Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mindenféleképpen ki kell...

Mindenféleképpen ki kell fizetnünk a közjegyzői díjat? Meghalt a fiam, nem volt családja, így mi vagyunk a férjemmel az örökösök. De mivel még csak tanuló volt, nem volt mit örökölni.

Figyelt kérdés
Pontosabban 3100 Ft volt a folyószámláján. Most kaptunk egy papírt külön-külön a férjemmel, hogy 15 napon belül fizessük ki a közjegyzői díjat(13.690 Ft-ot), hogy átvehessük ezt a 3000 Ft-ot. Ez most valami vicc? Meg most azt sem tudom, hogy fejenként kell ennyit, vagy összesen? Már az elején jeleztük e-mailben, hogy nem tartunk igényt erre a pár forintra, de ugye mivel létezett ez a számla, muszáj volt róla nyilatkozni.

2021. okt. 26. 10:27
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

Július végén halt meg a fiam. Szeptemberben kaptunk a jegyzőtől papírt, hogy írjuk össze a hagyatéki leltárt, ami ugye csak egy folyószámlából állt. Tegnap meg kaptunk a közjegyzőtől egy papírt a közjegyzői díjról. Ennyi történt, semmi több.

Nem utasíthatom vissza, mert a 2 testvér örökölné és az egyik még 18 alatti, de már van 1 unokám is, aki szintén örökölhetne ugye, ha ők nem...szóval nem bonyolítom. De továbbra is vérlázítónak találom, hogy ekkora összeg miatt zaklatnak.

2021. okt. 27. 10:25
 12/29 anonim ***** válasza:
79%

Miért ne utasíthatnád vissza? A 2 testvér is visszautasíthatja, az unoka (gondviselője) is visszautasíthatja, mindenki visszautasíthatja. És akkor senki nem fog fizetni. Az állam lesz a 3000 Ft örököse, és majd az állam kifizeti a közjegyzői díjat.

És nem zaklatnak, hanem a normál, szokásos ügymenet alapján számláznak.

Innentől a labda nálad van, hogy mit lépsz. Fizetsz, vagy visszautasítod az örökséget. (Közjegyzői díj csak akkor van, ha megvolt a hagyatéki tárgyalás.)

2021. okt. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
Ez áll a papíron: Hagyatékátadó végzés. Sehol nem jelentünk meg, nem volt semmilyen tárgyalás.
2021. okt. 27. 10:41
 14/29 anonim ***** válasza:
58%

Ha nem nagyon van hagyaték, és egyértelmű a helyzet, akkor nem feltétlenül tartanak tárgyalást.

De a kapott papíron kell lenni valami olyan dolognak, hogy van mondjuk 15 napod (nem tudom, a valóságban hány), hogy ugrálj, ha nem értesz egyet a végzés tartalmával. Hívd fel az irodát, és kérdezd meg, hogy hogyan lehet visszautasítani az örökséget. Szerintem a legegyszerűbb az, ha kinyomtattok egy-egy lemondó nyilatkozatot a netről minden érintett családtag számára, és egy közös ajánlott borítékban elkülditek az iroda címére. De majd megmondják, jó-e így.

[link]

[link]

2021. okt. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

Ezt írja:

A végzés jogerőre emelkedése előtt(15 nap) lehet kérni hagyatéki tárgyalás kitűzését, ha az örökséget visszautasítjuk, stb. Meg fellebezni lehet 10.000 Ft-os illetékbélyeggel. Nem tudom, elfogadnák-e így a küldött levelet, de jó lenne.

2021. okt. 27. 11:06
 16/29 A kérdező kommentje:

Majd holnap bemegy a férjem az irodájába személyesen, mert ha e-mailben nem hajlandó válaszolni, akkor lehet telefonon sem.

Mellesleg ha ezt tudom, a számláján lévő pénzt elutalom a halála után egy jótékonysági számlára és nincs ez a procedúra.

2021. okt. 27. 11:18
 17/29 anonim ***** válasza:
45%

Ha visszautasítod az örökséget is ki kell fizetni a közjegyzői díjat.

Egyrészt. Másrészt utalni is lehet, nem kell bemenni, sőt. Gondolom a 3000 ft-ot is utalni fogják ha adsz számlaszámot.


Ha nincs hagyaték, nem tartanak amúgy hagyatéki tárgyalást, így kaphattad meg a hagyatékátadó végzést.


Anyósom nemrég halt meg, pont így volt minden, ott az utsó havi nyugdíja lett volna a hagyaték, amit visszautasítottak a gyerekei, de a közjegyzői díjat ugyanúgy fizetniük kellett.


Őszinte részvétem a gyermeketek halála miatt!:(

2021. okt. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:

Köszönjük...

Hát kiderül holnap. Hol azt olvasom, hogy az fizeti a közjegyzői díjat, aki a végén ténylegesen örököl, hol azt, hogy mindenképp fizetni kell, ha visszautasítom is. Na meg hogy kiskorúnál a gyámhatóság engedélyével lehet csak visszautasítani. 3000 Ft-ot is? Agyrém!

Az OTP oldalán az van, hogy személyesen kell megjelenni a bankban ráadásul külön-külön az örökösöknek. A közjegyzői díjat nyilván lehet utalni, az nem is volt kérdés.

Anyósodnál miért utasították vissza a gyerekei az örökséget?

2021. okt. 27. 16:11
 19/29 anonim ***** válasza:
100%

17-es!

Ne beszélj már ökörséget!

Ha visszautasítja az örökséget, nem kell fizetnie semmit.

2021. okt. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

17-es vagyok:


Azért utasították vissza, mert banki tartozásai voltak, vagyontárgya gyakorlatilag semmi - albérletben lakott szegény a halálakor. Az utolsó havi nyugdíja lett volna az örökség.


19-esnek: pedig kellett fizetni közjegyzői díjat, minden testvér megkapta a levelet. Én magam utaltam át a netbankunkból, úgyhogy de, kellett fizetni.

2021. okt. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!