Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki nem tiltakozik...

Ha valaki nem tiltakozik életében, halála után automatikusan szervdonor lesz Magyarországon?

Figyelt kérdés

"Ha valaki életében nem tiltakozott írásban az ellen, hogy szerveit halála esetén szervátültetési célokra felhasználják, akkor feltételezhető, hogy beleegyezik ebbe"

Ez nagyon beteg feltételezés...


[link]



2021. szept. 1. 23:13
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
64%
#8 meselj mar, mire kellenek neked azok a szervek halalod utan? 'Meghaltam, dogoljon meg mas is', vagy milyen logika menten jutottal idaig?
2021. szept. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
55%

Ha ennyire ragaszkodsz az alkatrészeidhez, gyorsan írj egy nyilatkozatot, hogy ne vegyenek ki belőled semmit, mert még a végén halálod után jót tennél valakivel. Mert hát ha neked pont sz@r napod volt és meghaltál akkor másnak se legyen már jobb.

Emberségből jeles.. .

2021. szept. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 Metionin ***** válasza:
53%

9. Nekem rokonom balesetben elhunyt 16 évesen és 3 életet mentettek meg a szerveivel.

Aki annyira tiltakozik kíváncsi vagyok, miért? Nem tökmindegy hogy egy élettelen testben mi van benne és mi nem? Vajon tudják, hogy boncolás után és a temetésre való előkészítéskor a beleket kiveszik és nem teszik vissza, vagy hogy az agyat is kiveszik és a hasüregbe teszik vissza? Piszkálva, átrendezve lesz a test úgyis. Illetve ha neadjisten szervre lenne szükségük, akkor is így gondolkodnának?

2021. szept. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
38%
Igen, nagyon határozottan nem szeretném ha bármelyik szervemet átültetnék másik emberbe. És nagyon meglepődtem hogy Magyarországon nem arról kell nyilatkoznod hogy szervdonor szeretnél lenni (mint szinte minden országban) hanem, arról hogy nem szeretnél.
2021. szept. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
55%
#14 indokold mar meg, legy szives miert. Tenyleg kivancsi vagyok az ervekre.
2021. szept. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
60%

13. Sajnálom 😔 de legalább a másik 3 ember élhet.

Egy békén igen, nem tudom, hogy ha az ő rokona élete múlna rajta, és az orvos közölné, hogy van itt egy halott akinek még fel tudnánk használni a szerveit és megmenthetnénk a családtagja életét, de sajnos megtiltotta, hogy ki vegyük a szerveit úgyhogy bocsi, bucsuzzanak el. Akkor is azt mondaná oké, végülis a halottnak nagyobb szüksége van rá? Nem is értem.

2021. szept. 1. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
33%
13. Egyáltalán nem mindegy. Lehetnek pl. vallási okai is. De a lényeg, hogy alapjáraton szerdonor vagy ami nem normális állapot. Ha felajánlod az más kérdés az a te döntésed.
2021. szept. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
50%
17. Vallás... Ha anyád vagy a. gyereked élete múlna rajta, téged érdekelne egy halott ember vallása? Ha igen akkor nem az állapot nem normális hanem te.
2021. szept. 1. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
25%
15. Miért kell megindokolnom az hogy nem szeretnék szervdonor lenni? Teljesen abnormális, beteg állapot hogy magyarázkodni kell bárkinek hogy miért nem szeretnék az lenni. Ez szerintem csak Magyarországon van így.
2021. szept. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
57%

19. Nem csak magyarországon van így nyugodj meg. De írj egy nyilatkozatot ha nem akarod és kész. Jogodban van megtartani a szerveidet halálod után önző f@sz módon ezzel más embereket is megfosztani az élettől.

Van rá lehetőséged tehát írj egy nyilatkozatot aztán biztos lehetsz benne hogy a szerveid veled együtt fognak elrohadni a föld alatt. De a megnyilvánulásaidból ítélve inkább ne is írj ilyen nyilatkozatot, legalább a halálod után legyen valami hasznod, mert ilyen felfogással nem hiszem, hogy bárki sokra megy veled életedben.

2021. szept. 1. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!