Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki nem tiltakozik...

Ha valaki nem tiltakozik életében, halála után automatikusan szervdonor lesz Magyarországon?

Figyelt kérdés

"Ha valaki életében nem tiltakozott írásban az ellen, hogy szerveit halála esetén szervátültetési célokra felhasználják, akkor feltételezhető, hogy beleegyezik ebbe"

Ez nagyon beteg feltételezés...


[link]



2021. szept. 1. 23:13
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
100%

29.


Nem zavarna. Elmondom miért. Az élet nem igazságos és nem minden ember önzetlen angyal ezen a földön.

Szomorú lenne igaz, de ezért szerintem nem okolható senki.

Nyilván, ha mégis lenne szerv, mert valaki önszántából rendelkezett vele, azért hálás lennék.


Mellesleg nem biztos, hogy örökre ezen a véleményen leszek. A donorság szerintem nagyon komoly dolog, de nem érzem, hogy a társadalom bármit is tett volna értem, amiért nekem vissza kellene adnom ilyen elhivatottsággal.

A szüleim tették értem a legtöbbet, nem a társadalom.


És ez kb ugyanaz, mint a véradás. Ha ritka vérrel születtél, a társadalom automatikusan elvárja, hogy gyakran "adakozz".

2021. szept. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim válasza:
100%
Engem se zavarna. Ha az a sorsom hogy meghaljak akkor elfogadom amikor kell. Ha akad szerv számomra amivel megmenthetnek akkor tökre jó, de ha nem, az se baj. Ha szerettemről lenne szó persze rosszabbul érintene, de nekik én is bármikor itt vagyok élődonorként, ha megfelelek. Egyetértek 31-es válaszolóval.
2021. szept. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 A kérdező kommentje:
Az alapelvről van szó. " ha valaki életében nem tiltakozott írásban akkor feltételezhető, hogy beleegyezik hogy szerdonor legyen" Ez egy elmebeteg törvény, ilyen egyszerű. Ha egy családtagomat menteném meg vele, akkor nagy eséllyel kivételt tennék de csak ha neki ültetik be a szervem. De az hogy egy embert alapjáraton szervdonornak, egyéb gyógyító célú felhasználás, kutatás vagy oktatási tárgynak tekintenek, az nagyon morbid. Mintha az állam tulajdona lenne a test, ami felett rendelkeznek ha nem tiltakozol. Josef Mengele jutott eszembe elsőre.
2021. szept. 3. 18:39
 34/37 anonim ***** válasza:
100%
28. Honnan veszed azt, hogy nem használják fel oktatásra, kutatásra a szerveid, csak indokolt esetben veszik ki ha ez ellen nem nyilatkoztál? És mit jelent az "indokolt"? Ha nem használják fel, mi szükség a feltételezett beleegyezésre? Pont ez a lényege a kérdésnek hogy hivatalosan, mindenki automatikusan potenciális szerv/szövetdonor ha nem tiltakozik ellene, és ezt nagyon sokan nem tudják.
2021. szept. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, a német rendszer korrekt ebben a kérdésben. Nincs feltételezett beleegyezés, de az útlevél és a személyi igazolvány kiváltásánál minden alkalommal meg kell kérdezni az igénylőt, hogy kíván-e rendelkezni szervei és szövetei halálozás utáni felhasználásáról. És ahogy a 34-es írta, nagyon sokan nem tudják hogy potenciális szerv/szövetdonorok mert szinte zéró kommunikáció, tájékoztatás van ezzel kapcsolatban az emberek felé. Nekem csak ezzel van gondom.
2021. szept. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim válasza:
100%
Persze, hogy nem terjesztik. Hiszen akkor sok szervdonort elvesztenének.
2021. szept. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
Rendben beküldöm, de én úgy nyilatkzom, hogy csak fehér bőrű, büntetlen előéletű embernek használhatják fel a szerveimet.
2021. szept. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!