Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kaptam egy ajánlott levelet...

Eeeee kérdése:

Kaptam egy ajánlott levelet amit sürgösen át kéne vennie valakinek viszont én külföldön tartozkodom. Találtam meghatalmazással kapcsolatosan dokumentumokat, de ha jól értem ezt a (magyar? ) postán kell mindkét félnek aláírnia, hogy hiteles legyen?

Figyelt kérdés
Vagy esetleg tudtok megoldást a problémámra?

2013. nov. 12. 08:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha egy a bejelentett lakcímed rokonnal, akkor ő meghatalmazás nélkül felveheti.


Mindenki más meghatalmazással veheti fel, ezt nyilván nem a postán kell aláírni, hanem akárhol (te külföldön, aztán elküldöd postán a magyar embernek, aki kerít rá még 2 tanút [kollégák, barátok, random emberek]). Elég marhaság lenne a postán aláiratni egy meghatalmazást, ha már úgyis ott vagy..

2013. nov. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

En is azt gondolom higy marhasag,de attol meg igy van. Irtam mar par meghatalmazas de ilyet még nem hallottam. Az meg hogy a rokonod felveheti szinten nem stimmel,nem tudták felvenni.

Egy masik posztban az all hogy ha beteg a nagymama es korhazban van akkor az orvosa hitelesiti az alairast. Olyan valakinek a kommentjere lenne szüksegem aki mar atesett ezen mert egyszerüen nem akarom elhinni.

2013. nov. 13. 05:56
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem a levegőbe beszéltem, nekem az összes levelemet így veszi át anyám. Egyéb financiális okokból ott van a bejelentett lakcímem, tőlem 150 kmre így esélyem se lenne átvenni az ajánlottakat.
2013. nov. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
tehát bemegy a postara a kis sarga centlivel es odaadjak neki a te nevedre erkezett ajanlott levelet?
2013. nov. 13. 11:10
 5/12 anonim ***** válasza:
Igen.
2013. nov. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Akkor nem ertem. Lehet hogy ti videken intezietk mi meg pesten es ott van a különbseg?
2013. nov. 14. 05:41
 7/12 anonim ***** válasza:
Én mielőtt most kijöttem hosszabb időre, megkérdeztem a Postán (Heves megye) és így van, az ő formanyomtatványukat kell kitölteni, nekem pedig a postai alkalmazott szeme előtt kellett aláírnom a meghatalmazást, amit anyukámnak és másodsorban a testvéremnek adtam, hogy felvehetik az összes (ajánlottat is) küldeményeimet. Anno ha éppen én nem voltam otthon, de mondjuk anyukám igen és ajánlott küldeményem jött, akkor a postás odaadta neki, de ha nincs otthon senki akkor a postán csak én vehettem át az igazoló szelvénnyel, más nem. Sajnos ez van :S
2013. nov. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Egyébként érthető, biztonsági okokból van ez így.
2013. nov. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
az hogy meghatalmazas kell az oke de az hogy a postas elött kell alairnom elegge multszazadi.van ahol digitalisan lehet alirni itt meg a postas neni elött kell? ugyanmar...
2013. nov. 16. 09:05
 10/12 anonim válasza:
100%

Kézbesítő vagyok. A hivatalos és sima tértivevényes ajánlottat a címzettel egy lakcímre bejelentkezett személyek (hozzátartozók: (nevelő) anya, (nevelő) apa, (nevelt) fia, (nevelt) lánya, anyós, após, sógor, sógornő) mind átvehetik.

DE

Vannak olyan hivatalos ajánlott levelek amiket csak és kizárólag a címzettnek lehet kézbesíteni. (SK - saját kézbe - vagy CK - címzett kezébe - küldemény). Ezek általában bírósági levelek (vádirat, vádközlés, stb). Na ezekhez valóban szükséges meghatalmazás. Szeptember 1 előtt ez sem volt, SK/CK levelet meghatalmazottnak sem lehetett kiadni, azóta viszont jött új meghatalmazás formanyomtatvány amin már lehet.

2013. nov. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!