Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Albérleti szerződés megkötések...

Albérleti szerződés megkötésekor (vagy előtte) jogszerűen kérheti el a bérbeadó a leendő bérlő munkaszerződését?

Figyelt kérdés
Itt most a jogi részére vagyok kiváncsi, tehát nem arra hogy mennyire elterjedt ez, vagy hogy minek az neki. Elkérheti a bérleti szerződést (annak másolatát) a bérbeadó, vagy nem? Magánszemélyek közötti szerződés esetén.
2021. okt. 22. 00:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Bármire megkérhet. Te bármit megtagadhatsz. Aztán ő vagy üzleti tranzakcióra lép veled, vagy nem, ő döntése. Senkit nem lehet arra kötelezni, hogy veled szerződjön.
2021. okt. 22. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
39%

A munkaszerződésre gondolsz? Mert a leírásban már bérleti szerződésről beszélsz.


Egyébként hadd kérdezzem meg (tudom, hogy nem ez a kérdés, de akkor is), minek a bérbeadónak a munkaszerződés?

Tudomásom szerint semmi köze a lakás bérléséhez. A tulaj érdeke, hogy megkapja a bérleti díjat és a lakást a bérlés végével eredeti állapotában kapja vissza.

Olyan, mintha a bérlő zsebében turkálna, hiszen abban benne van a havi jövedelme, minek adná ki bárki a keze közül?

2021. okt. 22. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
"Tudomásom szerint semmi köze a lakás bérléséhez." Ez így van de azt ne feledd el, hogy nem köteles ám neked kiadni az ingatlanját.
2021. okt. 22. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

3# Bírom, hogy ilyenkor hirtelen mindenki jogász lesz :) csak kíváncsiságból kérdeztem, mi köze van a tulajdonosnak a bérlő munkaköréhez, havi jövedelméhez (ami tudtommal üzleti titok, ha már jogászkodunk), munkaidejéhez.


Oké, értelek, ha ezt megkérdezem, takarodjak másik albérletbe. Nem elég a magas albérlet ár, meg hogy jól szituált vagyok, még EZ is kell??

2021. okt. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 peca1000 ***** válasza:
100%

Hogy lássa, hogy van e munkahelyed, és az e, amit állítasz. Abból látni fogja, hogy lesz e annyi pénzed, hogy fizesd az albérletet és a rezsit.


Volt bérlő, aki azt állította, hogy egy gyárban dolgozik, mikor kiderült később, hogy ez nem igaz, hanem prosti volt, és oda vitte fel az albiba az ügyfeleit.


De drogdílerrel is volt nem egy ilyen eset.


Én hoztam őket, a tulajok mesélték, hogy jártak velük.


Egy ingatlanos.

2021. okt. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5# Kemény... Természetesen az én esetemben szó sincs ilyesmiről (magam is bérlő vagyok), innen az önérzet. Nem könnyű, egyik oldalról sem, hogy win-win legyen, ezt elismerem.
2021. okt. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6# ja, az lemaradt, hogy a kéthavi kaució szerintem pont ezt (részben) küszöböli ki (már nem a dílerkedést, de legalábbis a fizetőkészséget. Aki le tud tenni egyben fél millió forintot, az valószínűleg fizetni is fog. (Nyilván ez sem garancia, ahogy semmi sem, mindenesetre ez is egy biztosíték)
2021. okt. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

6# Ja és a lényeg: félő, hogy visszaél esetleg azzal az információval, amit a jövedelmemről megtud. Esetleg felemeli az árat "ki tudod te ezt is fizetni, hát hajrá" egyenlőtlen tárgyalási helyzetbe hozva a bérlőt. Igen, talán ez az, amiért nem adnék ki a kezemből munkaszerződést. Én se turkálok az ő zsebében. Hány lakása van, milyen az anyagi helyzete stb.

Ha ragaszkodik, hogy márpedig itt és most számoljak be, azt hiszem odébb állnék és keresnék egy másik tulajt.

2021. okt. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
6# Es még valami, de ez már tényleg az utolsó, az is zárójelve téve: volt olyan, hogy a tulaj közben eladta a lakást, amit béreltem (amihez természetesen joga van), csakhogy: közölte, hogy költözzek el, ám a kaució maradt a zsebében, mondván, hogy én mondtam fel a szerződést. Na ennyit ér a papír, amit aláírsz...
2021. okt. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!