Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megtehetem, hogy csak magyarok...

Megtehetem, hogy csak magyarokat veszek fel dolgozni?

Figyelt kérdés

2021. aug. 17. 20:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Megteheted.
2021. aug. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
Természetesen. Csak ne azzal az indokkal küldd el, hogy mert zsidó, hanem találd ki miért nem alkalmas. Mondjuk mert túlképzett.
2021. aug. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%
Meg de egyébként miért? Talán mert az összes magyar olyan áldott jó lélek? :D
2021. aug. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze! Nem vagy köteles megindokolni az elutasítást, ha meg mégis megtennéd, rengeteg gumi indok van az elutasításra. "Nem találtam alkalmasnak a munkakörre" vagy "találtam alkalmasabb jelentkezőt", vagy "úgy érzem, nem illene bele a vállalati kultúránkba".
2021. aug. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlatilag megteheted. Törvényileg nem, de rettenetesen könnyen kicselezhető. Viszont nem etikus.
2021. aug. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlatilag megteheted, de jogilag nem kötheted ki. Nyilvánosan ne tedd közzé, mert egy munkaügyi perben megbüntethetnek diszkrimináció miatt.
2021. aug. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyíltan nem indokolhatod, foghatod a származására, vagy nemi identitására, satöbbi. De mint már írták megválogathatod nyugodtan kit veszel fel. Én is úgy csinálnám!
2021. aug. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!