Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A héten egy kis súlyú bűncsele...

A héten egy kis súlyú bűncselekmény miatt meghallgatásra hívtak, kötelező igazat mondanom ha én vagyok a gyanúsított?

Figyelt kérdés
Ha elmondom az igazat akkor több hónapos ügy lesz belőle, ha nem akkor meg lezárul most. Kb annyit jelentene, hogy 100 ezer helyett 400 ezer bírságok kapnék. 0 a cselekmény veszélyessége, csak egy jogszabály félreértelmezés miatti dolog.
2021. okt. 11. 12:52
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez durva. Szerintem nem volt normális, aki ezt a törvényt kitalálta. Nem is értem, hogy ha én veszek egy SD kártyát a fényképezőmbe és én arra csinálok pár képet, ami ugyebár az én szerzői jogi tulajdonom, akkor az után neked, mint eladónak, miért kell jogdíjat fizetned? Meg ugye nekem, mert gondolom, hogy az eladó továbbhárítja a vevőre.
2021. okt. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Igen ez benne van az árban amikor megveszed, egy példa: itthon egy Kingston 32 Gb-os SD kártya 4000 Ft, Szlovákiában 900 Ft....bevallást kell havonta beadni meg lejelenteni egyből ha készletet veszel, sok adminisztrációval jár. De én nem is gondoltam, hogy ilyen törvény van...pedig nem is adtam el sokat. Szóval visszatérve, ha rákérdez az előző évekre mit mondjak? A nem emlékszem olyan snassz, be van kötve a számlázó a NAV-hoz, utána tud nézni, meg amikor behoztam az országba akkor is Áfa lett megállapítva. Ha akarja megnézheti
2021. okt. 11. 13:28
 13/21 anonim ***** válasza:
93%
Könyvelőd miért nincs?
2021. okt. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Azóta már van...
2021. okt. 11. 14:18
 15/21 anonim ***** válasza:
90%
Elevulesi ido is van. Annak nezz utana.
2021. okt. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
6 év, még nem évült el
2021. okt. 11. 14:25
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Megvan, hogy melyik időszakot ellenőrzi a nav. Ha az egészet, akkor az alapján szabták ki a bírságot, ha csak egy részét, akkor a többihez most semmi köze, nem vagy köteles emlékezni rá. Te úgy emlékszel, hogy nem volt, sokminden mással is foglalkoztál. De szerintem úgyis látni fogod, hogy milyen az ürge, jóindulatú, vagy szivatni akar.
2021. okt. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Egy fiatal csaj volt aki hívott de az lehet csak az ügyintéző volt. Nagyon kedves volt. Majd kiderül mi lesz, azt terveztem én is amit te írtál utolsó
2021. okt. 11. 16:04
 19/21 A kérdező kommentje:
Voltam kihallgatáson, tudtak mindent :))) lehet megúszom, az ügyészen múlik minden
2021. okt. 14. 20:41
 20/21 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, a NAV mindent ilyet tud. Ha adóbehajtásról van szó akkor nagyon sikeresek tudnak lenni.
2021. okt. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!