Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elvittek egy autót ami a...

Elvittek egy autót ami a nevemen volt. A hatóság nem segít. Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Édesapám nem rég elhunyt, de még sokkal korábban a halála előtt a nevemre iratotta az egyik autóját, amit egészen haláláig rajta hagyott.

Apunak az előző házasságából is vannak gyerekei akik nekem a féltestvéreim. Amint apu meghalt meglátogattak. Apunak több autója is volt és engedtem hogy elvigyék a kocsikat mert bíztam bennük és azt engedtem ami az én nevemen van.

Viszont kár volt bízni bennük mert nem hozzák vissza, és a hatóságok talán még jogosan nem segítenek hiszen engedtem hogy elvigyék, megkérdeztek, és ezért nem történt lopás.

Ez esetben mit lehet tenni?



2021. okt. 10. 14:33
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Pedig voltam a kapitányságon, nem sokkal később amikor ez megtörtént. Ott kezdődtek a problémák amikor megemlítettem hogy megkérdeztek és engedtem hogy elvigyék.

Konkrétan kiosztott a kihallgató hogy idézem "most a hatóság oldva meg a családi problémáját"

Költőien kérdezgetett olyasmiről hogy miért a hatóságoktól várom hogy visszakérjék nekem az autót.

2021. okt. 10. 17:02
 12/17 A kérdező kommentje:
Átadtam a személyi- és lakcímkártyámat, majd elmondtam a rendszámot. Utána nézett és megerősítette hogy nevemen van. Utana történt amikor előzőleg írtam.
2021. okt. 10. 17:04
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Menj vissza, csapj az asztalra és hivatkozz a Btk 380-ra, és hogy nem áll módjukban egy meghatározott időtartamra kölcsönadott autót visszaszolgáltatni a részedre!


Most akkor csaladon belüli erőszaknál is azt kéne mondaniuk a rendőröknek, hogy "a családi problémát oldják meg maguk?" NEM!

Vagy ha a bekattant exférj\exfeleség sz...rá töri az autót\házat, ott is intézze el a család? Ne hagyd annyiban, Kérdező!

Ha a kapitányságon nem jártál sikerrel, akkor menj vissza még egyszer, és állj a sarkadra, vagy jelentsd fel őket! Vagy menj a főkapitányságra.

2021. okt. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
18%
Először is kivonatod a forgalomból. Ettől kezdve ha használják, ráfáznak. Meg aztán ne te fizesd a biztosításukat sem. Aztán feljelentést teszel lopásért, mert attól, hogy engedted egy ideig használni, de nem hozták vissza ez lopás. Gondolj csak arra, amikor egy autókölcsönzőnek nem hozzák vissza az autóját. Az nem lopás akkor?
2021. okt. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 kovpet ***** válasza:
72%

"Költőien kérdezgetett olyasmiről hogy miért a hatóságoktól várom hogy visszakérjék nekem az autót."



Pontosan. Mert szép szóval nem adják, más meg önbíráskodás lenne, nekik meg épp az ilyesmi elkerülése a dolguk, nem az erre való biztatás.


Amúgy simán nem akart melózni a rendőr, te fiatal vagy, gondolta, elhajt. Sikerült neki. Menj vissza, másodszorra csak nem sikerül. Ha igen, akkor menj harmadszorra egy tapasztaltabb emberrel vagy egy ügyvéddel. Őt tuti meg se próbálják elhajtani. Sajnos ez így megy.

2021. okt. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
57%
15# Írásban utasítson el a rendőr.
2021. okt. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
57%
Jaj nem téged, hanem a kérdezőt:)
2021. okt. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!