Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van-e érvényes munkaszerződése...

Van-e érvényes munkaszerződésem nekem az alábbi szituációban? Aláírt és alá nem írt szerződések

Figyelt kérdés

Évekkel ezelőtt felvettek egy céghez határozatlan idejű teljes állású fix béres szerződéssel.

Aláírtam a szerződést.

Dolgoztam teljes állásban kaptam a teljes bért ahogy a szerződésben állt.

Majd pár éve egyoldalúan átettek részállásba és részbérbe. Azt akarták az erről szóló új szerződést írjam alá. Nem írtam alá. Megfenyegetettek hogy ki leszek rúgva. Mondtam rúgjanak ki, de akkor se írom alá.

Nem rúgtak ki, de elkezdték fizetni az alá nem írt új szerződés szerinti részbért.

Én meg mivel láttam hogy nem fizetnek többet elkezdtem a részidőben bejárni a teljes munkaidő helyett.

Így végül teljesült ami a soha alá nem írt új szerződésben van: részbért kapok és részidőbe járok be.

Most egy jogi ügy során (per....) a cégnek be kell majd mutatnia az érvényes munakszerződésemet ami alapján foglalkoztat.


Kérdés: VAN-E érvényes munkaszerződés egyáltalán?


Mert az a régi szerződés amit én anno aláírtam annak a feltételei évek óta nem teljesülnek, így érvénytelen.

Az az új szerződés amit soha nem írtam alá, az meg az aláírás hiánya nélkül érvénytelen. soha nem egyeztem bele.


Mégis itt vagyok és dolgozok.

Van-e érvényes munkaszerződés?


2021. jún. 10. 11:44
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez érdekes kérdés mert ha alá hamisították az aláírásodat akkor van és neked kell bebizonyitani, hogy te nem írtad alá
2021. jún. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

"és neked kell bebizonyitani, hogy te nem írtad alá"


Ez NAGYON rossz húzás lenne (a cégnek) mert felkérek egy igazságügyi írásszakértőt, az HORROR összegért megállapítja hogy nem én írtam alá és akkor az már okirathamisítás és a sima munkaügyi perből BÜNTETŐÜGY LESZ (azon túlmenően hogy a vesztes fél fizeti a felmerülő ktg-eket is, így az írásszakértőt is)


és az okirathamisítás akár börtönt is jelenthet a cég felelős vezetőjének.

Nem kéne ebbe az irányba elvinni, de ha kell és odajut majd a dolog, hát rajtam nem áll majd! Jöjjön az írásszakértő.

2021. jún. 10. 11:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!