Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki nem tiltakozik...

Ha valaki nem tiltakozik életében, halála után automatikusan szervdonor lesz Magyarországon?

Figyelt kérdés

"Ha valaki életében nem tiltakozott írásban az ellen, hogy szerveit halála esetén szervátültetési célokra felhasználják, akkor feltételezhető, hogy beleegyezik ebbe"

Ez nagyon beteg feltételezés...


[link]



2021. szept. 1. 23:13
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
58%
5-ös. Ez teljesen jó gondolat, de ez a te döntésed és ebben az esetben kellene írni egy hozzájáruló nyilatkozatot, ahogy szinte minden országban teszik ezt. De nem alaptárakon donor vagy. WTF?
2021. szept. 1. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
100%
21. Én már rég írtam ilyet de egyébként az vagy. Ha van használható szerved ami más életét megmentheti és te nem nyilatkoztál életedben róla hogy nem vehetik ki akkor bizony kiveszik és oda adják annak aki még egy pár évet elélhet vele. Ez nem is volt titok soha. Persze megkérdezik a családot előtte, de igazából sokszor az csak protolok. Ha kell a szerv úgyis kiveszik, mindegy, hogy a család szerint te akarnád e vagy se.
2021. szept. 1. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
100%
Most olvasom amit ez a link ír. Az, hogy automatikusan donor vagy nem úgy kell érteni, hogy tanulmányozásra meg kutatásra kiveszik a szerveidet, azokat megoldják a hivatalos donorokkal pl velem. Aki nem nyilatkozik az úgy számít donornak, hogy ha eletbevágóan indokolt akkor kiveszik ami kell. De nem minden esetben. Szerintem itt ez zavart meg egyeseket.
2021. szept. 2. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
52%

"Ha ezt valaki normális állapotnak tartja ott valami gondok vannak..."

Inkább veled van itt a gond. Neked semmi hátrányod nem származik belőle, másnak viszont az életét mentheti meg. Szóval miért is ne?

2021. szept. 2. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően egyébként értem, hogy így a logikus, mert "amúgy sincs már szüksége rá", ellenben kegyeleti okok miatt mégsem értek egyet vele. De ha már így van, akkor remélem, hogy ha valakinek felhasználják valamilyen szervét, akkor az ő családja utána előnyt élvez transzplantáció esetén.
2021. szept. 2. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
48%

Ezt én sem támogatom. Miért? Dupla standard. Szóval meghalok, simán lenyúlják a szerveim ha nem nyilatkozok ellene, azonban a temetőben nem áshatsz ki random testeket. Miért is nem? Nem mindegy annak az embernek? Már úgy is halott....mégsem legális. Pedig lehetne belőle állateledelt csinálni és hasonlók. Ha már a kukac megeszi, akkor ennyi erővel a disznó is megehetné.


Tudom bugyuta hasonlat, de ez a megkülönböztetés engem mindig zavart. Halottnak vagy teljes tiszteletet vagy semmit, szerintem úgy lenne fair. Önzetlenül elvárni a donorságot mindenkitől nem tartom igazságosnak.


Még egy ok már kicsit filozófia miatti, nem tudjuk van-e egyáltalán bármi halál után. Ha meghalok, akkor szeretnék teljesen eltűnni, de mi van, ha egy átültetett szerv mégis "életben tartana" feltételezve, hogy van valami halál után. Én nem tudom hogy vagytok vele, de nekem 70-80 év elég lenne ebben az országban.....

2021. szept. 2. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 A kérdező kommentje:

26. Pontosan ezek jutottak elsőre eszembe erről a témáról.

Egyébként, miért nem vesszük ki az összes halottból az összes használható szervet, már úgysem kell nekik és a családjuknak. Adjuk el a szerpiacon.

Nehogy már én érezzem szarul magam, mert szeretnék rendelkezni a saját földi maradványaim sorsáról és ehhez egy teljes bizonyító erejű magánokiratot kell benyújtom az ovsz-hez. Mert ennek hiányában szerv és szövet átültetés, egyéb gyógyító célú felhasználás, kutatás vagy oktatás alanya leszek automatikusan halálom után. Hol élünk a 3. birodalomban?

2021. szept. 2. 07:20
 28/37 anonim ***** válasza:
100%
26. Pont ezt írtam, hogy ez zavart össze és igazam volt. Ha nem vagy szervdonor akkor nem használják fel oktatásra, kutatásra a szerveid, csak indokolt esetben veszik ki ha ez ellen nem nyilatkoztál. De nagyon egyszerű, nyilatkozol és kész. Felesleges itt össze ugrani bárkinek is hiszen ez van nálunk érvényben. Ellene tenni nem tudsz, csak azzal ha nyilatkozol.
2021. szept. 2. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
78%

Fordítsuk meg. Neked, vagy egy hozzátartozódnak lenne szüksége másik szívre, vagy bármire... Ha nem kapod meg X időn belül, meghalsz.

Téged nem zavarna, hogy azért kell meghalnod, mert mások inkább elássák? Így sincs elég szerv, és így is sokan meghalnak azelőtt, mielőtt szervhez jutnának.

2021. szept. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
71%

#27

Miért, neked milyen hátrányod származik abból, ha mondjuk az egyik veséd nem rothad el veled együtt? Mert másnak viszont ez szó szerint élet-halál kérdése.

2021. szept. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!