Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elvittek egy autót ami a...

Elvittek egy autót ami a nevemen volt. A hatóság nem segít. Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Édesapám nem rég elhunyt, de még sokkal korábban a halála előtt a nevemre iratotta az egyik autóját, amit egészen haláláig rajta hagyott.

Apunak az előző házasságából is vannak gyerekei akik nekem a féltestvéreim. Amint apu meghalt meglátogattak. Apunak több autója is volt és engedtem hogy elvigyék a kocsikat mert bíztam bennük és azt engedtem ami az én nevemen van.

Viszont kár volt bízni bennük mert nem hozzák vissza, és a hatóságok talán még jogosan nem segítenek hiszen engedtem hogy elvigyék, megkérdeztek, és ezért nem történt lopás.

Ez esetben mit lehet tenni?



2021. okt. 10. 14:33
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
18/F
2021. okt. 10. 14:34
 2/17 anonim ***** válasza:
37%
Megkeresed egyedül.
2021. okt. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
16%
Baj-baj Szasa!!! :)))
2021. okt. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ügyvéd.
2021. okt. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha a te neveden van az autó akkor lopás miatt tegyél feljelentést.
2021. okt. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nem történt lopás mert úgy vitték el hogy tudtam róla
2021. okt. 10. 15:02
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen,de nem hozzák vissza tehát innentől fogva lopás.de fordulhatsz a megyei kapitányságra is nyugodtan.
2021. okt. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
80%

Régen voltam hasonló problmában, mint te.Errefelé (nyírség) sok ukrán beletelepült van, meg aki néha itt él, néha ott.

Ajánlottak kettő problémamegoldó embert, Dimitrij és Leonid volt a nevük, ha nem tévedek.

Azt mondták talizzunk személyesen mert ne teló téma az ilyen.Az egyik benzinkúton összeröffentünk.Hát szegénykék nem tudom otthon mit kaptak enni, de a Range rover terepjáróból vagy 5 perc volt mire kitudtak szállni, akkora darabok voltak.

Mikor megszólalt az egyik, gondolom ő volt a főnök,Mi probléma lenni itt?

Olyan hangon, hogy a gorillák az állatkertben ha meghallották volna ezt,elbújtak volna a sarokba zokogni.

Két nap és hallom hogy délután dudál valaki, hozták vissza a kocsimat.Nem ők, hanem aki elvitte.sokszor elnézést kért, mondta hogy teletankolta, lemosta kívül belül kivan takarítva.

Nem tudom hogy mi a munkamódszerük, de baromi megvoltam velük elégedve.

2021. okt. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Jól leamortizálják, szerintem szerezd vissza minél előbb
2021. okt. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki rosszul tudja; NEM LOPÁS!

hanem


jármű önkényes elvétele!


380. § (1) Aki idegen gépi meghajtású járművet mástól azért vesz el,

hogy jogtalanul használja,


!! vagy az így elvett, illetve a rábízott ilyen járművet használja jogtalanul !!


bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.



Tehát te rájuk bíztad az autót, amit most jogtalanul használnak.


Simán rendőrség, ha a neveden van az autó, akkor gyors lesz a nyomozás. Nem akarom elhinni, hogy nem csinálnak semmit.

2021. okt. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!