Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha nincs állásom is nálam...

Ha nincs állásom is nálam maradhat a fiam?

Figyelt kérdés
Válni szeretnék de van egy 3éves gyerekünk és én eddig gyeden voltam illetve most mennék majd dolgozni vissza de nem mertek elválni mert félek hogy ez miatt nem nálam marad majd a gyerek mert a párom jól keres én meg csak most kezdek majd dolgozni. A válásból adódóan 5-6millió engem illet amit amúgy is én tettem a közös otthonunkba ez ugye elég hozzá hogy nekem ítéljék? Semmi baj egyébként a férjemmel egész jó apa csak nem vagyunk boldogok viszont a fiamat a világ minden kincséért sem szeretném hogy ne én neveljem. Illetve ha nálam marad hogy szokott lenni a felügyelet?

2021. okt. 30. 06:43
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
68%

Jól átgondoltad ezt? Nem akkora buli kisgyerekkel elvált anyának lenni. Ha nincs akkora probléma, érdemes lenne inkább dolgozni a házasságon.


Amúgy: igen, valószínűleg veled marad a fiad. 5 millió illet, de nem biztos, hogy egyből kézhez is kapod. Pont a vagyonmegosztás húzódhat évekig. Arra ne nagyon számíts, hogy a (volt) férjed segítőkész lesz. Főleg, ha ő nem akar válni.

Anyagilag sokkal nehezebb helyzetben lesztek. Szabadidőd a következő 10 évben csak akkor lesz, ha apás hétvége jön. A volt férjed ezerszer könnyebben kezd új életet. Te meg eleve rengeteg férfi számára leszel láthatatlan, mert gyereked van. Arra meg majd rájössz, hogy az "elfogadom a gyereked" duma, és nem azt jelenti, hogy jó apja lesz, vagy jól kijönnek. Nagyon nehéz olyan párt találni, aki a gyerekkel is jól passzol. Nem tudom, hogy hány éves vagy, de biztos, hogy le tudsz mondani a kapcsolatról évekre?

Nem vagytok boldogok. Oké. Értem. De azt nem értem, miért gondolod, hogy válás után boldog leszel. Mi tesz boldoggá? Ha az, hogy kéne a pénz, mert egyedül kell eltartanod kettőtök, de megint beteg a gyerek, táppénzre kell menned, de a főnököd már kirúgással fenyeget, a volt férjed meg épp megint nem ér rá, mert az új barátnője bugyijába van beszorulva, akkor nagyon boldog leszel!

De mielőtt fejest ugrasz, szerintem beszélgess el egyedülálló anyákkal, hogy tisztában legyél vele, mi vár rád.

2021. okt. 30. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
20%
Hát mondjuk akkor továbbra is neveljétek ketten. A kisfiúnak is jobb.
2021. okt. 30. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
47%
Meg se próbáld most a válást. A férfiak elég micskok leszbek, mire kozekedik a valas. Nem akarnak gyerektartast fizetni, bosszut akarnak allni rajtad hogy legyel szar helyzetven, de minumum rosszabban mint ok, kell nekik a kontrol a gyerek felett es meg feletted is valamennyire, ha elcaltal, maris azt viziobalhak hogy milyen pasassal fogsz dugni es nem akarjak, hogy a gyerekuk uj hapsival eljen. Az en ferjem is a targyalas elott adott be ellenem papirt hogy keri a gyereket es telenyomta hazugsaggal. Eszedbe ne jusson megbizni venne, de harcolni sem jo. Keress egy allast, keress apa hazahoz kozel lakhatast, kozos felugyeletet kerj es alacsony tartasdijat,meg probalj szepen beszelni vele. Feltetlen gyűjtsd össze minden bizonyitekot magad mellett es ellene, barmi eshetosegre felkeszulve. Igy talan meguszol egy mocskos haborut es a gyerek is nagy esellyel marad veled.
2021. okt. 30. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
73%
Miért akarod kisajátítani a gyereket? Ez nem rólad szól, inkább örülnél neki , hogy jó apa. Lehet közös felügyeletet is kérni. A gyerek érdekeit nézd légyszíves!
2021. okt. 30. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
46%
A legszélsőségesebb eseteket kivéve mindig a nőnek ítéli a bíróság a gyereket.
2021. okt. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
63%
Nem a kereset számít.
2021. okt. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
86%

"A legszélsőségesebb eseteket kivéve mindig a nőnek ítéli a bíróság a gyereket."


Azt az aprócska részletet mindig kihagyjátok, hogy ez azért van, mert a legtöbb apukának NEM is kell a gyerek. A statisztika akkor lenne mérvadó, ha azt néznénk, hogy ott ahol az apuka is szeretné magának a gyereket, hány %-ban ítélik az anyának. Amiről te beszélsz az általánosságban az, hogy váláskor kihez kerül a gyerek.

2021. okt. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
9%
#7 A legtöbb apukának nem kell a gyerek? Ezt te sem gondolhatod komolyan.
2021. okt. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
30%

3. A férfiak lesznek a mocskok váláskor? 😂


"Semmi baj egyébként a férjemmel egész jó apa csak nem vagyunk boldogok viszont a fiamat a világ minden kincséért sem szeretném hogy ne én neveljem"

2021. okt. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
79%
Az apukák gondolják komolyan. Hiszen milyen jó buli hétvégi apukának lenni, hétköznap éled a szabad életedet, nem te nyüglődsz a gyerekkel, a tanulással, a felkeléssel, a lefekvéssel, nem te viszed iskolába, nem te hozod el, nem te ápolod ha beteg, nem neked kell táppénzre menned, nem rád néz rossz szemmel a főnököd, neked meg marad a hétvégi progizás vele.
2021. okt. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!