szívűek voltak velem és csak meghatalmazással vehettem fel a levelet nem számított az hogy mindenki ismer mindenkit a településen.
2015. szept. 9. 17:49
 6/6 anonim ***** válasza:

Sima ajánlottat ki kell adniuk, én is rendszeresen veszem át másét a családból, illetve az enyémet is át tudják venni meghatalmazás nélkül.


Legközelebb mutasd meg nekik a saját ÁSZF-jüket:


6.10.2. Kézbesítési ponton történő kézbesítéskor

1) Természetes személy címzett részére küldött postai küldeménynek kézbesítési ponton történő kézbesítésekor az átvételi jogosultság jogcímének fennállása vonatkozásában a postai küldemény átvétele érdekében megjelenő személy szóbeli nyilatkozatát a Posta irányadónak tekinti, amennyiben bemutatja, illetve a Posta kérésére átadja a

postai küldemény érkezéséről szóló értesítőt.


Helyettes átvevő esetében a lakcímének vagy tartózkodási címének a postai küldemény címével vagy az utánküldési címmel való egyezőségét is igazolni kell.


Helyettes átvevőnek minősül

a) a címzett 14. életévét betöltött, a Ptk. szerinti hozzátartozója (a házastárs, az

egyeneságbeli rokon, az örökbefogadott, a mostoha-

és a nevelt gyermek, az örökbefogadó-, a mostoha- és a nevelőszülő, valamint a testvér, továbbá az élettárs, az

egyeneságbeli rokon házastársa, a házastárs egyeneságbeli rokona és testvére, valamint a testvér házastársa).

2015. szept. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!