Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ebben az esetben én maradhatok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ebben az esetben én maradhatok a házban?

Figyelt kérdés
Nagyszülői ház, de még nincs a nevemen, egyenlőre anyukám nevén van, ő az egyetlen örökös. Mi itt lakunk az élettársammal egy éve. Közös pénzből újítottuk fel az egész házat belül és felújítást is ő végezte. Azt tudom, hogy azért fizetnem kell neki de mégis azt ki és hogy dönti el hogy mennyit? Mindenképp én maradhatok itt ugye ha én nagyszüleimé volt? Kb 2 millió volt a felújítás meg vettünk azóta sok minden újat pl hűtő, mosogatógép ami javarészt az ő fizetéséből lett mert 3x annyit keres mint én.

#Válás, vagyon, vagyonmegosztás,
2021. jún. 26. 21:06
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Persze, a házban te maradhatsz, csak vissza kell fizetned azt a részt, amit ő tett bele. Legegyszerűbb, ha ti megegyeztek és egymás között rendezitek ezt.
2021. jún. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
78%
Kié a használati jog?
2021. jún. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Anyumé a tulajdonjog meg haszonélvezeti jog is. Most akarjuk intézni, hogy az én nevemen legyen. Fél éve halt meg papa így ugye nemrég még a fele övé volt.
2021. jún. 26. 21:25
 4/25 anonim ***** válasza:
44%

Teljes mértékben neked van jogod ott lenni

A párodnak semmi joga

Fizetni sem lennél köteles

Ha nem tudja számlákkal bizonyítani mi az amit ténylegesen ő fizetett akkor kB fejre is állhat

Egyébként hogy mennyit fizetsz az azon múlik jelen esetben hogy ti miben állapodtok meg

2021. jún. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Az a baj akkor el se megy ha nem fizetek mert mivel be van ide jelentkezve így nem tehetem csak úgy ki hanem kényszerkijelentést kell intézni ami gondolom nem 2 nap lesz és csak aztán hívhatok rá rendőrt ha még akkor se kopik le.
2021. jún. 26. 21:49
 6/25 A kérdező kommentje:
Bár azt még papa írta alá, hogy ide be lehetünk jelentkezve. Nem tudom így, hogy meghalt lehet az már nem is érvényes?
2021. jún. 26. 21:50
 7/25 A kérdező kommentje:
Sőt még mondta is ha megmerem próbálni kitenni innen akkor szétveri az egész házat mivel ő újította fel. Nem lesz ez egy egyszerű menet.
2021. jún. 26. 21:53
 8/25 anonim ***** válasza:
47%

Fú b+. Gyks nők.... Éppen kitalálják, hogy nem kéne kifizetni valakinek a befektetett munkáját és pénzét.

A csávó belerakott egy rakás pénzt, dolgozott rajta, gépsítette és akkor "Fizetni sem lennél köteles Ha nem tudja számlákkal bizonyítani mi az amit ténylegesen ő fizetett akkor kB fejre is állhat" 😂😂😂


Ne nyíljon ki ilyenkor a bicska az ember zsebében. Az egyetlen szerencse, hogy okos ember el tud titeket kerülni.

2021. jún. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Ezért lenne a legegyszerűbb, ha nyugodtan megbeszélnétek és megegyeznétek. Érthető, hogy nem akarja csak úgy hagyni, hogy kb mindent ő fizetett és most meg úgy költözzön ki, hogy ebből semmit nem kap vissza. Értem én, hogy neked ez milyen jó lenne, de azért szerintem te is belátod, hogy ez nem lenne igazságos. Fordított esetben te se örülnél, ha ezt tennék veled. Állapodjatok meg valamiben, ami mindkettőtöknek megfelel és írjatok majd róla szerződést, hogy később ne tudjon balhézni.
2021. jún. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
51%

#8

Hát gondolom ennek illusztrálására született ez a provokáló kérdés is.

Szerinted aki rettegve szakít éppen az itt teregeti ki a magánéletét? Ügyvéd után kotorászik nem random idegenektől kér szakmaiatlan tanácsokat.

2021. jún. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!