Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Behajtó cégek ellen nyerhet a...

Behajtó cégek ellen nyerhet a kis ember?

Figyelt kérdés

Régen sok tartozásunk volt, a csőd fenyegetett, hosszú előzménye volt ennek. Az utolsó utáni pillanatban jutottunk egy nagy összeghez.


Minden ki lett fizetve. Minden!! Évekig ment az, hogyha megjelent egy behajtó vagy bank vagy akárki, akkor rögtön mentünk és kifizettük.

(Amúgy volt olyan is, hogy fizetés után jutott eszükbe, hogy ja még más is van... de fizettünk mindent, csak hogy eltűnjenek végre.)


Ennek már sok, 10+ éve. Azóta se hitel, se tartozás, semmi, egyenesbe jöttünk, szegényen élünk, de túléltük.

Na most nemrég elkezdett levelezgetni egy behajtó, hogy végrehajtás meg tartozás, banki. Hibáztunk, későn kezdtünk el vele foglalkozni, de akkor is, párszázezerből hetek(!) alatt faragtak többmilliós tételt. Voltunk bent személyesen, fizess havonta 150-200ezret, és akkor ők jófejek, mert részlet. Hogyne. A teljes fizetés szinte. Vállalhatatlan.


Biztos vagyok benne, hogy ez ki lett egyszer fizetve, hát még a bár listáról is lekerültem, újra hitelképesnek tekintenek, ez nem lehetett volna visszamaradt banki tartozással. De annyit, annyifelé fizettünk annak idején. Sok év telt el, már nincsenek meg a papírok, pedig 5 évnél tovább őriztem. Azt hittük, lezártuk ezt a korszakot.

Papírok nélkül nem tudom bebizonyítani az igazam. Ők csak vállat vonogatnak, fizess, vagy viszik a lakást.


Tényleg nem lehet nyerni velük szemben? Ez semmi másról nem szól, tönkre akarnak tenni. Ezen egyszer már túlvagyok. Nem lesz még egy isteni csoda, mint egykor.

Akkor megyek a híd alá, mikor már rendben volt minden?


2021. aug. 31. 11:11
 1/8 anonim ***** válasza:
"Minden ki lett fizetve. " Úgy néz ki, hogy nem. Maguktól nem találnak ki tartozást, ezt hidd el. És persze ilyenkor az ügyintézés díját meg késedelmi kamatokat is kell fizetned.
2021. aug. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Tizensok év után??

Akkor nem szólt a kutya se. Most jut eszükbe, hogy ja visszük a lakást?

2021. aug. 31. 11:18
 3/8 anonim ***** válasza:

[link]


Lépj be ebbe a csoportba,és oda is írd ki a kérdést. De szerintem ez már elévült.

2021. aug. 31. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Náluk meg kell, hogy legyenek azok a papírok, ami alapján követelnek. Nekik kell bizonyítani, hogy tartozol, nem pedig neked, hogy nem! Kérd el, aztán ügyvéd. Vele mindjárt másképp fognak beszélni, mint veled.
2021. aug. 31. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Behajtó vagy végrehajtó? Fizetési meghagyás volt?
2021. aug. 31. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
Ilyenkor gyorsan kell cselekedni mert simán lehet hogy elévült. Engem is megkeresett egy behajtó egy 2017-es MÁV tartozással, de vissza írtam nekik hogy elévült és nem érdekel. De ha nem vitatod a követelést, akkor végrehajthatóvá válik akkor is ha elévült.
2021. aug. 31. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A legtöbb dolognál 5 év az elévülés, némely dolgoknál rövidebb idő.

Ha ez idő alatt nem kerestek, akkor a tartozás elévült. De neked vissza kell jelezni, hogy elévült, mert különben behajtható lesz.

[link]

Mivel most már nem hivatkoztál az elévülésre, hanem tárgyaltál velük, így elképzelhető, hogy megszakadt az elévülési idő, nem tudom. Mindenesetre, ez legyen az első lépésed, hogy írsz nekik. Ha nem fogadják el, és szerintük megszakadt az elévülés, akkor meg szánj rá 10 E-t, és kérdezz meg egy ügyvédet, aki ilyesmivel foglalkozik, hogy tényleg megszakadt-e.

2021. szept. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
7, Köszönöm a linket! Ezt meg fogom próbálni. Csak sokkolnak ezzel a nevetséges arányú "kamatozással".
2021. szept. 1. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!