Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan kellene büntetni a...

Hogyan kellene büntetni a homofóbiát?

Figyelt kérdés
Értem alatta a verbális bántalmazást, pl. az utcán való beszólást vagy azt, ha valaki nem ért egyet LMBT jogokkal (melegházasság stb.) és ennek nyilvánosan hangot ad.

2021. szept. 25. 03:25
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
7%
#8 Megverni a másik embert most is büntetendő, függetlenül annak okától. Az utcán provokáló búziknak pedig az a minimum, hogy be kell szólni.
2021. szept. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Kinőttünk pár évtizede abból azt időből, hogy a személyiséget és gondolkodást formálhassák. Most jelenleg azok az idők vannak, ahol mindenki hangot adhat az egyéniségének. Azzal, hogy a melegek nyilvánosan felvállalták magukat (pride, zászlók, társkeresők, bulihelyek), azzal szemben várható volt, hogy kell egy másik csoport, ami összeütköztesse a két nézetet. Ez mindig így volt és így is lesz. A történelem során is mindig legalább két oldal harcolt egymás ellen. Hatás-ellenhatás. Ahogy a melegeket nem büntetik a véleményükért, úgy a homofóbokat sem kell.

Nem vagyok se homofób, se meleg, én csak a kettő között élem az életem. Viszont ahogy a hetero párokat sem szeretem nézni az utcán ölelkezni, smárolni (csak mert nem oda való!), így a melegeket sem. Ezt is tudomásul kell venni, hogy van, aki nem homofób, csak egyszerűen úgy gondolja, hogy mindennek megvan a maga helye.

2021. okt. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!