Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szólnak azért a rendőrök, ha...

Szólnak azért a rendőrök, ha egy polgárőrnél bilincs va gy gumibot van?

Figyelt kérdés

2021. szept. 12. 13:49
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Illetve extra jog még , hogy viselhet 20g feletti és akár oc tatalmú paparikaspray-t is.
2021. szept. 12. 19:32
 12/16 anonim ***** válasza:
Szóval, belinkeled végre a jogszabályt?
2021. szept. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

milyen jogszabályt szeretnél?


Van Polgárőrségről szóló törvény abban minden fontos dolgot megtalálsz

2021. szept. 12. 20:23
 14/16 A kérdező kommentje:
Bemásoltam a jogszabályt, hogy 4 évesek enm járőrözhetnek az sem tetszett. Keresd meg!
2021. szept. 12. 20:23
 15/16 anonim ***** válasza:
74%

Nem szólnak egyikért se, a gumibotért meg max hülyének néznek..

De hivatalosan:

Gázspray nem lehet nálad, csak a rendőrségnél is rendszeresített típusú, töltőtömegű és hatóanyagú (RB98 27g töltőtömegű CS) ha van rá vizsgád.

bilincs lehet nálad, de nem bilincselhetsz polgárőrként, mert az már személyi szabadságot korlátozó intézkedés amit csak rendőr végezhet.

"gumibot" rendőrbot pedig nem lehet nálad, az már kényszerítő eszköz.


Üdv egy rendőr. (és polgárőr)

2021. szept. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Igen azt tudom hogy a bilincs és a gumibot is kényszerítő eszköz, polgárőr egyiket sem alkalmazhatja. Bár a gumibotot nem sorolnám ide de nem én vagyok a jogalkotó.


A gumibot közbiztönságra különösen veszélyes eszközt, ezt a polgárőr nem is viselheti!


A bilincs nem minősül annak ezért viselheti, de a fentiek miatt nem alkalmazhatja.



Viszont! Sok polgárőrnél láttam bilincset ami ezek szerint oké, de akkor a gumibot vagy éppen amit én láttam: tonfa nem tudom mit keres náluk, egyébként hasznos dolognak tartom, csak éppen szabálytalan a rendőrség szemszögéből.



Ezért kérdezem, hogy mennyire foglalkoznak ezzel a dologgal mert alapesetben, szabálysértés, viszont megvédeni magunkat valami szar lejárt gázsprayvel elég nehéz.



A gázsprayről: Minden állampolgár viselhet 20 g töltőanyag tömeg alatti és nem OC (paprika tartalmú gázsprayt), ezt a polgárőrök is.


Ami egy "extra" jog az az hogy viselheti a rendőrségnél rendszeresített gázsprayt. Ezzel a joggal kb. egy egyesület sem él, mindenki a saját gázspray-it ahsználja, mert az R92-es rendőrségi gázspray egy szar és a legtöbb lejárt. Most, hogy rendszeresítetésre került újabb MK-3-as gázspray, jobb lenne a helyzet, de abból meg esélytelen hogy polgárőr kapjon.


Üdv

2021. szept. 14. 15:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!